Тустань – місце, яке вражає красою

Саме ці сім велетнів і утворили наскельне місто-фортецю Тустань, яка стала унікальною історичною пам’яткою а колись була митницею та адміністравним центром ІХ-ХІІІ століття, адже фортеця розташована на перетині двох важливих торгівельних шляхів: соляного шляху, який пролягав від Дрогобича до Європи та шовкового шляху від Португалії до Китаю.

tustan2

Вид скель, на яких раніше була розташована фортеця, просто вражає своєю міццю і величчю. Круті та високі і могутні камені, які оберігали місто і завдяки яким Тустань жодного разу так і не вдалося нікому захопити. Фортецю збудовано за унікальною технологією – у скелі видовбували пази, у які вставляли дерев’яні балки. Будівництво складалося з кількох етапів.

tustan5
Місто сформувалось та розбудувалось на трьох скельних групах: Камінь, Мала Скеля і Острий Камінь. Величезні моноліти дивують своєю різноманітною формою і розмірами. В них є багато тріщин, ніш, невеликих печер, в тому числі рукотворних. Тустань є особливою пам’яткою історії, археології, архітектури, природи, адже вона є єдиною в Європі.

Дивовижні краєвиди та скелі – це те, що майже не змінилось впродовж віків, саме вони підкреслюють усю велич і красу цього місця.

tustan1

Комплекс скель перебуває під охороною Національного парку “Сколівські Бескиди” та історико-культурного заповідника “Тустань” з 1994 року.

tustan3

До Тустані найкраще їхати зі Львова: можна автомобілем по трасі Київ-Чоп або автобусом чи маршрутними таксі. Якщо немає власного транспорту зручніше добратися з Трускавця або Східниці, а звідти вже маршруткою чи автобусом.

tustan4

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Взимку 2018 року створено новий мобільний додаток, який дозволяє ознайомитись з красою старовинної споруди під назвою Tustan AR, проте скористатись додатком і побачити місця можна лише ті, які мають залишки фортеці. На даний момент їх є лише 5 і для того щоб побачити історичну ретроспекцію, потрібно лише навести телефон на табличку з позначенням.