Що подивитись у Чернівцях?

loorpima

Розташоване на південному заході України, місто Чернівці заворожують своєю архітектурою, вуличками, затишними кав’ярнями та духом української культури. Що точно вразить туриста у Чернівцях? Ми підібрали для вас найцікавіші місця, які точно вам запам’ятаються!

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

unik

Візитною карткою Чернівців є резиденція митрополитів Буковини й Далмації або інша сленгова назва — «Український Гоґвортс» який точно вразить вас своєю величністю! Зараз будівля є університетом, який єдиний в Україні серед семи у світі виконує подвійну функцію: з одного боку, освітня і наукова інституція, а з іншого – об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Мармуровий, Блакитний та Червоний — це все назви залів з яких складається корпус університету. На території також розташований дендропарк та церква. Ця резиденція точно вразить вас своїми довгими коридорами та цікавими приміщеннями із загадковими історіями та легендами. Щоб подивитись університет зсередини, потрібно замовити екскурсію.

Будинок-корабель або «Шифа»

budinok-korabel

На перетині вулиць Головної та Шолом-Алейхема знаходиться дуже цікавий об’єкт. Житловий будинок, який нагадує корабель. Місцеві розповідають легенду, що нібито цей дивакуватий будинок побудував заможний торговець для свого брата-моряка. Вигляд чудернацького житлового об’єкта точно вражає!

Вулиця Ольги Кобилянської

foto

фото вечірньої вулиці Чернівців Максима Присяжнюка

Один із найкрасивіших шляхів для вашої прогулянки Чернівцями. Починається з Центральної площі й закінчується на перехресті з вулицею Тараса Шевченка.

Театральна площа та Театр імені Ольги Кобилянської

plosza

Якщо ваші ноги ще не втомилися ходити вулицями Чернівців, то обов’язково прогуляйтеся до найстарішої площі Театральної, саме там розташовується найкрасивіша споруда — Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської.

Чернівецька ратуша

rrrrr

Розташована в адміністративному центрі Чернівців. Це триповерхова будівля вразить вас своєю високою баштою та внутрішнім двориком. Ратуша збудована у стилі пізнього класицизму, що був характерний практично для всіх тогочасних ратуш на території Королівства Галичини та Володимирії.

Парк Жовтневий

aaaa

Парк розташований у південній частині міста Чернівці, при вул. Пилипа Орлика, Воробкевича і Південно-Кільцевої. Це найбільший парк міста. Він точно вразить вас двома штучними озерами, атмосферними прогулянками, спортивними майданчиками та полями, де можна добре відпочити. Парк також має комплекс атракціонів, що буде приємним бонусом для дітей.

Вірменська церква

virmenska_cerkva

Вірменська церква Святих апостолів Петра і Павла точно вразить ваші вуха, бо завдяки прекрасній акустиці та наявності органу у будівлі часто проводять концерти та інші не менш цікаві культурні заходи.

Костел Пресвятого Серця Ісуса

klsmtel

скановано з листівки Австро-Угорщини 1900 р.(Leon Koenig Verlag Czernowitz)

Єзуїтський костел вразить вас своїм виглядом у стилі неоготичної архітектури 19 століття. При костелі знаходить дві каплиці. Цікаво, що одна із каплиць розташовувалася в підвальному приміщені. За однією з версій там було поховано 60 польських солдатів, що загинули під час Першої світової війни. Інша — вщент згоріла, її руїни довелося прибрати.