Як захистити гроші на картці під час відпустки

Відділ інформаційної безпеки Atom попередив усіх, хто має намір відправитися у відпустку: хакери можуть скористатися деякими звичками і слабкостями громадян і в одну мить вкрасти гроші з їх банківського рахунку або викрасти конфіденційні дані. Фахівці дають кілька порад тим, хто включив голову і думає про небезпечні наслідки можливих ризиків.

По-перше, туристам рекомендують триматися якнайдалі від публічних інтернет-мереж. Справа в тому, що використання загальнодоступної мережі WiFi в кафе або готелі відкриває шахраям доступ до фінансів. Немає ніяких гарантій, що інтернет-з’єднання буде зашифровано і не виникне жодного ризику. Деякі зловмисники навіть створюють свої власні публічні мережі, використовуючи назви відомих магазинів або банків, надаючи доступ всім бажаючим через незашифроване з’єднання. Туристам радять використовувати тільки надійні підключення мобільних пристроїв або користуватися тільки стільниковим зв’язком від провайдера.

protectionofmoney

Ще одне правило, якого обов’язково слід дотримуватися мандрівникам. При бронюванні авіаквитків, готелів або закладів на час відпустки в інтернеті, ніколи не можна зберігати дані своєї банківської картки в браузері. У деяких випадках шахраї за допомогою шкідливого ПО можуть отримати доступ до банківського рахунку. Інша порада – не відкривати і не відповідати ні на які підозрілі СМС або електронні листи, адже вони також можуть становити небезпеку.

Під час відпустки мандрівників просять з обережністю ставитися до вибору банкомату для зняття готівки і користуватися тільки відомими. Фахівці радять рідше знімати кошти з допомогою банкомату або заводити окремі банківські карти для поїздок, які не будуть прив’язані до основного рахунку.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

І остання порада – брати тільки ті речі, які потрібні, з точки зору наявності конфіденційних даних. Багато пристроїв, такі як телефони, планшети і ноутбуки, містять велику кількість інформації, включаючи зображення дітей і паролі. Перед подорожжю рекомендується створити резервну копію свого пристрою, щоб знизити небезпеку втрати важливих даних, що зберігаються на ньому. Якщо електронний гаджет вкрадуть під час відпустки, треба негайно змінити всі паролі і, не відкладаючи, повідомити про крадіжку банк.