Засмагаємо під час відпочинку правильно

zasmaga_na_vidpochinku_golovna

Літо – це час відпусток, блакитного, теплого моря і гарної засмаги. Але засмагати правильно вміють не всі, тому нерідко на березі можна зустріти обгорілих на сонці людей з червоною шкірою. Нуль естетики для оточуючих, та й самому “згорілому” це приносить мінімум задоволення. Правильно засмагати на пляжі вміють одиниці, хоча правила дуже прості. Про них і поговоримо.

Правила рівномірної засмаги

pravila_zasmagi

Щоб уникнути появи сонячних опіків і уберегти себе від теплового удару досить дотримуватися трьох простих правил:

  • Правильно вибирати місце;
  • Підібрати якісний крем;
  • Строго стежити за часом.

Швидко засмагнути нескладно, головне, вибрати зручне для цього місце. Найбезпечнішу засмагу можна отримати під парасолькою для відпочинку. Всі ми знаємо, що прямі сонячні промені небезпечні для здоров’я. Вони можуть стати причиною появи опіків і розвитку ракових захворювань шкіри. Тому засмагати рекомендується під парасолькою або тентом.

Щоб засмага лягала рівномірно, і при цьому шкіра не пересихала і була захищена від ультрафіолету, фахівці рекомендують використовувати спеціальні сонцезахисні засоби. Кожен тюбик має своє маркування, де SPF – це тільки захист від УФ-променів, а PPD – і захист і догляд за шкірою. Цифри позначають ступінь захищеності. Так, людям зі світлим відтінком шкіри і дітям в перші дні рекомендується брати крем з показниками не менше 40, а відпочиваючим зі смаглявим типом шкіри досить буде 20.

Рятуємося від опіків

ryatuemosya_vid_opikiv

Як можна швидко засмагнути на пляжі і при цьому не отримати сонячного опіку? Треба просто стежити за часом. Найбезпечнішою, найкращою і найкрасивішою вважається ранкова і вечірня засмага.

Засмагати рекомендують зі сходу сонця і до 10-11 годин дня, і ввечері після 16-00, коли сонечко ласкаве і ніжне.

Для рівномірної засмаги шкіри достатньо всього 2-х годин на день, адже довше перебування на пляжі шкідливе, навіть в години найменшої активності сонця.

Час безперервного перебування під прямими променями не повинен перевищувати:

  • Люди зі світлим типом шкіри – 10-15 хв;
  • Люди із середнім типом шкіри – до 30 хв;
  • Смагляві люди – не більше 1 години.

Відпочиваючі, які виїхали в більш південні країни, повинні враховувати більш низьке розташування сонця. Для них час знаходження на пляжі має скоротитися майже вдвічі, а з 12.00 до 15.00, взагалі, бажано сидіти в номері готелю.

Доведено, що приємний бронзовий відтінок на шкірі з’явиться швидше, якщо постійно рухатися. Тільки граючи у волейбол або просто гуляючи по берегу, не забудьте одягнути капелюшок і нанести на шкіру крем.

Дуже добре лягає засмага в воді, так що засіб має бути водостійким. Якщо вирішили поплавати на матраці, будьте обережні, перевертатися зі спини на живіт та навпаки, треба частіше звичайного.

Як краще засмагати?

yak_krasze_zasmagati

Як буде краще – засмагати голяка або в купальнику? Для здоров’я правильніше буде купатися, і ніжитися на сонці без одягу. Це дозволить організму своєчасно регулювати температуру тіла.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Але так як засмагати на пляжах голяка у нас не прийнято, то хоча б слід використовувати спеціальні плавки, а не шорти і звичайну нижню білизну. Купатися в футболці, а, потім, не знімаючи лежати в ній під сонцем – це теж поганий варіант. Оскільки велика частина тіла залишається закритою, а мокра тканина висихає, то організм не може нормально регулювати теплообмінні процеси. Як результат – тепловий удар.

До речі, в одязі теж можна як засмагати і отримати опіки, так що сидіти в сорочці на відкритому сонці теж небезпечно.

Дотриматися всіх правил і отримати рівний бронзовий відтінок шкіри можна, засмагаючи на нудистських пляжах. Тільки не забувайте, навіщо Ви туди прийшли, і не витріщайтеся на людей – там це не прийнято. Поводьте себе природно та не соромтеся нікого. У таких місцях на оголене тіло не звертають увагу.

Де і як засмагати?

de_zasmagati

Загалом, приймати сонячні ванни на міському або нудистських пляжах – кожен вирішує індивідуально. Якщо оголеність Вас не бентежить, а бажання стати володаркою рівномірної засмаги, без смужок і трикутників переважає над усіма іншими бажаннями – сміливо вирушайте на «дикий пляж». Тільки пам’ятайте, час знаходження на сонці має бути строго обмежений, обов’язково використовуйте крем та прикривайте від прямих сонячних променів голову.

Ну а ті, хто не готовий оголюватися перед сторонніми, може сміливо шукати собі місце під парасольками на шезлонгах.

Дотримання всіх цих правил дозволить не тільки отримати бажаний бронзовий відтінок шкіри, але і приємно провести відпустку, не страждаючи від опіків і сонячних ударів.

Приємного Вам відпочинку і рівномірної засмаги!