Молодильна вода Рівненщини: все про Біле озеро

bile_ozero_-_1

Як говорять науковці: «Ні, такого немає більше ніде». А говорять вони про озеро Біле, яке розташоване на Рівненщині. До озера їдуть не тільки за спогляданням за навколишньою красою, а й, уявіть собі… за зміцненням здоров’я, безкоштовним ліфтингом і спа-ефектом. Тож, якщо Ви вже зараз почили планувати свій літній відпочинок, то варто зупинити свою увагу саме на Білому озері – ось чому!

З історії…

bile_ozero_-_2

Говорять, що колись тут було село, але його жителі не вміли розважатися і радіти життю, не ходили до церкви, не вірити у світлі почуття. Лише бідний парубок і дівчина із багатої родини таємно зустрічалися на галявині. Якось до людей спустився ангел і попередив їх про небезпеку, яка чекає на них у випадку непослуху перед Богом, але селяни не повірили. І от одного дня село зникло під могутньою хвилею води. А двоє закоханих перетворилися на білих лебедів, які дотепер щовесни повертаються , нагадуючи людям про земні радості життя. Романтична легенда вабить до берегів цілющого озера багатьох туристів.

Про чудодійні відновлювальні властивості Білого озера жителі довколишніх територій знали здавна. Користувалися природним цілителем воїни УПА після тяжких поранень. Вояки, партизани лікували себе і понівечених коней. Кількох тижнів проживання в прибережному лісі виявлялося достатньо, щоб загоїлись порізи, опіки, виразки.

За Польщі до Білого озера було прокладено вузькоколійку, по якій воду з озера цистернами вивозили у Варшаву спеціально для лікування пані Пілсудської – дружини глави польської держави.

Під час найбільшого в історії Землі Дніпровського зледеніння, місцина, де нині розміщене Біле озеро, була безпосередньою ареною діяльності льодовика, що й зумовило характерний рельєф. Дніпровське зледеніння залишило на берегах озера морену: уламковий матеріал, що переносився льодовиком.

Цілюща вода Білого озера

bile_ozero3

Біле озеро – особливе. Тут унікальне поєднання болотних, озерних і лісових природних комплексів Західного Полісся. Проте в озері щорічно відмічається зниження рівня води, в тому числі й внаслідок інтенсивного рекреаційного використання. Біле озеро – карстового походження, знаходиться у Володимирецькому районі Рівненської області. Озеро має площу 453 га.

Озеро має суто поліський ландшафтний колорит, дуже мальовниче та по-справжньому унікальне. Безпосередньо до озера підходять лісові й болотні масиви, що разом утворює єдиний гідрологічний комплекс. Вода за складом гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Цікавим і своєрідним є хімічний склад води, який несе їй славу цілющої. Фосфор, сірководень і до 6,37 мг/л гліцерину! Біле озеро – єдине в Україні з підвищеним вмістом гліцерину у воді, через що має надзвичайні цілющі властивості. Тому, вода здається шовковистою на дотик.

bile_ozero_-_4

Купання тут забезпечує величезний спектр позитивних емоцій, користь для організму і, особливо, шкіри. Дрібні хвилі м’яко торкаються тіла, огортаючи оксамитом, бо несуть у собі концентрований розчин гліцерину. Фосфати, калій, інші мінеральні солі насичують воду і, взаємодіючи з сонячним світлом, створюють сприятливе середовище для регенерації пошкоджених клітин.

Озеро знаходиться на 156,5 м над рівнем моря. Воно має овальну форму, трохи витягнуте із заходу на схід (довжина — 2,65 км, ширина — 2,10 км). Дно озера пологе, піщане. Живиться підземними водами, частково поверхневими від танення снігу та дощів. З дна б’ють холодні та теплі джерела, а на глибині 8 м температура постійна: +8°С. Тому і в морози поверхня не повністю замерзає. Середня глибина озера 10 м. До глибини 2-2,5 м вода прозора.

bile_ozero_-_3

Глибинні мінерали передали воді Білого озера надзвичайні властивості: вона добре впливає на хворі суглоби, нормалізує тиск крові, покращує функціонування внутрішніх органів, зменшує трофічні виразки та усуває запалення шкірних та слизових покривів. А місцевість, де знаходиться Біле озеро, допомагає упорядкувати нервову систему після стресів, депресивних станів.

Втекти від метушні міст, наповнитися енергією природи, віддатися тиші і релаксації — ось головні пропозиції краю. А найкращим варіантом, що поєднує затишок, комфорт, чистоту і красу, стане реабілітаційно-оздоровчий центр працівників Рівненської АЕС. Комплекс «Біле озеро» (від назви самого ж озера), розташований в мальовничій заповідній зоні, має улаштовані піщані пляжі, якісне медичне обслуговування, ряд розважальних закладів, спортивних майданчиків та торгівельних точок. Центр приймає в гості не тільки працівників АЕС, а й усіх охочих.

bile_ozero_baza

Туристи також можуть повною мірою відчути запах багаття, зеленої трави, дзижчання комарів та зблизитися з природою, відпочиваючи просто неба у наметах. Тут можна побачити бобрів, ондатри. На берегах озера гніздяться дикі качки, гуси. Цікавою в озері є риба: вугор річковий європейський, окуні, щуки, йоржі, карасі. На березі можна знайти унікальні рослини, серед яких Молодильник озерний, занесений до Червоної книги. Зрештою, це єдине в Україні озеро з підвищеним вмістом гліцерину у воді, що робить її цілющою.

bile_ozero_-_5

Поки що Біле озеро мало відоме серед широкого загалу туристів, але люди, які хоч раз опинилися на пологих берегах цієї чудової водойми, готові повертатися сюди безліч разів. Приваблює місцевість, де знаходиться Біле озеро, насамперед неповторними краєвидами, сприятливим кліматом, природними багатствами. Тож, плануйте свою мандрівку до чудового Білого озера!