Термальні джерела Закарпаття

Термальні води відомі здавна своїми унікальними властивостями і їх успішному використанні в будь-яку пору року: для лікування, релаксації та відпочинку. Найбільше термальних джерел в Україні розташовано саме на Закарпатті.

beregovo_ukraine.jpg (116.86 Kb)

Відпочинок у термальних дрежелах в Берегово

Бе́регове або Бе́регово — місто обласного підпорядкування в Закарпатській області, районний центр Берегівського району.

Берегове розташоване в межах Закарпатської низовини, при західних відрогах Берегівського низькогір'я, над річкою Верке, за 70 км на південний схід від Ужгорода, близько 5 км від перетину кордону з Угорщиною Лужанка-Берегшурань. Берегове славиться також своїми виноробськими традиціями. В околицях міста розміщені термальні й мінеральні води, що сприяють одужанню серцево-судинної системи та лікують хвороби шкіри.

kosyno_ukraine.jpg (118.08 Kb)

Відпочинок у термальних дрежелах - Косонь

Головною особливістю села є наявність біля його околиць декількох свердловин мінеральних термальних вод. На базі цих ресурсів функціонує оздоровчо-туристичний комплекс "Косино".

Власне зона відпочинку з гарячими джерелами знаходиться в дубовому гаю за 1,5 км від закарпатського села Косонь (Косино) поряд з угорським кордоном. Термальну воду видобувають із свердловин глибиною 1200 метрів. Мінералізація води становить 24%. Температурний режим води на виході становить 42 градуси. Ця вода, за рахунок всмоктування в шкіру мікроелементів, які знаходяться в ній, лікує опорно-руховий апарат, ревматизм, хвороби нирок, артрит, радикуліт і навіть ожиріння. Крім цього вода заспокоює нерви, підвищує імунітет і зміцнює організм.

velyatino_ukraine.jpg (101.74 Kb)

Відпочинок у термальних дрежелах - Велятино

Велятино — село в Україні, в Закарпатській області, Хустському районі.

Село розташоване на р.Ярок, яка є притокою р.Тиса в декількох кілометрах на південь від Хуста, поруч з бальнеологічним курортом Шаян.

Лікувальна термальна, борна і борово-хлоридна мінеральна вода (+ 30-58 ° С) видобувається із свердловини глибиною 100 м з Велятинського родовища і відрізняється високим вмістом йоду.

Термальний басейн в Велятині обладнаний для цілорічного прийняття ванн. Використовується для лікування таких захворювань: органів опорно-рухового апарату, нервової системи, серцево-судинних захворювань, гінекологічних захворювань і ін.

dovge_ukraine.jpg (105.51 Kb)

Відпочинок у термальних дрежелах - Довге

За типом ландшафту Довге належить до Перечин-Липчанського природного району, який простягнувся вузькою смугою між Полонинським і Вигорлат-Гутинським хребтами на 150 км. Село розташоване в лійкуватій улоговині. Це справжній міжгірський район, закритий майже з усіх сторін високими гірськими хребтами.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Село Довге лежить на зчленуванні Складчастих Карпат і Закарпатського внутрішнього прогину — в центральній частині Закарпатської сейсмоактивної зони, яка геологічно відповідає Закарпатському глибинному розлому.

Надра Довгого багаті на поклади андезитового каменю, вапна. На околицях Довгого є джерело мінеральної води — температура 12 °C, мінералізація — 0,9 г/дм3, слабовуглекисла слабо мінералізована хлоридна гідрокарбонатна кальцієво-натрієва слабокисла, лікувально-столова, Малкінського типу. В народі вода, де розташоване джерело, має назву «квасна вода». Також наявне термальне джерело води на базі санаторію «Боржава» — температура 18,2 °C, мінералізація — 19,7 г/дм3, метанова йодна високо-мінералізована гідрокарбонатно-хлоридна натрієва слаболужна субтермальна лікувальна, типу Гайдусобосло.

mukachevo_ukraine.jpg (81.43 Kb)

Відпочинок у термальних дрежелах в Мукачево

Мукачево — місто обласного значення в Закарпатській області.

Тут відкрито термальні басейни, які розміщені на території ДЮСШ. Завдяки лояльним цінам відпочити тут може кожен. Вода в Мукачівському басейні відома своїми лікувальними властивостями, зокрема вона корисна для людей, що мають проблеми з опорно-руховим апаратом, які перенесли інфаркт і для лікування хвороб шкіри.

lumshory_ukraine.jpg (95.96 Kb)

Відпочинок у термальних дрежелах - Лумшори

Лумшори — село в Перечинському районі Закарпатської області на ріці Туричка. Бальнеологічний курорт. Перший лікувальний заклад почав працювати з 1600 року. У XVIII ст. вже існував «Курорт Лумшори». Біля села розташована пам'ятка природи — Лумшорський водоспад.

vynogradiv_ukraine.jpg (107.71 Kb)

Відпочинок у термальних дрежелах - Виноградів

Виноградів — місто районного значення в Закарпатській області. Близькість до кордону з Угорщиною та Румунією (не більше 15–20 кілометрів) сприяє налагодженню тісних контактів з іноземними інвесторами.

Лікувальна вода видобувається із свердловини майже кілометрової глибини, має температуру 39°С та широкий спектр показань при лікування захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної та периферійної нервової системи.