Актівський каньйон утворений річкою Мертвовод і зараз він входить до складу Нацпарку Бузький гард.
Особливості
Актівський каньйон складається зі вивітрених гранітів, які прорізує річка Мертвовод. Місцеві пейзажі не менш чудернацькі, ніж назва річки – великі гранітні брили та скелі подекуди до 100 метрів.
Поруч є ще два каньйони – Петропавлівський та Арбузівський.
. . . . .
Науковці кажуть, що за геолого-ландшафтними показниками Актівський каньйон є аналогом знаменитих каньйонів Північної Америки – як Гранд Каньйон, тільки менший.
Урочище Лабіринт
Ще одна особливість – це урочище Лабіринт. А особливе воно тому, що дерева тут висаджені людьми ще у 18 столітті. Місцеві 150-літні дуби також мають статус пам’ятки. А ще з тих часів до сьогодні тут збереглись дамби, шлюзи, ставки та алейки.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
Історія
. . . . .Ці місця вважаються одними з найстарішими частинами суші у всій Євразії. Сам каньйон сформувався у проміжку 5-2 мільйони років тому.
З назвою Долина диявола пов’язано кілька місцевих легенд, починаючи від козацьких битв і закінчуючи могилами скіфських царів. Місцеві, до речі, і досі вважають, що місце має свою темну силу і не радять тут гуляти наодинці.
Читайте також: Лемурійське озеро – рожеве “Мертве море” Херсонщини
Люди
. . . .Історія появи людей в Актівському каньйоні сягає ще у часи палеоліту. Так, перші люди тут з’явились 17 тисяч років тому – біля сусідніх сіл археологи.
Також Актівський каньйон пов’язаний і з скіфським минулим. Є теорія що чудернацька річка Мертвовод є легендарною річкою Екзампей, про яку згадував Геродот.
А от сучасне заселення навколишніх сіл розпочалось у 18 столітті.
Як добратись
. . . .
Найближча цивілізація знаходиться у селі Актово, що за 20 км від Вознесенська. Дорога веде через село Трикрати, останній відрізок найекстремальніший, але за українськими мірками дорога не така вже й погана – проїхати можна.