За кордон з ID – карткою

id_kartka

Сьогодні українцям вже видали понад 2 мільйони пластикових паспортів, і у Міграційній службі запевняють, що збільшили потужності для виробництва бланків, аби за ID – картками не було черг. Кабінет міністрів України дозволив громадянам України за бажанням обмінювати старі паспорти у вигляді книжечки на нові ID-картки.

Раніше паспорт у новому форматі могли отримати тільки молоді громадяни при досягненні 14-річного віку, ті, чиї паспорти-книжечки стали непридатними до використання (загублені, зіпсовані), а також у випадку зміни основної інформації у документі.

Що таке ID картка? Це той самий паспорт громадянина України, але у вигляді пластикової картки. Проте, там зберігається більше особистих даних про власника, не лише ідентифікаційний код.

В планах Міграційної служби також запропонувати послугу оформлення біометричного закордонного паспорта одночасно із заміною паспорта-книжечки на картку. При цьому вартість такої послуги буде дешевшою, ніж оформлення кожного документу поодинці. Нагадаємо, що українці з ID карткою, тобто лише за внутрішніми паспортами, вже можуть їздити до Туреччини. Також планується підписання такої угоди з Грузією.