Невеликі гірськолижні курорти Карпат, на які варто звернути увагу

Гірськолижний курорт Мигово

mygovo

Гірськолижний курорт в Карпатах біля підніжжя гір Стіжок і Кичера виник не так давно. Незважаючи на це Мигово може сперечатися за своїм рівнем сервісу та лижними спусками з визнаними курортами України. В Мигово грамотно сплановані місця, де є якісні і різноманітні лижні траси підкріплені незайманою природою Буковини. Гірськолижний сезон тут триває з грудня по березень. Неподалік від курорту знаходиться урочище Солонець.

Лижні траси довжиною 3,3 кілометра різноманітного характеру: слалом-спуски, траси міжнародного рівня, та змагальні сертифіковані.

Гірськолижний курорт Подобовець

podobovets

Подобовець – село та однойменний гірськолижний курорт на Закарпатті, в найбільш підвищеній його частині. Навколо лижного курорту розташовані незаймані гірські пейзажі, які так захоплюють туристів. Відмінною особливістю курорту є нестабільність погодних умов, адже сніг може розтанути вже у лютому.

Курорт пропонує туристам кілька простих пологих лижних трас для недосвідчених лижників і 3 основних крутих спуски для більш досвідчених. Тут є цікаві ділянки лижних трас, в народі звані «трубами», які знаходяться у лісі, де гілки дерев утворюють своєрідний полог над і навколо спуску, роблячи його схожим на тунель.

Гірськолижний курорт Красія

krasiia

Курорт розташований в Великоберезнянському районі у селі Вишка. Траси, в більшості середньої складності розраховані на досвідчених лижників, але є траси і для початківців. Тут можна спробувати себе в слаломі, швидкісному спуску а також у стрибках з трампліну.

Довжина лижних трас від 300 метрів до 2 кілометрів і причому найдовша місцева траса тримає рекорд довжини по всій Україні.

Курорт знаходиться серед найцікавіших Закарпатських пам’яток, можна відвідати термальні джерела, мармурові печери, сироварню, виноградники, монастирі і старовинні замки.

Гірськолижний курорт Плав’є

plavie

Один з нових гірськолижних курортів, який вже отримав довіру і любов багатьох лижників. Доглянуті траси, наявність снігового покриття, нові підйомники, зручне місце розташування і динамічно розвинена інфраструктура роблять Плай найкращим місцем для зимового відпочинку, особливо у вихідні дні. Зараз комплекс пропонує шість лижних трас різної складності – від пологих до екстремальних.

Крім цього, тут можна відвідати музейний комплекс, що включає в себе краєзнавчий музей, діючі кузню, ткацьку майстерню, столярні, вітряк, власну ферму. Курорт просякнутий українським духом: тут звучить музика українських виконавців, у ресторанах пропонують їжу з продуктів власного виробництва.

Гірськолижний курорт Пилипець

pylypets_zyma

У Міжгірському районі Закарпаття в затишному селі Пилипець з красививими краєвидами діє ще один курорт для катання на лижах. Завдяки досить пологим і красивим спускам місце вже давно користується попитом багатьох лижників і сноубордистів. Тут прокладені найдовші в Україні траси, довжиною до 4000 м, різної складності – круті й рівні, а пологі схили – для звичайних любителів лижного спорту і «новачків».

Пилипець сподобається любителям природних та архітектурних пам’яток, адже тут є один з найкрасивіших водоспадів Закарпаття – Шипіт, можна піднятися на одну з вершин тутешніх гір: Стій, Гимба, Жид, Магура; і помилуватися незабутніми мальовничими пейзажами.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Гірськолижний курорт Рахів

rakhiv_zyma

Гірськолижні траси Рахова розміщені майже в самому центрі Європи, адже, неподалік від міста розташована стела, яка вказує на точний географічний центр Європи. Для професійних лижників траси навряд чи мають інтерес, бо їх тут тільки дві довжиною 350 і 800 метрів. Курорт більше сподобається новачкам і любителям гірськолижних спусків.

Але тут можна здійснити незабутні піші прогулянки горами, або на санях чи снігоході. Любителі екстриму зможуть спробувати підкорити неприступну Говерлу, а відчайдушні романтики зустріти Новий рік.

Гірськолижний курорт Яблуниця

yablunytsia

В Івано-Франківську область на гірськолижний курорт Яблуниця приїжджають туристи з усієї країни і не тільки. Тут дуже зручні спуски і якісне обладнання. Звідси близько знаходиться один з основних перевалів Карпат — Яблуницький.

Тут є багато різноманітних лижних трас і спусків, які обслуговують десять підйомників, вісім з яких знаходяться в селі, а ще два — на перевалі.

Гірськолижний курорт Ворохта

vorokhta

Близько 100 кілометрів від Івано-Франківська розташований ще один цікавий гірськолижний курорт українських Карпат — Ворохта. Відомий він своїми якісними трасами для новачків. Колишня слава Ворохти, як бази для екстремалів вже минула, бо трампліни не використовуються. Тут розташована одна з кращих лижних шкіл, яка привертає увагу початківців лижників.

У Ворохті функціонує кілька різноманітних лижних трас, але всі вони орієнтовані на новачків і любителів.