Обираємо окуляри від сонця для відпочинку

okulyari_dlya_vidpochinku_golovna

У літню спеку захист потрібен не тільки шкірі, але і очам, а найзручніший захист очей від палючого сонця – це сонячні окуляри. На сьогоднішній день питання вибору не стільки естетичне, скільки, в першу чергу, стосується питання власного здоров’я. Навіть сама назва цього актуального аксесуара говорить про те, що основна його властивість – забезпечити захист очам і шкірі навколо них від негативної дії ультрафіолету.

Модні дизайнерські рішення – не найкращий аргумент для того, щоб вибрати сонячні окуляри, особливо якщо Ви стурбовані здоров’ям своїх очей. Набагато важливіші технічні властивості сонцезахисної оптики, які власне і уберігають очі від руйнівної дії сонця.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Особливу увагу захисту зору потрібно приділяти людям похилого віку. З віком кількість меланіну – пігменту, який захищає очі від УФ-променів, зменшується.

Тож, які окуляри від сонця обрати? Якщо Ви не розумієте, як вибирати хороші сонячні окуляри, і у Вас немає бажання вникати в особливості вибору, то просто купуйте брендові. Бренди завжди дбають про свій імідж, тому не стануть виробляти шкідливий для здоров’я продукт. Взагалі, хороші окуляри пропонують не тільки захист зору, а й забезпечують чіткість картинки при можливості змінювати її яскравість, не змінюючи при цьому кольору. Отож, далі ми з Вами детально обговоримо правила вибору сонячних окулярів.

Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри?

dlya_chogo_okulyari

Серйозні, а часто і незворотні пошкодження зору можуть виникнути приблизно через п’ять годин після активного перебування на сонці. Найбільш небезпечні пошкодження такого опромінення – катаракта, опіки рогівки очей, часткове пошкодження зору. Якщо, перебуваючи на сонці без захисту, Ви відчуваєте сльозотечу, очі погано реагують на яскраве світло, зір став слабшим – це означає, що очі піддалися УФ-опроміненню. В такому випадку краще, що можна зробити – звернутися до лікаря.

Сонячний опік рогівки, так званий фотокератит, може бути викликаний занадто активним впливом ультрафіолету. Найчастіше таке захворювання спостерігають у гірськолижників або полярників. У зв’язку з цим лікарі іменували це захворювання саме «снігова сліпота». У наш час фотокератит може спостерігатися у тих, хто часто відвідує екваторіальні курорти і не носить окуляри.

Інтенсивність впливу ультрафіолету посилюється в міру Вашого наближення до екватора. І ще, чим Ви вище в гори або ближче до води – тим складніше Вашим очам.

Навіть висока хмарність ще не привід відмовлятися від захисту. Вчені стверджують, що і через хмари проходить така кількість ультрафіолетових променів, які можуть пошкодити очі.

Як правильно обрати сонцезахисні окуляри?

yak_pravilno_obrati

Користь від носіння сонцезахисних окулярів очевидна. Залишається лише вирішити, як вибрати найкращі окуляри від сонячних променів. Адже темні лінзи ще не свідчать про високий захист від УФ-випромінювання!

Більшість сонцезахисних окулярів виробляють з пластиковими лінзами. Вони є всього лише дешевою копією будь-якого відомого бренду. Часто це може бути навіть небезпечною для здоров’я підробкою. Вони пропускають майже 100% променів, навіть при чорному забарвленні. Більш того! Чим темніші лінзи, тим вони можуть бути небезпечніші!

Від яскравого кольору зіниця ока стає вужчою, для зменшення зони ризику можливого опіку – такий захист від УФ-випромінювання створила сама природа. А в неякісних затемнених видах без фільтрів від ультрафіолету зіниця виходить ніби «обманутою»: вона не може звужуватися, тим самим приймає на себе повністю сонячний удар.

Вибираючи хороший захист від сонця, слід знати кілька правил. Перший і найважливіший нюанс – матеріал виготовлення. Лінзи окулярів виробляють або із пластику, або зі скла. У кожного виробничого матеріалу є як переваги, так і недоліки.

Пластикові лінзи в сонцезахисних окулярах

plastikovi_linzi

Перевага таких лінз в тому, що пластик досить складно розбити. Він не перетвориться в купу небезпечних, дрібних осколків, а піде тріщинами по всій площі, що набагато безпечніше для очей і шкіри.

Пластик важить дуже мало, він набагато легший в порівнянні зі склом.

Найістотніший і важливий мінус у тому, що будь-який пластик стовідсотково пропускає ультрафіолет. Таким чином, безпека пластикових лінз складається тільки з якості матеріалів і фільтра, з яких створено блокуючий шар. Ще один недолік – пластик легко подряпати. Ви не зможете довго проносити такі окуляри в сумочці без спеціального футляра. А ще, при сильній спеці пластик швидше за все деформується.

Скляні лінзи сонцезахисних окулярів

sklyani_linzi

На перший погляд, у скла набагато більше плюсів, ніж мінусів. І це вірно. На відміну від пластикових, скляні не пропускають ультрафіолет взагалі, навіть якщо скло повністю прозоре. Можна вибрати найменше затемнення і бути повністю спокійним за своє здоров’я.

Скло значно рідше дряпається і довше зберігає первинний вигляд. Але, як і скрізь, є і свої мінуси. Скло – дуже небезпечний матеріал. Якщо Ви захоплюєтеся активними видами спорту або керуєте авто, то краще віддати перевагу пластику.

Як обрати хороші та якісні сонцезахисні окуляри?

yak_obrati_yakisni_okulyari

Пластикові лінзи більше популярні сьогодні.

Виробники умовно поділяють їх на класи:

  • Косметичні. Напис на етикетках – Cosmetic. Ці лінзи відносяться більше до розряду естетичних, ніж забезпечують безпеку для здоров’я. Вони проводять від 51% UV-променів. Їх доцільно купувати тільки в сезони з маленькою активністю сонця;
  • Універсальні. Етикетка – General. Ця категорія лінз найкраще підходить для нашого клімату. Такі лінзи проводять близько 20-50% небезпечного випромінювання. Сонячний захист цієї категорії підходить добре для носіння в міських умовах, де сонячні промені в основному не доходять до поверхні землі;
  • Спеціальні. На етикетці – High UV-protection. Найнадійніший захист очей від опіків. Такі знадобляться у відпустці, на гірськолижних курортах, де сніг відбиває і примножує кількість сонячного світла.

Інформація про те, які лінзи вмонтовані зазвичай вказана на етикетках. Вам не обов’язково забивати голову особливостями відмінності ультрафіолетових хвиль різної довжини, тому що будь-який ультрафіолет небезпечний для очей. Але обов’язково варто враховувати, що чим вищий показник захисту у відсотках, тим кращий товар Ви купуєте. Найдоцільніше вибирати захист близько 50%.

Кольорові лінзи сонцезахисних окулярів

kolorovi_linzi

Для активного відпочинку на пляжі добре підійдуть поляризовані лінзи, які нейтралізують ультрафіолет і відблиски на воді.

Їх колір зазвичай темно-зелений або сірий. На гірських курортах краще віддати перевагу сірим або коричневим дзеркальним лінзам. Добре захищають від сонця «хамелеони», вони змінюють колір залежно від різного освітлення.

Хорошими та вдало обраними окулярами можна правильно виділити привабливі риси обличчя і скорегувати недоліки. Якщо у Вас кругле обличчя, то варто звернути увагу на прямокутну форму, без заокруглень, а оправу обирати темних кольорів. Для квадратного обличчя підійдуть окуляри, які будуть високо сидіти на переніссі в тонкій оправі. Якщо у Вас обличчя трикутної форми, краще підібрати окуляри, які будуть сидіть низько, з тонкою металевою оправою овальної форми, а лінзи неяскравих кольорів. Для овального обличчя підійде будь-яка форма сонцезахисних окулярів.

Пам’ятайте, що навіть в найкращих окулярах не можна дивитися на сонце. Вибирайте якісні та красиві окуляри від сонця – і будете елегантні, стильні і здорові!