Список українських водоспадів, які варто побачити

vodospad_kamyanka

Прохолодні дзвінкі струмені води серед густої зелені – про це приємно мріяти спекотним літом у місті. А ще приємніше опинитися поряд з водоспадом і зануритися в його підбадьорливий холод. Пропонуємо Вашій увазі список українських водоспадів, які обов’язково варто побачити

Водоспад Шипіт

shipit

Один з найбільш доступних і відомих водоспадів Закарпаття є на схилах гірського масиву Боржава біля гірськолижних курортів Пилипець та Подобовець. Потік туристів тут не спиняється незалежно від сезону, а інфраструктура не дає залишитися наодинці з природою. Проте водоспад заввишки 14 метрів потрібно неодмінно побачити – його красу і шепіт (звідси і назва) водних струменів описують навіть у віршах.

shipit1

Згідно з легендою біля гори Великий Верх, з якої тече водоспад, жили Іван та Марічка. Вони полюбили один одного і зустрічалися таємно біля підніжжя гори. Одного разу мати дізналася про це: небо вибухнуло грозою і бурхливий потік води забрав пару в прірву. З тих пір в струменях водоспаду чути шепіт закоханих.

Щорічно напередодні свята Івана Купала на галявині біля водоспаду організовують стихійний фестиваль “Шипіт”, на який збирається безліч хіпі, панків, інших неформалів і любителів природи. Фестиваль заснували ще в 1993 році.

Водоспад Женецький Гук

guk

Один з найвідоміших водоспадів Карпат є на річці Прут, на масиві Ґорґани. Він складається з одного каскаду висотою близько 15 метрів, і чути його здалеку: саме шум води, що падає на камені, дав водоспаду таку назву. Втім, «гук» і без того означає «водоспад» на місцевому діалекті. Водоспад досить “молодий”, він утворився під час повені в минулому столітті.

Підйом на висоту 900 метрів над рівнем моря від траси не дуже складний, а біля водоспаду є ресторан і кіоски з їжею та сувенірами.

Щоб побачити водоспад, потрібно доїхати від Яремчі чи Ворохти до села Татарів і вже звідти рейсовим автобусом до повороту на Гук. Далі 8 км легкого пішохідного маршруту. Веселі історії про облаштування цієї дороги можна дізнатися у місцевих, а ще дорогою до водоспаду можна побачити дачу Віктора Ющенка.

Якщо Ви плануєте похід з наметами, підніміться на вершини Хом’як і Синяк, а вже після спускайтеся до водоспаду.

Дзембронські (Смотрицькі) водоспади

dzembronski_vodospadi

Каскад водоспадів понад 100 метрів завдовжки у високогірному селі Дземброн, змусить Вас пітніти у дорозі на висоту 1600 метрів. Ще одна назва – Смотрицькі водоспади.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Найвищий каскад – 10 метрів, а найкрасивіші і дикі місця – вище за течією, відтак беріть зручне взуття і будьте обережні на мокрих каменях.

Доїхати до початку маршруту можна автобусом Верховина-Дземброня. Самі водоспади знаходяться на маршруті, веде від села Дземброня до гори Піп-Іван.

Водоспад Пробій

Якщо Ви дістались до Яремча і з якихось причин піднятись на висоту “диких” водоспадів неможливо, то є нагода поспоглядати за потужним водоспадом біля головної вулиці міста.

probij

Над ним звели прогулянковий пішохідний міст, – це найпопулярніше місце для фотографування річково-скелястої краси. Втім, є можливим спуск на береги. А для любителів сильних вражень є протягнутий канатно-дерев’яний міст і навіть трос для швидкісного спуску (зіп-лайн). А “сусідами” водоспаду є давній ресторан “Гуцульщина” і ринок сувенірів.

Ялинський водоспад (Ковгать)

yalinskii_vodospad

Це найвищий водоспад в Україні – вода падає з рівня 25 метрів. Відкрили його нещодавно, у 2011 році, тому ніякої інфраструктури там немає.

Маршрут до Ялинського водоспаду починається на схід від села Ділове в сторону Мармароського гірського масиву (червоне маркування). 8 кілометрів постійного підйому вгору займуть кілька годин. Місцями підйом досить крутий, краще брати трекінгові палиці.

Відвідування водоспаду зручно поєднати з походом по Мармароському масиву, бажано виділити цілий день. Якщо крім природи Вас цікавлять інші пам’ятки, то саме в селі Ділове знаходиться офіційний центр Європи.

Прутський водоспад

prutskii_vodospad

У самій Ворохті на підйомі до Говерли знаходиться ще один красивий водоспад – Прутський або Говерлянський. Він складається з 6 каскадів на річці, найвищий з них сягає 12 метрів.

Цей водоспад дуже легко знайти, маршрут до нього промаркований від турбази з боку Говерли, йти всього 2,5 км. Похід на водоспад варто поєднати з підйомом на найвищу гору України – висота Говерли 2061 метр.

Гаджинські водоспади

gadzhinskii

Трохи південніше від Ворохти біля села Бистрець знаходиться каскад з 6 водоспадів, найвищий з них – близько 6 метрів. Дорога до Гаджинських водоспадів досить складна, всім рекомендують наймати провідника.

На висоті 1500 метрів Вас чекає прохолода і краса дикого лісу, та бурхливої річки. Навколо знаходяться красиві двотисячники Карпат: Піп-Іван, Петрос і Бребенескул, – регіон дійсно привабливий для серйозних походів та альпінізму. Їхати від Ворохти потрібно до села Ільниця, а звідти до села Бистрець.

Джуринський (Червоногородський) водоспад

dzhurinskii

Джуринський водоспад унікальний своїм розташуванням – це найбільший з рівнинних водоспадів України, його висота 16 метрів. Знаходиться на Тернопільщині біля села Нирків – знайти його легко, адже тут завжди людно.

Біля водоспаду зручно купатися і ставити намети, а ще неподаліквід нього можна відвідати руїни старого замку. Є кілька версій походження водоспаду, за однією з легенд його створили турки: під час облоги Червоноградського замку вони змінили русло річки, щоб залишити обложених без води.

Буковинські водоспади

bukovinski

Буковинські водоспади (інша назва – Смугарські) – низка водоспадів, що у Карпатах на сході с. Розтоки Путильського району Чернівецької області. Буковинські водоспади, серед яких семеро найбільш відомих, об’єднані у ландшафтний гідрологічний заказник місцевого значення з однойменною назвою. Сам заказник з площею в 38,5 га входить до Вижницького національного природного парку.

Буковинські водоспади практично увійшли в 7 природних чудес України – їм присвоїли 9 місце. Навколо цієї гідрологічної пам’ятки активно розвивається екотуризм. Тут водять цікаві екскурсії та проклали пішохідні маршрути. Особливе естетичне враження цей каскад справляє навесні, коли води стає більше і водоспад стрімко та бурхливо рухається вниз.

Урочище «Каскади»

kaskadi

Біля села Злинка Кіровоградської області розташований мальовничий каньйон річки Буки. Він утворився виходами гранітних тектонічних плит на поверхню. У каньйоні багато невеликих водоспадів і унікальних рослин на території близько 2 га. Тут ростуть 9 видів рослин, що занесені до Червоної книги України та Європейського Червоного списку. Серед рідкісних тварин «Каскадів» 14 видів занесені до Червоної книги України, а 58 – під охороною Бернської конвенції.

Водоспад Гуркало

На Львівщині відносно мало цікавих водоспадів, та один з них вже став популярним не лише серед туристів. Йдеться про Гуркало, що неподалік села Корчин (раніше Сколівський район, тепер – Стрийщина). Автомобілем до нього дістатись можна трасою Львів-Чоп, з якої слід повернути у Верхньому Синєвидному, аналогічно і поїздом діставатись через це село.

gurkl

Пійдом до Гуркала відносно легкий, адже водоспад на висоті 570 метрів над рівнем моря. Втім, цю висоту підкорюють ґрунтовою дорогою. А відпочити після неї можна скупавшись у самому водоспаді, після чого влаштувати собі перекус за облаштованими нацпарком столами в альтанках. До речі, свого часу ця локація цікавила українських кінотворців. Тому, раптом ви ще й потрапите на знімальний майданчик??

Русилівські водоспади

rusilivski_vodospadi

Каскад з 15 водоспадів простягається в трикілометровому каньйоні, що неподалік від невеликого села Русилів Бучацького району Тернопільщини. Каньйон затишно сховався у лісовому гаю, – пам`ятка місцевого значення. Тут Ви зустрінете і зовсім невисокі півтораметрові водоспади, і спадаючі з висоти 12-ти метрів. Стародавні скелі зберігають відбитки далекого минулого. За своєю красою тутешні місця змагаються з красотами відомих Хорватських озер.

У літній час приємно сховатися від спекотних променів сонця, насолоджуючись прохолодою води. Тож, мандруйте та обов’язково відвідайте запропоновані українські водоспади.