Про що мовчить «Вілла Анна» у Старій Солі?

anna1

Вілла Анна, як аристократична панянка з минулого височіє над містечком, здіймаючись серед звичайних сільських хат. Перлина сецесії, на фасаді впадає в око рік 1911, і напис Willa Anna.

anna4

. . . . .

Ще більше вражає її оздоблений фасад – уся вілла прикрашена декоративними букетами троянд і бантиками. Ніби якийсь заможний пан збудував її з любові до своєї єдиної доньки.. Але це лише наші здогадки, бо правдивої історії Вілли Анна, як і її власників, до нині знайти не вдалося.

anna2

. . . . .

Над віллою містично схиляється похилений флюгер, кажуть колись у нього влучила блискавка. У приміщенні вілли вже багато років діє районна неврологічна лікарня. Стаціонар. В часи міжвоєнної Польщі там містився повітовий суд. Справжня історія Вілли Анна відома лише цим мовчазним стінам,оздобленим віночками. Навіть на польських ресурсах нам не вдалося знайти нічого про історію цього прекрасного палацу. Але є легенда, а кожна легенда живе доти, поки в неї вірять..

anna3

. . . .

Колись, давним-давно, в Старій Солі в сім’ї солевара жила дівчина Анна. Одного разу через їхнє містечко проїжджав молодий і красивий граф, в якого вона закохалася. Вона дуже багато молилася, щоб Бог дав їй вічне кохання і граф відповів їй взаємністю. Одної ночі їй приснився сон, якщо вона щиро помолиться в Самборі до святого Валентина, то граф покохає її. Після щирої молитви до мощей Валентина, дівчина поверталася додому і на містку через річку зустріла графа, який зразу безтями закохався в неї. Незважаючи на заперечення родини і друзів, граф одружився з бідною дівчиною.Батьки графа не змирилися з цим і прогнали його з дому. Але молодята на подвір’ї батька дівчини збудували прекрасну віллу, яку граф назвав “Анна”. Жили вони дуже добре аж до глибокої старості в померли в один день. Оповита легендами вілла стала найгарнішою будівлею в містечку, на неї приїжджали дивитися зі всієї околиці.