У музеях Ватикану хочуть обмежити кількість відвідувачів

Наприклад, у лютому охоронець врятував туриста, в якого трапився серцевий напад. Пік небезпеки в літі, коли кількість відвідувачів може зрости до понад 30 тисяч в день, а температура сягає 40 градусів. І тільки в Сикстинській капелі є кондиціонер. Про це гіди розповіли журналісту видання The Guardian.

sistino

До комплексу Ватиканських музеїв входить 54 галереї, які приймають понад 6 мільйонів відвідувачів на рік. Але на відміну від інших основних визначних пам’яток Рима, таких як Колізей, у них немає обмежень кількості відвідувачів у денний час. Барбара Джатта, яку Папа Римський Франциск призначила директором музеїв Ватикану наприкінці 2016 року, розповіла, що зараз вона та губернатор Ватикану працюють над визначенням оптимальної кількості відвідувачів з 2019 року.

Джатта додала, що для поліпшення системи продажу квитків та заходів безпеки була найнята іспанська фірма. Крім того, у листопаді почнуться роботи із розширення системи кондиціонування повітря у станціях Рафаеля і апартаментах Борджіа. Музеї приносять близько 100 млн євро на рік, з яких половина йде у казну Ватикану.