Тустань - місце, яке вражає красою

Саме ці сім велетнів і утворили наскельне місто-фортецю Тустань, яка стала унікальною історичною пам’яткою а колись була митницею та адміністравним центром ІХ-ХІІІ століття, адже фортеця розташована на перетині двох важливих торгівельних шляхів: соляного шляху, який пролягав від Дрогобича до Європи та шовкового шляху від Португалії до Китаю.

tustan2.jpg (80.86 Kb)

Вид скель, на яких раніше була розташована фортеця, просто вражає своєю міццю і величчю. Круті та високі і могутні камені, які оберігали місто і завдяки яким Тустань жодного разу так і не вдалося нікому захопити. Фортецю збудовано за унікальною технологією – у скелі видовбували пази, у які вставляли дерев’яні балки. Будівництво складалося з кількох етапів.tustan5.jpg (84.01 Kb) Місто сформувалось та розбудувалось на трьох скельних групах: Камінь, Мала Скеля і Острий Камінь. Величезні моноліти дивують своєю різноманітною формою і розмірами. В них є багато тріщин, ніш, невеликих печер, в тому числі рукотворних. Тустань є особливою пам’яткою історії, археології, архітектури, природи, адже вона є єдиною в Європі.

Дивовижні краєвиди та скелі – це те, що майже не змінилось впродовж віків, саме вони підкреслюють усю велич і красу цього місця.

tustan1.jpg (112.45 Kb)

Комплекс скель перебуває під охороною Національного парку "Сколівські Бескиди" та історико-культурного заповідника "Тустань" з 1994 року.

tustan3.jpg (135.89 Kb)

До Тустані найкраще їхати зі Львова: можна автомобілем по трасі Київ-Чоп або автобусом чи маршрутними таксі. Якщо немає власного транспорту зручніше добратися з Трускавця або Східниці, а звідти вже маршруткою чи автобусом.

tustan4.jpg (122.32 Kb)

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Взимку 2018 року створено новий мобільний додаток, який дозволяє ознайомитись з красою старовинної споруди під назвою Tustan AR, проте скористатись додатком і побачити місця можна лише ті, які мають залишки фортеці. На даний момент їх є лише 5 і для того щоб побачити історичну ретроспекцію, потрібно лише навести телефон на табличку з позначенням.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Svitom.info! Become a Patron!