Найкращі зоопарки світу (30 фото)

zoopark

Мандруючи по світу, Ви обов’язково відвідуєте різні музеї, пам’ятники, річки, озера, фонтани та інші пам’ятки. Ну, а як щодо зоопарків? Адже по всьому світу їх так багато і кожен інший, кращий за попередній по своєму. Ви ж неодмінно знаєте, що кожне відвідування зоопарку для дитини – це емоції і враження на тиждень (а то і на місяць!) Тож, вперед. Втім, чому тільки для дитини? У світі є зоопарки, які змусять дивуватися і радіти навіть дорослих. Пропонуємо Вам список найкращих зоопарків світу.

Зоопарк Сінгапуру (Сінгапур)

singapur2

. . .

singapur3

Головний принцип цього зоопарку – демонструвати тварин в природному середовищі. Ніяких кліток і закритих вольєрів: на території в 28 гектарів розмістилися численні штучно створені каньйони, ліси, долини і передгір’я. Відвідувачів від тварин відділяє скло – воно надійне і абсолютно не заважає спостерігати за життям мешканців. А ще в цьому зоопарку можна взяти участь в нічному сафарі (саме в Сінгапурі був створений перший в світі нічний зоопарк) і навіть покататися на справжньому слоні!

singapur-zoo

. . . .

Парк дикої природи Рануа (Фінляндія)

ranua

Діти і дорослі з усього світу їдуть до Лапландії не тільки заради Санта-Клауса. Тут же можна цілий рік спостерігати за найцікавішими і незвичайними мешканцями Заполяр’я. Гостей зоопарку чекає зустріч з полярними ведмедями, північними оленями, песцями, рисями, росомахами, а всього в Рануа живуть понад 200 тварин. А щоб знайомство з життям за Полярним колом було повнішим, відвідувачів катають на собачих упряжках і запрошують на екскурсії та проживання в скляне іглу-поселення.

ranua2

Лондонський зоопарк (Великобританія)

london_zoopark

В даний час вважається найстарішим науковим зоопарком в світі: в далекому 1828 році його колекція була доступна виключно для роботи вчених. Часи змінилися, зараз в Лондонський зоопарк може прийти будь-який бажаючий. Опинившись тут, обов’язково загляньте в «Будинок горил» (для них на території було побудовано окрему будівлю, і зараз ці мавпи буквально підкорюють всіх гостей) і відвідайте серпентарій (теж, до речі, найстаріший в світі), в якому знімався один з епізодів фільму « Гаррі Поттер і філософський камінь », але зі зміями розмовляти не треба – про всяк випадок!

london-zoo

. . . .

london-zoo-2

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Празький зоопарк (Чехія)

prazkii_zoopark
praga_zoopark

На території в 60 га відмінно себе почувають понад 5 тисяч тварин, у тому числі і такі рідкісні види, як кінь Пржевальського, комодський варан, галапагоська черепаха і інші. До речі, в павільйон до останніх, варто заглянути обов’язково: більше жоден зоопарк в Центральній і Східній Європі не зміг розмістити їх у себе і створити їм максимально комфортні умови. А ще, зайдіть до одного з «старожилів» Празького зоопарку – слонихи Гулаб, якій скоро виповниться цілих 50 років. Вона пережила багато, в тому числі і жахливу повінь 2002 року, яка затопила половину території зоопарку Праги і забрала життя понад 100 жителів.

praga-zoo-1

. . . .

praga-zoo-2

Зоопарк Чіанг-Май (Таїланд)

zoopark_chiang_mai
chian_mai_zoopark

В середині XX століття основи цього зоопарку заклав, уявіть собі … американський поліцейський! Він навчав тайських прикордонників хитрощів виживання в лісі, а заодно приносив з цього самого лісу різних тварин і селив їх у себе в саду. Коли сад перестав вміщати всю «колекцію», йому виділили ділянку землі для розміщення тварин. Досвідчені туристи радять пересуватися по зоопарку тільки на автобусі. В іншому випадку, Ви занадто швидко втомитеся і не побачите багато цікавого. Наприклад, прекрасних панд або «сніговий куточок» – імітацію зимового клімату, який викликає захват у тайських дітей.

Берлінський зоопарк (Німеччина)

berlinskii_zoopark

Серйозним випробуванням для цього зоопарку стала Друга світова війна: майже всі тварини загинули (вижили лише 91 тварина з 3715 мешканців), а сама територія була майже повністю зруйнована. Однак, завдяки діяльності керівництва (в тому числі, єдиною на той момент жінці-директору) життя одного з найстаріших зоологічних садів Європи було продовжено. Зараз Берлінський зоопарк займає перше місце в світі за видовою різноманітністю: тут живуть і радують публіку близько 1500 видів тварин.

berlin-zoo-1

. . . .

berlin-zoo-2

Зоопарк Сан-Дієго (Каліфорнія, США)

san_dfego_zoopark
zoopark_san_dfego_2

У мультфільмі «Мадагаскар» звірі-мандрівники подумали, що вони на тропічному острові, але це був зоопарк Сан-Дієго. І це не випадково, так як для звірів в цьому зоопарку створюються просто ідеальні умови. Так, наприклад, щоб годувати великих панд, на території вирощується 40 видів бамбука, а сумчастих коалам пропонуються на вибір 18 сортів евкаліпта.

san-diego-zoo-1
san-diego-zoo-2

. . . . .

san-diego-zoo-3
san-diego-zoo-4

Пекінський зоопарк (Китай)

pekinskiim_zoopark

З якою твариною у Вас асоціюється Китай? Звичайно ж, з пандами! Ось саме заради них і варто відвідати Пекінський зоопарк. Перший чорно-білий мешканець з’явився в цьому зоопарку аж в 1955 році, і з тих пір панди тут – справжні «зірки». Відвідувачі «Будинку гігантської панди» можуть годинами дивитися за тим, як ці кумедні тварини жують бамбук, гойдаються на гойдалках або просто сплять (повірте, що навіть за цим спостерігати вкрай цікаво). Саме з Пекіна панди відправляються до інших зоопарків світу, проте в якому б місті не проживали ці звірі, всі вони вважаються власністю Китаю (фактично, їх здають іншим зоопаркам «в оренду»).

 

pekinstkii_zoopark

Disney’s Animal Kingdom (Орландо, США)

zoopark_ssha
zoopark_ssha1

Назва цього тематичного парку, створеного компанією Disney, перекладається як «Королівство тварин». Тут відвідувачі можуть подивитися не тільки на реально існуючих представників тваринного світу, а й на вимерлих і навіть фантастичних істот. Тільки уявіть: спочатку Вас чекає захоплююче сафарі на джипі, потім відвідування Країни динозаврів і Планети Пандори з фільму «Аватар». І повірте, що трицератопс здасться Вам не менш реальними і живими, ніж звичайні бегемоти або крокодили.

orlando-zoo-1
orlando-zoo-2

Ну пропустіть такого задоволення, відвідуючи ту чи іншу країну і обов’язково завітайте в зоопарк.