Як у Провансі: де в Україні є лавандові поля

З середини червня починається сезон цвітіння лаванди. А для того, щоб помилуватись безкраїми синьо-фіолетовими полями, не обов'язково їхати аж до Франції – адже лаванда цвіте і в Україні.

Перечин, Закарпаття

lavandova_hora_perechyn.jpg (196.62 Kb)

Фермерське господарство "Лавандова гора" розташоване у Перечині, Закарпатської області.

Історія ферми почалась у 2016 році, тоді місцеві фермери привезли з Болгарії 300 кущів лаванди.

Зараз тут росте 7 гектарів лаванди і 1 гектар дамаської троянди (її ще також називають кастильською трояндою). У 2023 році почнуть сезон 10 червня. Вартість 120 грн за людину. Діти ростом до 120 см, пенсіонери віком 65+, учасники війни - безкоштовно. З лаванди тут виробляють десятки різних продуктів – від прянощів та ефірних олій до мила на конфітюрів. Деталі за телефоном +380509961730.

Казкові поля, Львівщина

kazkovi.jpg (92.05 Kb)

"Казкові Поля" – це парк на теренах так званого Львівського Опілля. Тутешнє лавандове поле серед найбільших, що на заході Україні. А ще тут найбільше доступне в Україні поле гортензій. Цвітіння лаванди і троянди – кінець червня-серпень.

Перекусити можна у кафе, дітей залишити на майданчику. Є умови проведення подій просто неба чи пройти на розсаднику екскурсію про виробництво декоративних рослин.

Це 25 км від кільцевої Львова (25 хв. їзди на авто) у напрямку Бібрки, одразу за якою село Стрілки, на околиці якого і є "Казкові Поля".

Димер, Київська область

olawander.jpg (193.82 Kb). . . . .

Невелике лавандове поле є частиною органічної еко-ферми OlaWander у Димері на північ від Києва. Ферму створили у 2017 році. Зараз тут, окрім 0,6 га лаванди, також росте полуниця та ожина.

Порадівка, Київська область

lavandovyj_hai.jpg (234.65 Kb). . . . .

Ще одне лавандове поле неподалік Києва розташоване у селі Порадівка – господарство "Лавандовий гай".

Тут з лаванди виробляють олії та натуральну косметику, а літом поля відкривають для відвідувань і фотосесій.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією - Паола

Добропарк, Київська область

dobropark.jpg (199.54 Kb). . . .

У новому приватному парку "Добропарк", що біля Києва, сезон лаванди починають зазвичай у середині червня. Попри те, що парк постраждав від війни, тут запрошують на фотосесії. А у 2023 році тут планують збільшити на три гектари площу лавандових рядів.

Добропарк – це ландшафтний парк на Київщині загальною площею 300 гектарів. Його відкрили у 2020 році. Він відомий безліччю тюльпанів.