Правила відпочинку на природі під час воєнного стану

Державне агентство розвитку туризму оновило правила безпеки під час мандрівок країною, які оприлюднило на офіційному сайті. Ці дозволи і обмеження діють під час воєнного стану в 15 областях, їх склали і надали держвідомству військово-цивільними та обласні адміністрації цих регіонів.

Відпочинок у тих областях, де немає бойових дій, врегулювало і обмежило Державне агентство розвитку туризму правилами. У документі йдеться про дозволи і обмеження, що діють під час воєнного стану у низці регіонів. Більшість правил і обмежень стосуються природних туристичних локацій.

Загальновідомо, майже у всіх областях вночі запроваджують комендантську годину. Однак у різних регіонах її тривалість різниться. Як правило, вона триває з опівночі до п’ятої ранку. Крім того, кожна тилова область має свої локальні обмеження і заборони. Відносно безпечними є центральні та західні регіони. Утім, навіть там ввели певні обмеження.

Заборони щодо відпочинку в Україні на берегах морів

Цьогоріч українцям, як і торік, заборонений пляжний відпочинок на березі Чорного й Азовського морів. Узбережжя останнього повністю окуповане росіянами, а чорноморське – недоступне через мінну небезпеку та загрозу ракетних обстрілів.

Заборони щодо відпочинку в Київській області

У Києві та Київській області заборонили відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів. Також заборонений сплав водоймами. Чорнобильська зона теж все ще закрита для відвідувачів. Наразі на Київщині працюють всі локації, які змогли відновитись – заклади розміщення, музеї, садиби.

Заборони щодо відпочинку у Черкаській області

На Черкащині можна відпочивати біля водойм, але тільки тих, які визначила ОДА. Офіційно у Черкасах діє 5 пляжів: три комунальні й два приватних. А от відвідування лісів категорично заборонено.

Заборони щодо відпочинку в Полтавській області

На Полтавщині заборонено відвідувати ліси. Дозволено купатись, але без жодних плавзасобів, якщо це не спортивні змагання. Також в ОДА просять погоджувати графік тренувань на водоймах з урахуванням наближення до мостів на відстані 100 метрів.

Заборони щодо відпочинку у Вінницькій області

Усі туристичні об’єкти Вінниччини працюють у звичному режимі та відповідно до своїх графіків. Виняток – деякі музеї, що на час війни не працюють. Дозволена туристична діяльності на водоймах окрім тих, де є об’єкти критичної інфраструктури, а також у прикордонній зоні. У регіоні заборонено відвідувати ліси.

Заборони щодо відпочинку у Житомирській області

У Житомирській області дозволили збір ягід, грибів та лікарських рослин у лісах окрім територій, що є за 20 кілометрів від державного кордону України з білоруссю та місцевостей, які тимчасово окупували. Крім того, заборонили відвідувати заповідники. Водойми, що є поряд з об’єктами критичної інфраструктури, закрили. Решта доступна для відпочинку. Серед закладів культури області працюють виключно ті, що облаштували укриття. Інші організовують онлайн або виїзні заходи.

Заборони щодо відпочинку у Дніпропетровській області

У Дніпропетровській області заборонена навігація на водних об’єктах малих, моторних, вітрильних, прогулянкових, спортивних суден та водних мотоциклів і засобів для розваг на воді. Крім того, заборонено відвідувати ліси. Музеї та театри регіону працюють згідно з вимогами передбаченими Законом України «Про правовий режим воєнного стану». В області забезпечили створення віртуальних електронних екскурсій, як з подієвого туризму, так і геотуризму.

Заборони щодо відпочинку у Кіровоградській області

На Кіровоградщині заборонили відвідувати ліси та користуватися плавзасобами на водоймах. Під забороною моторні, спортивні, вітрильні судна, а також водні мотоцикли та інші засоби розваг на воді.

Заборони щодо відпочинку у Волинській області

На Волині немає обмежень щодо відвідування виставок, кінотеатрів, музеїв та більшості туристичних місць, однак, діють певні заборони щодо сплавів на водоймах під мостами та відвідування лісів біля білоруського кордону. Водночас дозволили купатися у річках та озерах, розташованих у місцях масового відпочинку, зокрема на озері Світязь.

Заборони щодо відпочинку у Львівській області

На Львівщині можна ходити у ліси, однак заборонили в’їжджати туди на транспорті. Винятками є лише випадки, коли лісовим масивом пролягає транзитний шлях або веломаршрут. Розпалювати багаття можна тільки у відведених для цього місцях. Заборонили походи, екскурсії, сплави маршрутами біля військових, стратегічних і об’єктів критичної інфраструктури. Туристичні об’єкти відкриті, купатися та засмагати дозволяють лише на тих пляжах, що перевірені та рекомендовані ДСНС.

Заборони щодо відпочинку у Закарпатській області

На Закарпатті можна ходити в ліси, але деякі маршрути для відвідування закрили. Зокрема, у частині Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника, що межують з кордонами інших країн. Зокрема закриті для відвідувачів гора Піп Іван та Ялинський водоспад, що у Карпатському біосферному заповіднику. Також заборонили у Закарпатті польоти на одномоторних літаках.

Заборони щодо відпочинку в Івано-Франківській області

В Івано-Франківській області дозволили відвідувати гори й ліси. У Буковелі, заборонили кататися у лісах на джипах, квадроциклах, баггі та мотоциклах. Крім того, затверджені додаткові тимчасові режимні обмеження у Верховинському районі та у селах, що в прикордонній смузі в межах Зеленської і Білоберізької сільських рад. Зокрема заборона стосується відпочинку на території тих громад, що межують з кордоном.

Заборони щодо відпочинку у Тернопільській області

На Тернопільщині також можна відвідувати ліси. Тут усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Наразі в області напрацьовують нові та вдосконалюють вже наявні маршрути активного пішого та велотуризму. Туристично-інформаційні центри міст Тернополя, Теребовлі, Чорткова і Заліщиків популяризують локальні туристичні продукти та створюють туристичні маршрути з екскурсійними програмами, з організацією майстер-класів й елементами гастротуризму.

Заборони щодо відпочинку у Рівненській області

У Рівненській області військова адміністрація нещодавно дозволила ходити в ліси і збирати ягоди, однак не всюди. Заборонено відвідувати північні частини шести територіальних громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській, Березівській. Вараська громада запрошує на відоме озеро.

Заборони щодо відпочинку у Хмельницькій області

У Хмельницькій області усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Відвідування лісів не заборонили, проте є певні обмеження: не можна палити багаття, їхати у ліси на усіх видах транспорту, крім велосипедів.

Заборони щодо відпочинку у Чернівецькій області

У Чернівецькій області всі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі. Рішення про заборону на відвідування лісів немає. Туристичні цікавинки, що є за 5 кілометрів від прикордонної смуги відвідувати можливо лише з дозволу прикордонників.