Сліди динозаврів у найстаріших горах Європи

Чи знаєте Ви, що найстаріші гори в Європі знаходяться у сусідній Польщі. І що в цих горах були знайдені сліди двоногих динозаврів? Свентокшиські гори є одними з найстаріших гір Європи. Сьогодні їх навіть горами назвати важко, так собі, пагорбки якісь, в порівнянні з нашими Карпатами,а колись, мільйони років тому, тут формувалися гірські пасма Європи.kelceglow.jpg (58.14 Kb)

До крипти Яреми Вишневецького. Філантроп чи месник?

Пам’ятаєте персонаж Яреми Вишневецького зі знаменитого фільму Єжи Гофмана «Вогнем і Мечем»? Непереможний воєвода, затятий ворог Богдана Хмельницького і кривавий месник українців.. Сьогодні його войовничий образ виглядає не так переконливо. А знаходиться мумія Яреми Вишневецького у крипті підвалу монастиря Бенедиктинів на горі святого Хреста у Святокшиському воєводстві Польщі. Цікаво, що мумію Вишневецького, з поваги до його історичних заслуг, одягнули у сценічний костюм його візаві з фільму. jaremagloiw.jpg (51.19 Kb)

Екстремальний туризм. Каплиця з черепів.

Є такі туристичні місця для мандрівників не зі слабкими нервами. Звичайно, прогулянками по цвинтарях та некрополях уже нікого не здивуєш, а як щодо церкви, стіни та стеля якої зроблені з людських кісток? Якщо ризикуєте спробувати, і не боїтеся таких «екзотичних» місць, їдьте до Чехії та Польщі. Там є дві такі Церкви. caplica_glow.jpg (241.91 Kb)

В Анталії відкрили українське консульство

Якщо Ви перебуваєте в турецькій Анталії, і у Вас виникли проблеми, вирішити їх тепер набагато легше. В Анталії в Туреччині вже працює українське консульство. 4 листопада Президент України Петро Порошенко, під час робочого візиту до Туреччини, відкрив в Анталії дипломатичне відомство України.minaret.jpg (105.21 Kb)

Таємниці замку Ксьонж

Найбільший замок Польщі приховує скарби своїх останніх власників, та драматичну долю тодішньої принцеси Діани, - принцеси Дейзі фон Гохберг..glowna_zamek.jpg (59.91 Kb)