Риф довжиною близько двох з половиною кілометрів розташовується на узбережжі Адріатичного моря біля Монополі, в Апулії на глибині від 30 до 55 метрів. Його унікальність в тому, що незважаючи на досить малу кількість світла, яке потрапляє на нього, корали пофарбовані в яскраві кольори – помаранчевий, червоний і фіолетовий.
Це перший мезофобний кораловий риф – термін, що застосовується до екосистем з низьким рівнем світла – в Середземному морі. Цей тип рифу «знаходиться на глибинах від 30–40 метрів… до 200 метрів», – пишуть дослідники в дослідженні, опублікованому в Nature.
“Знамениті австралійські або мальдівські коралові рифи ростуть майже на поверхні води, максимально використовуючи сонячне світло”, – сказав професор Джузеппе Корриери, директор департаменту біології Університету Барі. – Рифи, подібні рифи, які виявлені в Італії, дуже рідкісні, тому що їм вдається виживати і рости, незважаючи на брак світла “. З цієї причини кольори коралового рифу в Апулії більш тонкі, ніж у відомих сортів в Тихому океані.
Більшість коралових рифів мають вік менше 10 000 років і займають менше 0,1% світового океану, але вони забезпечують життєдіяльність не менше 25% морських видів, включаючи рибу, губки та молюски.
Однак, потепління морів і підкислення океану суттєво знищили багато рифів, і більшість з них не здатні швидко зростати, щоб компенсувати підвищення рівня моря, яке викликане зміною клімату.
У минулому коралові рифи в Середземному морі були широко поширені, але з часом зникли. Залишки деяких з цих старих рифів все ще помітні, включаючи невеликий риф на острові Млет в Хорватії.
Наступне покоління вже “ніколи не побачить слави коралових рифів”.
Для бажаючих побачити кораловий риф, Італія, ймовірно, не перше місце, яке спаде на думку для відвідин, оскільки мало кому відомо, що коралові рифи ховалися біля узбережжя Італії дотепер.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
Риф, який детально описується в новому дослідженні, опублікованому в наукових доповідях розміщений значно нижче океанських хвиль, і прихований від великої частини світла, що проходить униз зверху, тому дістатися до нього не так просто.