Що подивитися у Тернополі?

golovne_zobrazhennya_ternopil

Тернопіль — це мальовниче місто на заході України, яке відрізняється своєю багатою історією, культурним розмаїттям та незабутнім колоритом. Його вулиці переплітаються зі старенькими будівлями та сучасними спорудами. Місцеві жителі відомі своєю духовністю та гостинністю. Якщо ви бажаєте зануритися в атмосферу цього дивовижного міста, то ми підготували для вас найпопулярніші місця, які обов’язково треба побачити власними очима, бо то є місто Тернопіль!

Парк імені Тараса Шевченка у Тернополі

park_shevchenka_ternopil

Прогулюючись цим затишним парком, ви точно маєте побачити Тернопільський став, який розташований між вулицями Білецькою, Грушевського та Замковою. Жителі та гості міста Тернополя можуть на ньому розважитись, катаючись на катамаранах. У північній частині ставка розташований невеликий водограй. Також ви зможете подивитися у парку на два острови: Острів “Кохання” та “Чайка”.

Тернопільський або Старий замок

starii_zamok_ternopil

Саме ця фортифікаційна споруда зображена на гербі Тернополя. Одна з історичних пам’яток архітектури національного значення. Побачити цю будівлю можна у середмісті на східному березі Тернопільського ставу на вул. Замковій, 12.

Театральний майдан у Тернополі

teatr_terpopil

Це головний майдан Тернополя, який разом із бульваром Тараса Шевченка композиційно утворює сучасне середмістя. Саме тут розташований Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка. Також ви зможете побачити у сквері біля майдану пам’ятник Тарасові Шевченку, а навпроти театру — встановлено пам’ятник Незалежності, за ним, ближче до ЦУМу — пам’ятник Соломії Крушельницькій.

Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі

ternopil_vil_na_misto

Пам’ятка національного значення Тернопільської області. Це кафедральний собор Тернопільсько-Зборівської архієпархії Української греко-католицької церкви. Збудований у 1749—1779 роках в стилі бароко на замовлення гетьмана Юзефа Потоцького, як Церква святого Вінсента при монастирі Ордену домініканців. У 2015 році на південну дзвіницю встановили годинник, подібний до того, який зруйнували під час Другої світової війни.

Церква Різдва Христового у Тернополі

cerkva_rizdva_hristovogo_terno

Джерело: Вікіпедія. Автор фото: Крочак Ігор

Ця церква теж є однією із пам’яток національного значення. Будівля вважається з найдавніших культових споруд Тернополя. Належить до храмів із бічними конхами (півкупол для перекриття циліндричних частин споруди). Саме у цій церкві ви зможете побачити ікону святого сповідника лікаря Арсена — Арсенія Річинського, зарахованого до лику святих.

Вулиця Валова у Тернополі

valova_ternopil

Пішохідна стара вулиця Тернополя вразить вас атмосферою повного затишку. Починається від вулиці Гетьмана Сагайдачного і закінчується на Дениса Січинського. Тут ви побачите багато митців та художників, адже ця вулиця для них стала вже найулюбленішою.

Гарної мандрівки Тернополем!