Що подивитися в Косові?

keramika

Косів – це гамірне місто в Івано-Франківській області України, яке розташоване в Карпатах. Косів відомий своїм традиційним гуцульським мистецтвом, зокрема карпатською різьбою по дереву, вишивкою та керамікою. Передусім це місто приваблює багатьох туристів своєю таємничістю і містичністю.

Міська (або Замкова) гора у місті Косів

У Косові є кілька історичних пам’яток, серед яких найстарішим є Косівський замок, який побудували у XIII столітті й розташований в центрі міста. З вершини гори відкривається краєвид на місто та прилеглі села, а також на Покутсько-Буковинські Карпати. Також цю вершину називають Замковою, адже в минулому тут знаходилася фортеця, яка колись оберігала місто від нападів кримських татар і опришків. Залишки валів збереглися й донині.

Косівські краєвиди

kraevid_kosova

Найкраще роздивитися мальовничу природу Гуцульщини допоможуть гори. Найвища точка міста Косів є гора Михалкова, що має висоту 812 метрів над рівнем моря. Це місце привалює не лише любителів лижних катань взимку, але й тих, хто просто бажає насолодитися неймовірними пейзажами. Також, аби оглянути косівські панорами, ви можете піднятися на гору Острий, що височіє на розломі між Косовим та Городом і сягає висоти 584 метри. На вершині мало дерев, тому краєвид для людського ока буде здаватися, наче в долонях. А ще тут є альтанка і фотозона.

Культурні пам’ятки Косова

keramika

Косів є центром гуцульської культури, і тут є кілька музеїв, присвячених гуцульському мистецтву та традиціям. Велику увагу туристів привертають також Музей визвольних змагань Карпатського краю, Музей народної творчості із цінною колекцією Михайла Струтинського, Музей прикладного та декоративного мистецтва Косівського Державного інституту декоративного і прикладного, а також Домашній музей жіночих прикрас. Усього в Косові діє 11 музеїв, і кожен з них має свої непересічні різнобічність та цінності.

Музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини

Адреса: вулиця Незалежності, 55

У музеї понад 5000 експонатів, серед яких виділяються видатна косівська кераміка, майстерно виготовлені вироби з інкрустованого дерева, оригінальні сирні коники, витончені вироби з соломки, розкішна вишивка, а також майстерно створені ткані вироби та інші цінні речі.

Національний природний парк “Гуцульщина” у місті Косів

nacionalnii_park_kosova

Площа цього національного природного парку — 32248 га. Тут є різні туристичні маршрути, що мають як загальнодержавне, так і місцеве значення. Крім того, проклали еколого-пізнавальні стежки.

Водоспад Косівський Гук

kosivskii_vodospad

Водоспад є прикрасою річки Рибниці, що протікає через серце Косова. Водоспад Гук належить до найбільш доступних туристам фотомісць у Косові, така як близько до головної дороги міста. Висота водограю приблизно 2,5 метра, та вражає також його ширина.

Кринчиста криниця у місті Косів

Крім того, Косів славиться своїм сірководневим джерелом, що б’є на горі Сопка, та Кринчистою криницею, що є на вершині гори Голиця. Існує легенда, що той, хто вмиється водою з цієї кринички, неодмінно знайде кохання.

Косівський ярмарок

yarmarok_kosiiiv

Найбільший ярмарок гуцульського народного мистецтва в Прикарпатті. Тут ви зможете знайти незвичайні вироби майстрів, які відображають широкий спектр народних творчих етнічних стилів. Ринок функціонує двічі на тиждень — у четвер та суботу (за винятком релігійних свят, з ранкової четвергової зорі до обіду).

Церква Святого Василія Великого у Косові

cerkva_svyatogo_vasilya_v_koovi

Адреса: вулиця Шашкевича

Церкву збудували у 1895 році в типовому гуцульському стилі. Основними прикрасами храму є численні цибулиноподібні дзвіниці та одна велика дзвіниця.