Париж. Що треба побачити крім вежі Ейфля?

gol1

Отже, Вам не обов’язково в перший день перебування в Парижі, одразу мчати на вежу Ейфля чи до Лувру. Залиште це на потім, адже Париж не втече.

weza
Почніть свою подорож, наприклад, із набережної Сени. Мандруйте до собору Нотр Дам де Парі – один з найстаріших та найвеличніших соборів середньовічної Франції, де Віктор Гюго писав свій знаменитий роман «Собор Паризької Богоматері». Там на острові Сіте, Нотр Дам де Парі вразить величчю середньовічної готики. Ніби замок з піску..

notrdam1

Другим місцем мандрівки може стати гора Монпарнас. Місце творчості та авангарду для світського Парижа. На Монпарнас уже сто років паризькі художники малюють Париж, і від того він нікому не набрид. На початку XX століття на Монпарнас збиралася уся інтелігенція Франції та Європи. На горі Монпарнас відвідайте собор Сакрум куоре( Собор святого Серця). Його велич вразить Вас не менше Базиліки святого Петра у Римі.

gol_2

Після духовної поживи, можна трохи розважитися. Їдьте автобусом на бульвар Кліші, до району Мулер Руж. Мулен Руж – буквально перекладається, як червоний млин. Знамените кабаре в Парижі побудоване 1889 року. У Мулен Руж відчуйте атмосферу французького люмпену початку століття: всі ці перші неонові вогні, музика, куртизанки, перші кабаре, та те, що сьогодні вже стало надбанням історії.

mulenruz

Про історію Франції звичайно найкраще Вам розкажуть у Версалі. Версаль – колишня резиденція французьких королів: Людовіка XIV, Людовіка XV та Людовіка XVI. Версаль побудований у стилі класицизму на місці замку. Знаменитий Палац вражає помпезністю та розкішшю. Тут досягла свого апогею збиткова для Франції система абсолютної монархії, за що Людовік XVI заплатив головою. У Версаль треба їхати зранку, щоб не простояти у черзі до трьох годин. Версаль – це містечко на периферії Парижу, і саме там знаходиться знаменитий палац, де справді огорожа, ворота та карнизи будинків зроблені із золота. За цю дорогу розкіш, останній король Франції платив з кишені простих французів, а коли народ зубожів від голоду та злиднів, – вибухнула Французька революція. Людовіка та королеву Марію Антуанетту обезголовили у центрі Парижу. Сьогодні на Площі страт є будинок муніципалітету. На Площі Бастилія, куди обов’язково варто поїхати також, колись стояла тюрма, де за часів монархії сиділи політичні в’язні.

merja
Після штурму Бастилії, французький народ остаточно скинув свого короля. Сьогодні, тюрми немає, а площа Бастилії – звичайний перехресток зі світлофорами у центрі міста

.

Зрештою, усю історію Франції ви зможете почути у залах Версалю, адже в іншому крилі палацу знаходиться музей історії Франції.

wersal
Місце, яке не можна не побачити у Парижі, – це гріб Наполеона. Треба їхати до Музею Армїї. Вже у фойє вас вразить велика яма у формі сонця. Внизу цієї ями і є захований склеп Наполеона. Усі туристи, які сюди приходять, мусять вклонитися, щоб побачити гріб із мармура та граніту. Такою була ідея пам’ятника, адже Наполеона хоронили, як імператора Риму. Бо таким він себе вважав – новим імператором Європи.

napoleon

Нарешті вежа Ейфля, Тріумфальна арка та Єлисейські поля.. Все це, єдиний комплекс архітектурного ансамблю столиці Франції. Париж збудований за системою радіальних вулиць: якщо стоїш біля вежі Ейфля бачиш вдалині навпроти Тріумфальну арку, і навпаки.

arka
Вежа Ейфля має висоту 300 метрів, і названа на честь свого архітектора Густава Ейфеля. Вежа є найвідвідуваніша туристична пам’ятка світу, щорічно приймає понад 6 мільйонів туристів. На вежу можна піднятися ліфтом за 70 євро, але також, можна піднятися і на Тріумфальну арку, а це буде коштувати вдвічі дешевше. Проте, саме звідти є ідеальні місця для фото вечірнього Парижу, бо добре видно вежу Ейфля, власне.

gol1

Піти до Лувру, щоб побачити знамениту та загадкову Мону Лізу Джоконду – це вже банально.

paris0
Адже Музей Лувру це не лише Джоконда, це ще музей Імпресіоністів, музей Де Лакруа, сотень і сотень інших світових митців.
lacrua
Загалом, на відвідини Лувру треба виділити три дні, бо за один – Ви його точно не оглянете.

luwr

Париж – це також цікава периферія. Хто хоче втекти подалі від шумних натовпів туристів, їдьте на Паризький цвинтар далеко за місто. Там знайдете могилу Оноре де Бальзака, Трістана та Ізольди, а також достойників часів Французької революції, і неймовірну кількість французьких масонів, які тут поховані. В будь – якому разі, історію Парижа можна сміливо вивчати прогулюючись цим Некрополем.

cwuntar

Париж – прекрасний з усіх кутів міста. Вежу Ейфля, до речі, видно звідусіль, на якому б проспекті Ви не знаходилися. Але Париж це не лише історія, а й сучасність.

la_fonde
Район Ля Дефонс – сучасний діловий центр Парижа. Вершина міського конструктивізму і практичності. Тут, архітектурні стилі сучасності створили урбаністичне місто майбутнього.

fonde

Окрема увага – це метро Парижа. Фактично – це триповерхове місто під землею. Стіни метро викладені плиткою у стилі еклектики. Тут працюють магазини, бари і звичайно зачаровують грою підземні музиканти. Париж наземний та підземний однаково прекрасний, і його варто побачити на власні очі.

vulycia

yarynaMatviiv, фото автора