Лемурійське озеро – рожеве “Мертве море” Херсонщини

На самому півдні Херсонщини, майже біля перешийка до Криму, розташоване Лімурійське озеро, яке мало відоме туристам. А дарма – водойма унікальна, не тільки через рожевий колір, але й через підвищену солоність, майже як у Мертвому морі.

Історія створення

lemur

26 серпня 1969 року на березі озера Сиваш розбився радянський бомбардувальник. Внаслідок потужного вибуху утворився 18-метровий котлован, який швидко почав наповнюватись рожевою водою – так і з’явилась унікальна водойма.

Справу відразу засекретили, тож подробиць майже немає. Вибух пояснюють тим, що літак був з повним боєкомплектом. Пілот загинув на місці. За розповідями, він намагався відвести бомбардувальник якомога далі від житлової забудови, тому не встиг катапультуватись. Ім’я пілота досі невідоме.

До чого тут міфічна Лемурія?

lemur1

З огляду на історію виникнення озера, не дивно чому спочатку місцеві називали його просто Ямою. А от Лемурійським воно стало значно пізніше і назване на честь міфічного континенту Лемурія, який нібито затонув в Індійському океані. Прихильники езотеричних ідей вважають, що ті джерела, які забили після авіакатастрофи, насправді є стародавнім морем, що омивало Лемурію тому і назвали озеро Лемурійським.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Чому вода рожева

1521030800-6372

Колір води пояснюється дуже просто – водоростями. Одноклітинні водорості дають хімічну реакцію під дією сонця і виробляють бета-каротин, який і “розмальовує” воду в незвичні кольори. Тож, що спекотніше літо, то рожевіша в озері вода.

Лікувальні грязі

1521030799-1178

Вода в озері значно солоніша, ніж в сусідньому Сиваші і за різними оцінками схожа до води у Мертвому морі. Дослідження показали, що вода також багата мінералами, солями та азостими речовинами.

Більше того, грязі з озера офіційно сертифіковані, тож їхній лікувальний та косметичний ефект офіційно підтверджений.

Грязі мають надзвичайно широкий спектр дії, допомагають при захворюваннях органів дихання, шлунку, кишківника, жовчого міхура і маточних придатків. Грязі застосовують при лікуванні цукрового діабету, розладів шлунку, гастриту, виразки, колітів, гепатитів і жіночого безпліддя.

І звичайно, як і грязі Мертвого моря, грязі мають омолоджуючий ефект на шкіру.

Відпочинок на Лемурійському озері

rozheve-ozero-800x450

Озеро розташоване за 100 кілометрів від Херсона біля села Григорівка. Останні роки в селі активно розвивається зелений туризм, в селі діє біля 100 агросадиб, що готові приймати туристів. А місцевий краєзнавець Павло Робак навіть організував приватний музей старожитностей.

Неподалік також розташований відомий заповідник “Асканія Нова”.

Фото: Укрінформу та Присиваської ОТГ