Список українських водоспадів, які варто побачити

vodospad_kamyanka.jpg (187.96 Kb)

Прохолодні дзвінкі струмені води серед густої зелені - про це приємно мріяти жарким літом в місті. А ще приємніше опинитися поруч з водоспадом і зануритися в його підбадьорливий холод. Пропонуємо Вашій увазі список українських водоспадів, які обов'язково варто побачити

Шипіт

shipit.jpg (43. Kb)

Один з найбільш доступних і широко відомих водоспадів Закарпаття знаходиться на схилах гірського масиву Боржава поруч з гірськолижними курортами Пилипець та Подобовець. Потік туристів тут не вичерпується в будь-який сезон, а інфраструктура не дає залишитися наодинці з природою. Проте водоспад заввишки 14 метрів потрібно неодмінно побачити - його красу і шепіт (звідси і назва) водних струменів описують навіть у віршах.

shipit1.jpg (.93 Kb)

Згідно з легендою біля гори Великий Верх, з якої тече водоспад, жили Іван та Марічка. Вони полюбили один одного і зустрічалися таємно біля підніжжя гори. Одного разу мати дізналася про це: небо вибухнуло грозою і бурхливий потік води забрав пару в прірву. З тих пір в струменях водоспаду чути шепіт закоханих.

Щорічно в честь Івана Купала тут проходить фестиваль "Шипіт", на який збирається безліч хіпі, панків, інших неформалів і любителів природи. Фестиваль заснований ще в 1993 році.

Женецький Гук

guk.jpg (81.24 Kb)

Один з найвідоміших водоспадів Карпат розташований на річці Прут в гірському масиві Ґорґани. Женецький водоспад складається з одного каскаду висотою близько 15 метрів, і чути його здалеку: саме шум води, що падає на камені, дав водоспаду таку назву. Втім, «гук» і без того означає «водоспад» на місцевому діалекті. Водоспад досить молодий, він утворився під час повені в минулому столітті.

Підйом на висоту 900 метрів над рівнем моря від траси не дуже складний, а біля водоспаду є ресторан і кіоски з їжею та сувенірами.

Щоб побачити водоспад, потрібно доїхати від Яремчі чи Ворохти до села Татарів і вже звідти рейсовим автобусом до повороту на Гук. Далі 8 км легкого пішохідного маршруту. Веселі історії про облаштування цієї дороги можа дізнатися у місцевих, а ще по дорозі до водоспаду можна побачити дачу Ющенка.

Якщо Ви плануєте похід з наметами, підніміться на вершини Хом'як і Синяк, а вже після спускайтеся до водоспаду.

Дзембронські (Смотрицькі) водоспади

dzembronski_vodospadi.jpg (73.83 Kb)

Каскад водоспадів понад 100 метрів завдовжки в високогірному селі Дземброня, змусить Вас спітніти в дорозі на висоту 1600 метрів. Ще одна назва - Смотрицькі водоспади.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Найвищий каскад - 10 метрів, а найкрасивіші і дикі місця знаходяться вище за течією, так що беріть зручне взуття і будьте обережні на мокрих каменях.

Доїхати до початку маршруту можна на автобусі Верховина-Дземброня. Самі водоспади знаходяться на маршруті від села Дземброня до гори Піп-Іван.

Ялинський водоспад (Ковгать)

yalinskii_vodospad.jpg (87.5 Kb)

Це найвищий водоспад в Україні - вода падає з рівня 25 метрів. Відкрито його нещодавно, в 2011 році, тому ніякої інфраструктури там немає.

Маршрут до Ялинського водоспаду починається на схід від села Ділове в сторону Мармароського гірського масиву (червоне маркування). 8 кілометрів постійного підйому вгору займуть кілька годин. Місцями підйом досить крутий, краще брати трекінгові палиці.

Відвідування водоспаду зручно поєднати з походом по Мармароському масиву, бажано виділити цілий день. Якщо крім природи Вас цікавлять інші пам'ятки, то саме в селі Ділове знаходиться офіційний центр Європи.

Прутський водоспад

prutskii_vodospad.jpg (73.4 Kb)

У самій Ворохті на підйомі до Говерли знаходиться ще один красивий водоспад - Прутський або Говерлянський. Він складається з 6 каскадів на річці, найвищий з них сягає 12 метрів.

Цей водоспад дуже легко знайти, маршрут до нього промаркований від турбази з боку Говерли, йти всього 2,5 км. Похід на водоспад варто поєднати з підйомом на найвищу гору України - висота Говерли 2061 метр.

Гаджинські водоспади

gadzhinskii.jpg (52.3 Kb)

Трохи південніше від Ворохти біля села Бистрець знаходиться каскад з 6 водоспадів, найвищий з них - близько 6 метрів. Дорога до Гаджинських водоспадів досить складна, всім рекомендують наймати провідника.

На висоті 1500 метрів Вас чекає прохолода і краса дикого лісу, та бурхливої річки. Навколо знаходяться красиві двотисячники Карпат: Піп-Іван, Петрос і Бребенескул, - регіон дійсно привабливий для серйозних походів та альпінізму. Їхати від Ворохти потрібно до села Ільниця, а звідти до села Бистрець.

Джуринський (Червоногородський) водоспад

dzhurinskii.jpg (43.91 Kb)

Джуринський водоспад унікальний своїм розташуванням - це найбільший з рівнинних водоспадів України, його висота 16 метрів. Знаходиться на Тернопільщині біля села Нирків - знайти його легко, адже тут завжди людно.

Біля водоспаду зручно купатися і ставити намети, а ще поруч знаходяться руїни старого замку. Є кілька версій походження водоспаду, за однією з легенд його створили турки: під час облоги Червоноградського замку вони змінили русло річки, щоб залишити обложених без води.

Буковинські водоспади

bukovinski.jpg (61.76 Kb)

Буковинські водоспади (інша назва – Смугарські) – низка водоспадів, що розташовані в Карпатах на сході с. Розтоки Путильського району Чернівецької області. Буковинські водоспади, серед яких семеро найбільш відомих, об’єднанні в ландшафтний гідрологічний заказник місцевого значення з однойменною назвою. Сам заказник з площею в 38,5 га входить до Вижницького національного природного парку.

Буковинські водоспади практично увійшли в 7 природних чудес України - їм присвоїли 9 місце. Навколо цієї гідрологічної пам’ятки активно розвивається екотуризм. Вводять цікаві екскурсії та прокладено різні пішохідні маршрути. Особливо естетичне враження цей каскад справляє навесні, коли води стає більше і водоспад стрімко та бурхливо рухається вниз.

Урочище «Каскади»

kaskadi.jpg (42.77 Kb)

Біля села Злинка Кіровоградської області розташований мальовничий каньйон річки Буки, він утворений виходами гранітних тектонічних плит на поверхню. У каньйоні багато невеликих водоспадів і унікальних рослин на території близько 2 га. Тут ростуть 9 видів рослин, що занесені до Червоної книги України та Європейського Червоного списку. Серед рідкісних тварин «Каскадів» 14 видів занесені до Червоної книги України, а 58 – під охороною Бернської конвенції.

Русилівські водоспади

rusilivski_vodospadi.jpg (64.24 Kb)

Каскад з 15 водоспадів простягається в трикілометровому каньйоні, що неподалік від невеликого села Русилів. Каньйон, затишно сховався в лісовому гаю, - пам`ятка місцевого значення. Тут Ви зустрінете і зовсім невисокі півтораметрові водоспади, і спадаючі з висоти 12-ти метрів. Стародавні скелі зберігають відбитки далекого минулого. За своєю красою тутешні місця змагаються з красотами відомих Хорватських озер.

У літній час приємно сховатися від спекотних променів сонця, насолоджуючись прохолодою води. Тож, мандруйте та обов'язково відвідайте запропоновані українські водоспади.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Svitom.info! Become a Patron!