Гайда в Ісландію! Як правильно спланувати подорож на край світу?

white_island

Країна гейзерів, вулканів й водоспадів захоплює незайманістю своєї природи, справжня terra incognita для кожного, хто вперше сюди навідується. На жаль, наша подорож стала ще коротшою на один день через десятигодинну затримку на українсько-польському кордоні. Тож ми спізнилися в аеропорт на десять хвилин після нашого рейсу. Але витрачені гроші на переліт з Катовіце до Ісландії вартували тих вражень, які ми здобули.

Ісландія зустріла нас у своїх кращих …сірих тонах і хмарною погодою. Так країна вікінгів дала нам зрозуміти, що варто бути готовими до різноманітних випробувань: природою, погодою, а тому треба запастися витривалістю і бажанням встигнути побачити все заплановане. Хоча, приємним здивуванням наступного ранку ми побачили блакитне небо і трохи сонця. Нам пощастило і така погода була усі дні нашого тут перебування. Часу гаяти ми не хотіли, а тому відразу вирушили по запланованому маршруту. Маршрут ми обрали класичний для усіх відвідувачів-ентузіастів: район “Золотого кільця” і південне узбережжя країни. Чому?

По-перше, у нас було 4 дні й від’їжджати далеко від міжнародного аеропорту було недоцільним. По-друге, саме у південно-західній частині острова найбільше вражаючих місць, які ми хотіли побачити. В переліку були каньйони, льодовики і на весь світ відома Блакитна Лагуна (геотермальне озеро з температурою 38-40° назване від блакитного кольору завдяки водоростям, кремнію і солі). По-третє, пальне. В Ісландії воно не надто дешеве, а тому з метою економії ми орендували два помешкання: в Рейк’явіку та поблизу Золотого кільця. По-четверте, дорога забирає багато енергії та зусиль, тому від’їжджати надто далеко теж недоцільно.

Найбільше враження справили водоспади. Кожен наступний – вищий попереднього, більш повноводний, а їхня висота сягала – від 15, 20, 30 і до 60 метрів. Цікаво було на власні очі побачити феномен природного гейзера – з-під величезної бульбашки води виривається потік гарячої води висотою 15 метрів! Звідси, до речі, й походить слово «Geysir».

Якщо би в загальних рисах змальовувати Ісландію на папері, то це однозначно будуть строгі обриси гір і темне узбережжя Атлантичного океану, у водах якого видніються поодинокі скелі. Берег є темним від вулканічного піску, якого тут вдосталь. Рухаючись далі вздовж берегової лінії, побачите Діамантовий пляж! Назва походить від льодяних крижинок, котрі на чорному піску виблискують, як коштовне каміння. А якщо відійти трохи далі від берега у напрямку суші, то вам відкриється вид на справжній льодовик, довкола якого з-під води виринають морські жителі цієї місцевості – тюлені.

Саме тут, в останній вечір нашого перебування в Ісландії, Бог дав ласку побачити одне із найбільш вражаючи природніх чудес – Аврору (полярне сяйво). Чесно кажучи, ми його бачили ледь не щодня, та цього разу воно було найяскравішим: різноманітні відтінки зеленого світла на небі щохвилини змінювалися і переливалися! Не зможу забути як кожен з присутніх туристів різною мовою кричав про своє захоплення!

Ісландські каньйони не схожі на будь-які інші. Якщо їх описати кількома словами, то це – високо, стрімко, глибоко, вражаюче! Цікаво, що майже уся територія країни являє собою вулканічне плато. Тому й запах води з-під крану тут специфічний. Хоча, ісландці будуть вас запевняти, що її можна пити і не тратитися на воду із супермаркету.

Можливо, ви будете здивовані, що я ні слова не сказав про столицю Ісландії? Ми залишили її на сам кінець, бо звідти їхали в аеропорт. Ісландці, як і більшість скандинавців, не люблять демонструвати своїх благ. Найбільш красномовним, вважають вони, є демонстрація самої природи. З ними тут важко не погодитися. Тому архітектура – проста, некриклива, з акцентом більше на практичність, ніж на високі архітектурні стилі (що абсолютно не робить його непривабливим!) Зрештою, таке і все місто – спокійне, затишне, у своєму ритмі.

А ще нам неймовірно пощастило – ми побачили справжнє ісландське весілля. Вінчання відбувалося у найбільшій церкві Рейк’явіка (74 метри над землею) із назвою, яку й вимовити важко – «Хатльгрімскірк’я». Того дня було вітряно і я не уявляю, як витримували цей холод жінки й дівчата із непокритими плечима (щодо чоловіків, то ще розумію). Дивовижна країна!

Тож, якщо ви б хотіли одного разу отак перевернути життя з ніг на голову й вв’язатися в таку подорож до Ісландії, то вам варто зробити всього кілька кроків:

1. Визначитися із часом і так щоб він співпав на час продажі дешевих квитків від лоукостів wizzair.com та ryanair.com, а виліт краще планувати з Польщі (Гданськ, Катовіце, Познань, Варшава чи Вроцлав).

2. Знайдіть компанію “легких на підйом” людей (найоптимальніше – п’ять осіб)

3. Оберіть житло на airbnb. Можна зекономити по $20 з кожного друга, який реєструватиметься з вашого реферального посилання. Саме так ми й зробили і зекономлені гроші пішли на спільні потреби (харчі та пальне).

4. Орендуйте авто. Ми взяли дві машини на sixt.com з повною страхівкою.

5. Харчі можна брати з собою (сублімована їжа, що дешево вам обійдеться), а також купити продукти у супермаркеті. Ісландія не зовсім дешева країна, але, розділивши на кількість подорожуючих, цілком прийнятно.

Плануйте подорож, а Ісландія не залишить вас байдужими!

Святослав Стефанишин