Переліт та вагітність: все, що потрібно знати

perelit_vagitnist_3

В даний час складно собі уявити подорожі на великі відстані без авіатранспорту. З кожним роком кількість людей, для яких літак є часто використовуваним видом транспорту, збільшується. Більш того нерідко серед пасажирів можна зустріти вагітних жінок, які цілком комфортно себе почувають в салоні літака.

Насправді нічого дивного тут немає, адже вагітність – це не захворювання і сама по собі вона не може і не повинна стати протипоказанням до чого-небудь. Однак перельоти під час вагітності все-таки не завжди є можливими, тому плануючи подорож або робочу поїздку з авіаперельотом необхідно враховувати деякі правила і особливості такого способу пересування. Про це і поговоримо!

Обираємо авіакомпанію уважно

perelit_vagitnist_1

Чи можна вагітній здійснювати перельоти може вирішити тільки лікар, який контролює вагітність. При цьому навіть при самому благополучному перебігу вагітності перельоти дозволені до певного терміну. Більшість лікарів дотримуються тієї думки, що летіти можна тільки в другому триместрі вагітності.

На більш ранніх термінах авіаподорожі вкрай небажані, тому що органи і системи життєзабезпечення малюка ще не сформовані, і будь-які потрясіння і стреси для матері в цей час протипоказані. У деяких випадках навіть є загроза викидня, тому для того, щоб майбутній матусі здійснити переліт на авіатранспорті на ранніх термінах, їй буде потрібно представити медичну довідку або ж письмову згоду лікаря на політ. При цьому довідка повинна бути оформлена не раніше ніж за 7 днів до вильоту.

Що стосується перельотів в третьому триместрі, то в цьому терміні вони категорично заборонені, тому що велика ймовірність кровотечі і початку передчасних пологів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Крім отримання довідки з дозволом на переліт від свого лікаря необхідно поцікавитися, як ставляться до перельотів вагітних жінок в тій авіакомпанії, послугами якої Ви вирішили скористатися. Правила перельоту вагітних жінок і список вимог, які пред’являються до польотів пасажирів даної категорії, у однієї авіакомпанії можуть дещо відрізнятися від тих, що пред’являють конкуренти.

Так, одні авіакомпанії дозволяють перельоти вагітних жінок навіть у другому триместрі тільки в супроводі лікаря, а інші забороняють літати майбутнім матусям на будь-якому терміні, якщо їм пощастило завагітніти відразу двома і більше малюками.

Правила перебування вагітних на борту літака

perelit_vagitnist_2

Якщо Ви плануєте зробити переліт на літаку, будучи вагітною, до нього необхідно ретельно підготуватися. Перш за все, необхідно ретельно підібрати одяг, в якому Ви збираєтеся подорожувати, адже він повинен бути максимально зручним і комфортним, виготовленим з натуральних тканин.

Навіть в теплу пору року необхідно запастися теплими речами, на випадок якщо захочеться зігрітися. Взуття теж краще всього вибирати зручне на низьких підборах або зовсім без них, а на час польоту можна взуття замінити теплими шкарпетками або зручними тапочками.

Під час польоту необхідно пити достатню кількість рідини, щоб запобігти зневодненню організму. Найкраще якщо це буде термальна або мінеральна вода без газу.

Що стосується їжі, то безпосередньо перед польотом не рекомендується вживати їжу, яка сприяє утворенню газів в кишечнику. Найкраще перед рейсом не їсти за 1,0-1,5 години, а якщо захотілося їсти в літаку, тоді віддайте перевагу легкій їжі.

Для того щоб забезпечити собі і своєму малюку максимальний комфорт під час польоту, потрібно запастися спеціальними подушками під спину і шию, які допоможуть влаштуватися Вам якомога зручніше і знизити навантаження на хребет.

Купуючи квитки на літак доцільно уточнити у касира розташування Ваших місць і по можливості придбати квитки на місця за перегородкою біля проходу, де можна розраховувати на більш тихий і спокійний переліт.

Якщо передбачається тривале перебування в повітрі, рекомендується кожні 30-40 хвилин вставати і прогулюватися по салону літака, щоб не допустити утворення набряків.

Якщо Вас щось турбує, не варто соромитися, потрібно сміливо звертатися за допомогою до стюардес. Крім цього не зайвим буде убезпечити себе від бактерій і мікроорганізмів, які також як і Ви можуть подорожувати в цьому літаку, адже потік людей, що проходить через його салон досить великий. З цією метою рекомендується надіти захисну маску, придбати яку можна в будь-якій аптеці.

Протипоказання

perelit_vagitnist_golovna

Навіть для звичайної, абсолютно здорової людини подорож на авіатранспорті є певним стресом, причому як з фізичної, так і з моральної точки зору. Що вже говорити про перельоти вагітних жінок на літаках, які в цей період є особливо чутливими до різних змін і переміщенням свого тіла в просторі.

Існує ряд протипоказань, при наявності яких заборонені навіть невеликі авіаподорожі, не кажучи вже про тривалі перельоти під час вагітності. До числа протипоказань відносяться такі стани і захворювання:

  • неправильне положення малюка, навіть у 2-му триместрі;
  • штучне запліднення і багатоплідна вагітність;
  • прееклампсія, тонус матки, ризик передчасних пологів;
  • гестоз, дуже важкий токсикоз;
  • аномалія розвитку плаценти;
  • анемія і перенесені тромбофлебіти.

Навіть якщо у Вас немає ніяких протипоказань, Ви себе відмінно відчуваєте, звикли до перельотів і у Вас є довідка від лікаря для перельоту вагітних, подумайте добре і зважте всі «за» і «проти». Чи справді так потрібен цей переліт, можливо, є інші варіанти переміщення і можна уникнути таких навантажень?

Спрогнозувати, як відреагує кожен окремо взятий організм неможливо, адже не існує двох однакових майбутніх мам і на одну і ту ж ситуацію всі реагують по-різному. Однак дотримуватися елементарних правил і враховувати думку лікаря все ж потрібно. Спокійних Вам перельотів і легких пологів!