Термальні джерела Закарпаття

Термальні води відомі здавна своїми унікальними властивостями і їх успішному використанні в будь-яку пору року: для лікування, релаксації та відпочинку. Найбільше термальних джерел в Україні розташовано саме на Закарпатті.

Відпочинок у термальних джерелах – Велятино

Велятино — село в Україні, в Закарпатській області, Хустському районі.

Село розташоване на р.Ярок, яка є притокою р.Тиса в декількох кілометрах на південь від Хуста, поруч з бальнеологічним курортом Шаян.

Лікувальна термальна, борна і борово-хлоридна мінеральна вода (+ 30-58 ° С) видобувається із свердловини глибиною 100 м з Велятинського родовища і відрізняється високим вмістом йоду.

Термальний басейн у Велятино обладнаний для цілорічного прийняття ванн. Використовується для лікування таких захворювань: органів опорно-рухового апарату, нервової системи, серцево-судинних захворювань, гінекологічних захворювань і ін.

Відпочинок у термальних джерелах в Берегово

Берегове чи Берегово — місто обласного підпорядкування в Закарпатській області, районний центр Берегівського району.

Берегове розташоване в межах Закарпатської низовини, при західних відрогах Берегівського низькогір’я, над річкою Верке, за 70 км на південний схід від Ужгорода, близько 5 км від перетину кордону з Угорщиною Лужанка-Берегшурань. Берегове славиться також своїми виноробськими традиціями. В околицях міста розміщені термальні й мінеральні води, що сприяють одужанню серцево-судинної системи та лікують хвороби шкіри.

Відпочинок у термальних джерелах – Косонь

Головною особливістю села є наявність біля його околиць декількох свердловин мінеральних термальних вод. На базі цих ресурсів функціонує оздоровчо-туристичний комплекс “Косино”. До речі, тут знімали одну зі сцен відомого українського фільму-трагікомедії «Мої думки тихі».

Власне зона відпочинку з гарячими джерелами знаходиться в дубовому гаю за 1,5 км від закарпатського села Косонь (Косино) поряд з угорським кордоном. Термальну воду видобувають із свердловин глибиною 1200 метрів. Мінералізація води становить 24%. Температурний режим води на виході становить 42 градуси. Ця вода, шляхом всмоктування у шкіру мікроелементів,що є у ній, лікує опорно-руховий апарат, ревматизм, хвороби нирок, артрит, радикуліт і навіть ожиріння. Крім цього вона заспокоює нерви, підвищує імунітет і зміцнює організм

Відпочинок у термальних джерелах – Довге


За типом ландшафту Довге належить до Перечин-Липчанського природного району, який простягнувся вузькою смугою між Полонинським і Вигорлат-Гутинським хребтами на 150 км. Село розташоване в лійкуватій улоговині. Це справжній міжгірський район, закритий майже з усіх сторін високими гірськими хребтами.


Село Довге лежить на зчленуванні Складчастих Карпат і Закарпатського внутрішнього прогину — в центральній частині Закарпатської сейсмоактивної зони, яка геологічно відповідає Закарпатському глибинному розлому.

Надра Довгого багаті на поклади андезитового каменю, вапна. На околицях Довгого є джерело мінеральної води — температура 12 °C, мінералізація — 0,9 г/дм3, слабовуглекисла слабо мінералізована хлоридна гідрокарбонатна кальцієво-натрієва слабокисла, лікувально-столова, Малкінського типу. В народі вода, де розташоване джерело, має назву «квасна вода». Також наявне термальне джерело води на базі санаторію «Боржава» — температура 18,2 °C, мінералізація — 19,7 г/дм3, метанова йодна високомінералізована гідрокарбонатно-хлоридна натрієва слаболужна субтермальна лікувальна, типу Гайдусобосло.

Відпочинок у термальних джерелах в Мукачево


Мукачево — місто обласного значення в Закарпатській області.

Тут відкрито термальні басейни, які розміщені на території ДЮСШ. Завдяки лояльним цінам відпочити тут може кожен. Вода в Мукачівському басейні відома своїми лікувальними властивостями, зокрема вона корисна для людей, що мають проблеми з опорно-руховим апаратом, які перенесли інфаркт і для лікування хвороб шкіри.

Відпочинок у термальних джерелах – Лумшори


Лумшори — село у колишньому Перечинському районі (до 2020 року), тепер – Ужгородський, на ріці Туричка. Бальнеологічний курорт. Перший лікувальний заклад почав працювати з 1600 року. У XVIII ст. вже існував «Курорт Лумшори». Біля села розташована пам’ятка природи — Лумшорський водоспад.

Відпочинок у термальних джерелах – Виноградів


Виноградів — місто районного значення в Закарпатській області. Близькість до кордону з Угорщиною та Румунією (не більше 15–20 кілометрів) сприяє налагодженню тісних контактів з іноземними інвесторами.

Лікувальна вода видобувається із свердловини майже кілометрової глибини, має температуру 39°С та широкий спектр показань при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної та периферійної нервової системи.