Як у Провансі: де в Україні є лавандові поля

З середини червня починається сезон цвітіння лаванди. А для того, щоб помилуватись безкраїми синьо-фіолетовими полями, не обов'язково їхати аж до Франції – адже лаванда цвіте і в Україні.

Перечин, Закарпаття

lavandova_hora_perechyn.jpg (196.62 Kb)

Фермерське господарство "Лавандова гора" розташоване у Перечині, Закарпатської області.

Історія ферми почалась у 2016 році, тоді місцеві фермери привезли з Болгарії 300 кущів лаванди.

Зараз тут висаджено 7 гектарів лаванди і 1 гектар дамаської троянди (її ще також називають кастильською трояндою). З лаванди тут виробляють десятки різних продуктів – від прянощів та ефірних олій до мила на конфітюрів.

Димер, Київська область

olawander.jpg (193.82 Kb). . . . .

Невелике лавандове поле є частиною органічної еко-ферми OlaWander у Димері на північ від Києва. Ферму створили у 2017 році. Зараз тут, окрім 0,6 га лаванди, також росте полуниця та ожина.

Порадівка, Київська область

lavandovyj_hai.jpg (234.65 Kb). . . . .

Ще одне лавандове поле неподалік Києва розташоване у селі Порадівка – господарство "Лавандовий гай".

Тут з лаванди виробляють олії та натуральну косметику, а літом поля відкривають для відвідувань і фотосесій. У 2020 році сезон фотосесій планують розпочати 25 червня, коли орієнтовно розпочнеться цвітіння лаванди.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією - Паола

Добропарк, Київська область

dobropark.jpg (199.54 Kb). . . .

У новому дендропарку Добропарк біля Києва лаванда ще не цвіте, адже її тільки висадили. Але вже з наступного року і тут розквітне міні-Прованс.

Добропарк – це новий дендропарк на Київщині загальною площею 300 гектарів. Його мали відкрити у квітні, але через карантин відкриття відклали на червень 2020 року. Зараз у парку є більше 1 млн тюльпанів.