Замок Шенборнів – зимова казка Закарпаття

Замок графів Шенборнів був побудований в 1890-1895 роках, як заміська резиденції. Зараз елегантний мисливський будинок використовується, як санаторій. І хоча всередині замку оздоби та давньої розкоші практично немає, бо зали перетворені на кімнати санаторію, фасад замку вартий того, аби їхати до нього, щоб побачити, навіть, через усю Україну. Тут Ви подаруєте собі неймовірну зимову фотосесію.

zamok2

. . . .

Палац був побудований графом Ервіном Фрідріхом Шенборн-Бухгаймом у 1890—1895 роках. Коло палацу був розбитий чудовий сад – дендрарій із декоративним озером у центрі. Висаджені рідкісні породи дерев — самшит, катальпа, сосна Веймута, канадська ялина, сакура, рожевий бук, італійська глиниця. Сам мисливський замок побудований у неоромантичному стилі, що поєднує романські та готичні мотиви. Оригінальність палацу ще й у тому, що він має 365 вікон, як кількість днів у році, 52 димоходи (як у році тижнів) та 12 входів (як у році місяців). Замок прикрашений багатим декором (барельєфи, флюгери, вітражі) на тему родової геральдики графів Шенборнів діє баштовий годинник з курантами. У палацовому парку встановлені закладний пам’ятний знак з написом угорською мовою, і дві скульптурні композиції — «Олень» і «Ведмедиця з ведмежатком». Обриси викопаного наприкінці XIX століття ставка (за задумом власника парку) умовно відтворюють карту Австро-Угорської імперії.

Наприкінці XIX століття зображення замку-палацу виступало на громадській печатці сусіднього містечка Чинадійово (Сент-Міклош). 1945 року земля та маєтки були націоналізовані, а мисливський замок Шенборнів став санаторієм «Карпати». Частина інтер’єру палацу (меблі, інші коштовні речі) передана до фондів Ужгородського краєзнавчого музею.

Графи Шенборни — аристократичний німецько-австрійський рід, який нараховує кілька високопоставлених осіб римо-католицького духовенства.

Представники цієї родини були найбільшими землевласниками на Закарпатті. Після придушення антигабсбурзького повстання маєтки князя Ракоці були подаровані цісарем Карлом VI архієпископу Лотару Францу Шенборну, який доручив керівництво своїми володіннями кузену Фрідріху Карлу Шенборну, як спадкоємцю. Так, у мальовничому Закарпатському селі біля Чинадієво почалася епоха Шенборнів, та їх романтичного замку.

фото сайту Етновир