Екстремальний туризм. Каплиця з черепів.

caplica_glow

Є такі туристичні місця для мандрівників не зі слабкими нервами. Звичайно, прогулянками по цвинтарях та некрополях уже нікого не здивуєш, а як щодо церкви, стіни та стеля якої зроблені з людських кісток? Якщо ризикуєте спробувати, і не боїтеся таких «екзотичних» місць, їдьте до Чехії та Польщі. Там є дві такі Церкви.

Цікаво, що авторами та архітекторами таких церков чи каплиць часто були самі священики. Дивна ідея, скажете ви, але тим не менше, такі пам’ятки існують, і їх звичайно, варто відвідати. У Нижній Сілезії в Польщі є таке містечко Чермна, там є село Кудова Здруй. І це село відоме на увесь світ дивною каплицею з людських черепів. Невелика барокова каплиця, збудована біля Костелу святого Варфоломія, ззовні нічим особливим не вирізняється. Каплиця, як каплиця. Але зайдіть в середину, і декорації до фільму жахів перед вами.

caplica1

Збудована Каплиця була на зламі XVIII – XIX століть за ініціативи місцевого священика Вацлава Томаська. Цей дивний священик побажав викласти стіни та стелю каплиці з людських черепів. Він зобов’язав громаду зібрати усі людські черепи та кістки, які залишилися по війнах і епідеміях, і викласти ними стіни та стелі каплиці. З черепів виклали навіть вівтар каплиці. Наземна частина каплиці налічує понад 3 тисячі людських кісток, а під землею, під каплицею лежить понад 20 тисяч людських рештків померлих. Тільки вдумайтеся в цифри! Це ж цілий цвинтар..

І це єдина такого типу каплиця в Польщі. Цікаво, що сам священик заповів, після його смерті власний череп та кістки покласти в цьому дивному інтер’єрі. Так і зробили. У цій каплиці не відправляють літургії, через незвичну атмосферу, однак місце це називають Санктуарій мовчання та задуми над життям та смертю. Єдине бажання, яке з’явилося у нашого мандрівника, якомога швидше вийти звідти.