ТОП 5 місць, які треба побачити в Берліні

berlinbrandenburg

Звичайно Берлін – це не лише Брандербурзькі ворота і залишки Берлінського муру. Це багатомільйонний мегаполіс, який ховає в собі сотні неймовірно цікавих місць для туриста. Ми підібрали топ п’ять місцин, які обов’язково варто відвідати перебуваючи у столиці Німеччини.

bundestag

1. Будинок Німецького парламенту. Бундестаг

Вам доведеться зайняти чергу наперед, і прочекати близько години, аби потрапити до будинку Німецького парламенту. А все через надмірну секретність об’єкта, де сьогодні здійснюється європейська політика. Однак, в середині вас чекає не лише екскурсія у історію німецького парламентаризму, а й унікальна подорож вершиною архітектури конструктивізму, яким щедро всіяний весь Берлін. Найбільш захоплива подорож під скляним куполом Бундестагу.

Після капітуляції Третього рейху 9 травня 1945 року рейхстаг, як й інші елементи державного устрою Німеччини, було скасовано. Окупаційні зони, на які була розділена окупована Німеччина, зрозуміло, не потребували загальнодержавного парламенту. Лише з 1949 року, коли три західні зони окупації (американська, британська і французька) було об’єднано у Федеративну Республіку Німеччину, постало питання про створення загального парламенту. Парламент отримав назву Бундестаг.

Скляний купол Бундестагу був спроектований архітектором Норманом Фостером, як символ об’єднаної Німеччини. Спроектований в кінцевому варіанті аж у 1993 році, скляний купол розгорнений на 360 градусів, до нього підніматися треба двома сталевими спіральними доріжками. Увесь час аудіогід буде вас вести сходинками історії Німеччини та Берліна. З верхівки купола ви будете споглядати усю панораму міста, вивчаючи історії його пам”яток, його втрат і перемог. Купол Бундестагу піднімається над палатою парламенту Німеччини, таким чином філософія його архітектури вказує на те, що народ є вищим від влади.

chekpoint

2. Вулиця ЧекПоінт Чарлі в Берліні

Якщо ви дивилися всесвітньовідому німецьку комедію «Гуд бай, Ленін», то вам сюди. Вулиця ЧекПоінт Чарлі була кордоном між Східним і Західним Берліном. Між світом капіталізму і комунізму. Тут проходив поділ між двома Німеччинами, але також між двома світами: Східним, сірим і бідним Радянським і Західним, з його «кока колою», доларами і першими джинсами. На вулиці стояв прикордонний пункт пропуску, через який потрапити до Західного Берліну в 80 роках минулого століття могли одиниці. Сьогодні, для туристів тут стоїть символічний пункт прикордонної застави і озброєні прикордонники з радянського союзу та західного світу. З ними можна робити фото, селфі, і пізнавати усі радощі світу, який безповоротно змінився після падіння Берлінського муру.

berlinjews

3. Музей Голокосту в Берліні

Бетонний лабіринт тиші і пустоти. Він вражає лаконічністю, і несе в собі безсенсовість масового планового знищення мільйонів людей. Ззовні ви побачите десятки бетонних глухих блоків. В середині Ви також опинитеся у місці, де немає нічого крім бетонних стін. Це символ пустоти людського існування в якому немає життя, немає сенсу після трагедії Голокосту. Архітектор Пітер Айнземан саме так бачив цей меморіал. В середині музею, Ви побачите багато залів в яких зображено історію Голокосту в Європі. Виділіть на відвідування музею чотири, п’ять годин, адже там варто бути уважним.

potsdam

4. Потсдам і Палац Фрідріха Великого

Місто у східній Німеччині розташоване на річці Хафель, за 26 км від Берліна. Потсдам розташований на берегах декількох з’єднаних між собою озер. Тут відбулася історична Постдамська конференція, тут відбувався обмін радянськими розвідниками, тут 3 серпня 1961 року — почалося будівництво стіни, яка розділила Східний і Західний Берлін. Через безпосередню близькість Потсдама і Берліна всі ці прояви холодної війни були особливо відчутні в місті.

berlinbrandenburg

5. Брандербурзькі ворота

Помилково думати, що це голова візитівка Берліна. Але для туристів так воно і є. Автор проекту Карл Готтард Ланґганс. Будівництво тривало протягом трьох років (1788–1791), висота становить двадцять метрів. Це перша споруда міста в стилі німецького класицизму. Створена вона за зразком афінського Акрополя. Увінчує ворота шестиметрова бронзова квадрига, якою управляє богиня перемоги Вікторія. Брандербурзькі ворота мали на меті персоніфікувати міць пруської армії. Протягом двадцяти восьми років 1961—1989 одразу за ними піднімалася Берлінська стіна, тому вихід до воріт для жителів як НДР (Німецької Демократичної Республіки), так і ФРН (Федеративної Республіки Німеччини) був закритий.

Нині йде автомагістраль і єдине, що нагадує про мур – намальована на бруківці тонка лінія. Трохи далі у парку невелика меморіальна стелла жертвам Берлінського муру. До 1989 року при спробі перелізти через стіну загинуло понад сотня людей. Дехто так втікав від соціалізму, що навіть пробував потрапити у Західний світ на дельтаплані, ці люди також загинули. Сучасний Берлін живий і динамічний, але водночас – це місто – пам’ятник епохам, які минули і лишили дуже важкі і трагічні сліди в людській історії на його вулицях.