В Кракові міркують про врівноважений туризм

krakowrynek1

400 експертів з п’яти континентів зустрілися у Кракові, аби обговорити те, як погодити масовий туризм із охороною історичної спадщини. У столиці Малопольщі розпочався 15 Конгрес Організації міст Світової спадщини ЮНЕСКО.

Представники понад 300 міст, внесених до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, розмірковують про врівноважений розвиток туризму, охорону пам’яток та їхню модернізацію, – пояснює Славомір Ратайський, голова Польського комітету з питань ЮНЕСКО: «Туризм, що він, як відомо, приносить величезні прибутки, створює також певні обмеження, котрі стосуються використання цієї спадщини. Адже як охороняти, а заразом використовувати цю спадщину? І це називається врівноваженим туризмои, тобто таким, що, з одного боку, прославляє місце світової спадщини, а з іншого – повинен його охороняти. Таким є завдання цього конгресу».

Конгрес триватиме до середи. Його вперше зорганізовано у Центрально-Східній Європі. Повідомляє Польське радіо. Краків був першим східноєвропейським містом, чий середньовічний центр був внесений до списку Світової культурної і природної спадщини ЮНЕСКО. Також він був першим у Польщі містом, внесеним до списку нематеріальної спадщини. Рік тому в ньому опинилося шопкарство.