Що побачити в Ряшеві?

Ряшів, або Жешув – найбільше місто південно-східної Польщі, столиця Підкарпатського воєводства. Місто отримало Магдебурське право у 1354 році, тоді король Казимир Великий передав місто Яну Пакославу, який взяв прізвисько Жешовський. rzeszwglow.jpg (138.12 Kb)

ТОП 5 місць, які треба побачити в Берліні

Звичайно Берлін – це не лише Брандербурзькі ворота і залишки Берлінського муру. Це багатомільйонний мегаполіс, який ховає в собі сотні неймовірно цікавих місць для туриста. Ми підібрали топ п’ять місцин, які обов’язково варто відвідати перебуваючи у столиці Німеччини.berlinbrandenburg.jpg (115.06 Kb)

Підкарпаття - магічний край на кордоні з Україною

Перетнувши українсько-польський кордон на Краківці, потрапляєш у Підкарпатське воєводство Польщі. А фактично у Національний заповідник, в якому варто залишитися для довготривалої подорожі горами, замками та скансенами.. Підкарпатська природа - це магічний світ, де поєднується дикість з гармонією, це світ захоплюючих вражень, а в той же час – ідеальне місце для відпочинку.podkarpaciglow.jpg (1.22 Kb)

Франкфурт. Культ Євро і найвищі хмарочоси Європи

Місто, яке тримає на собі усю банківську систему Європейського Союзу. Саме тут сотні працівників фондових бірж, щодня та щогодини, підтримують стабільність європейської валюти і надійність європейських банків. Ні, діловий і бізнесовий центр Європи, знаходиться не в Берліні і не в Стразбурзі, а саме тут – у місті найвищих хмарочосів Європи – Франкфурті на Майні. Чи знаєте Ви, що Франкфурт на Майні є «колискою» Німеччини? Саме тут, на Площі Ринок зародилася країна об’єднаних німців, і був перший парламент - Бундестаг. Але про все за порядком. glowglow.jpg (64.86 Kb)

Пустеля Золотого лісу

Чи існують нині відлюдники? Є люди, які зовсім не потребують спілкування, бо для них комфортно залишатися на самоті, жити ізольовано від світу. А якщо вони обіцяли прожити так ціле життя? І дали обітницю мовчання? Не повірите, але такі люди є і сьогодні. Монаший орден камедулів – один з найзагадковіших та наймістичніших орденів Католицької церкви. Якщо бажаєте знайти таке місце, де тільки тиша і мовчання буде вашим супутником - їдьте до Польщі, у Пустелю золотого лісу..

las.jpg (151.31 Kb)

Європа без людей. Герліц – одне місто на дві країни

Ми звикли бачити міста Європи переповнені натовпами туристів, залюднені мешканцями площі Ринок, вулиці, на яких торговці продають свій крам. Однак, статистика невблаганна, – Європа пустіє, і демографічна криза на старому континенті, цілком можливо, колись перетворить цей прекрасний старий світ на спустошену землю. Зараз важко уявити таку картину, і вона виглядає апокаліптичною, але перші ознаки знелюдненої Європи вже є.. Це міста, з яких масово виїжджають європейці. Одне з таких - місто Герліц, що на східному кордоні Німеччини.

golowna_ger.jpg (105.63 Kb)

Ульм - місто Ейнштейна і найвищого собору у світі

«Може знову назад їхати далеко далеко на Захід..» - співається у відомій пісні. Південний Захід Німеччини – це саме те місце, куди треба їхати за романтикою пригод. Швидкісна залізниця зі Штуттгарту завезе вас до мальовничого міста, яке розкинулося між заліснених гір. Ульм – мала Батьківщина всесвітньовідомого фізика, батька атома, Альберта Ейнштейна. Важко повірити, що в цій мальовничій красі природи зростав хлопчик, який відкриє світу атом, здатний знищити все живе на планеті. ulm_1.jpg (151.87 Kb)

Париж. Що треба побачити крім вежі Ейфля?

Ні, вам зовсім не потрібно, перефразовуючи відомий вислів, побачити Париж і померти. Париж варто оглядати, ніби смакуючи улюблену страву, - шматочками, - починати з країв і доходити до найголовнішого. Якщо час Вашого перебування у столиці Франції обмежений, радимо сфокусуватися на найцікавіших місцях, які ми підібрали. Це не обов’язково має бути топ п’ятірка місць туристичного паломництва, але наприклад, це можуть бути затишні паризькі куточки, де від туристів заховався весь шарм Парижа, його колорит, його душа..gol_gol.jpg (136.95 Kb)

Львівські тіні Вроцлава

«Чи Пан з Вроцлава? - Так. А я теж ..зі Львова..» - такий популярний у Польщі жарт має під собою історичне підґрунтя. Досі вроцлав’яки, яким за вісімдесять, згадують з ностальгією свою львівську юність. wrocglov.jpg (138.35 Kb)

Срібна земля. Русинські села Словаччини

Там, де високі Татри короною гір здіймаються аж до неба, розкинулися мальовничі пейзажі Словаччини. Не кожен знає, що в долині річки Попрад, далеко від територіальних кордонів України було аж 26 українських сіл. Українці-русини історично заселяли цю землю, яку називали Срібна земля. Сьогодні їх нащадки залишаються на цих землях, відрізані від українського світу все ж зберігають мову та традиції.lubowniaglow.jpg (91.41 Kb)