У Львові рятують балкони зі слонами

Зараз розпочалася реставрація 5 балконів у будинку на вулиці Івана Франка. Особливість будинку в тому, що консолі балконів зроблені у вигляді слонячих голів, – повідомили в управлінні охорони історичного середовища львівської міської ради. Завершити роботи планують до кінця цього року. Загалом на замовлення міста, цього року мають відреставрувати більше 40 балконів в будинках, які є пам’ятками архітектури.

balkon

«Будинок на вул. І. Франка, 90 довго чекав на реставрацію. З цього приводу до нас навіть зверталися мешканці будинку, бо справді була проблема з балконами, а під ними — насичений рух людей» – сказала Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Будинок на вулиці Івана Франка побудований у 1910 році. Це класична сецесія. І, що несподівано, на його балконі консолі виготовлені у вигляді слонячих голів. Слони у Львові є ще на одному будинку — на вул. Братів Рогатинців. Але там вони у вигляді невеличких скульптур на фасаді. Натомість незвично, чому слони з’явилися на цьому будинку.

“Генрик Сальвер, котрий був архітектором цього будинку, очевидно мав певний сентимент до екзотичних тварин і власне тут це зобразив. Однак з часом ці слони понищилися, і частина конструкцій була зруйнована. Всередину потрапляла волога і навіть залітали птахи. І таким чином консолі були в гостро аварійному стані. Зараз фірма ТзОВ «Реставрація Стиль» вже завершує роботи. Ми вдячні підряднику за якість, бо ці роботи насправді дуже складні”, — розповіла Лілія Онищенко.

«Балкони були в дуже поганому стані. Художні елементи були практично втрачені. Приблизно лише 20% художніх елементів можна було залишити. На все решту робилися нові моделі, виливалися форми і вже їх встановлювали. Доливалася частина плити, бо були втрати і по ній. Також були затікання, бо не було гідроізоляції — вона була зруйнована. Щодо консолей у вигляді слонів, то одного слона ми виготовляли повністю нового, а решту відновлювали на місці — доліпляли, догіпсовували втрачені частини. До кінця року плануємо роботи завершити», — наголосив директор ТзОВ «Реставрація Стиль”Руслан Кужик. Загалом цього року у Львові відреставрували вже 12 балконів, за кошти міського бюджету Львова.