Речі, через які в ОАЕ можуть заарештувати

Можливо, немає нічого поганого в певних нормах поведінки, прийнятих у нас, але в Арабських еміратах існує інша думка з цього приводу. Тому варто знати про деякі речі, щоб не нарватися на неприємну розмову з поліцією, штраф, депортацію або тюремне ув’язнення.

Алкоголь в громадських місцях

alcoholinpublic

Хоча в ОАЕ є бари, клуби і готелі, де продається алкоголь, важливо знати, що вживати його можна тільки спеціально відведених для цього місцях. Для покупки алкоголю в магазині потрібна ліцензія. Турист може отримати її в будь-якому з магазинів мереж MMI або African & Eastern. Для цього потрібно надати закордонний паспорт, заповнити та підписати анкету, яка підтверджує мету поїздки і ознайомлення з правилами покупки / транспортування / вживання алкоголю. Також отримати інформаційний буклет, в якому роз’яснюється хто, як і де може вживати алкоголь. Ліцензія діє тільки в тому еміраті, де видана. Отримати її можна безкоштовно терміном на 30 днів. Як правило, законний вік для вживання алкоголю становить 18 років в Абу-Дабі, але підзаконний акт Міністерства туризму забороняє готелям продавати алкоголь особам, які не досягли 21 року. У Дубаї і всіх інших еміратах, крім Шарджі, вік вживання алкоголю становить 21 рік. Вживання алкоголю в Шарджі є незаконним. З’являтися на вулиці в нетверезому вигляді заборонено. Ще гірше, якщо в такому стані потрапити в якусь халепу – для поліції наявність алкоголю в крові стане обтяжливою обставиною. Пасажири, які прямують транзитом через ОАЕ під впливом алкоголю, також можуть бути заарештовані.

Фотографування людей і … все інше

uaephoto

Фото- і відео людей без їх згоди в ОАЕ заборонена відповідно до законів про кіберзлочинність, прийнятими в країні. Це означає, що фотографування незнайомців без їх дозволу може привести до штрафу в розмірі 500 000 дирхамів і шести місяців тюремного ув’язнення. Це ще в більшій мірі відноситься до знімків, розміщеним в соціальних мережах, оскільки жителі можуть подати позов проти фотографа. Наслідки ще більше поглиблюються, якщо фотографувати жінок. Але це ще не все: заборонено вести зйомку біля аеропортів, військових об’єктів і урядових будівель. А публікація матеріалів, які критикують уряд, компанії або окремих осіб ОАЕ, або пов’язаних з інцидентами в ОАЕ, може вважатися злочином, який карається за законом.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Перевезення наркотичних речовин

В ОАЕ нульова терпимість до злочинів, пов’язаних з наркотиками. Покарання за торгівлю, контрабанду і зберігання наркотиків дуже суворе. Незаконний оборот карається смертною карою, а зберігання навіть мінімальної кількості заборонених препаратів може привести до тюремного ув’язнення терміном від 4 років. Виявлення в крові заборонених речовин також тягне за собою відповідальність. Про це варто пам’ятати транзитним пасажирам, адже аеропорти ОАЕ мають відмінні системи перевірки. І головна небезпека полягає в тому, що деякі, на наш погляд, безневинні предмети, можуть містити речовини, які заборонені в ОАЕ. Це можуть бути деякі продукти по догляду за шкірою, електронні сигарети або масло CBD (конопляна олія). У разі виявлення, такі предмети будуть конфісковані, а власнику їх можуть подати кримінальний позов. Список наркотичних, психотропних і контрольованих ліків, до яких застосовується це правило, можна знайти на веб-сайті Міністерства охорони здоров’я ОАЕ.

Не зареєстровані стосунки

youngpeople

Будь-які сексуальні стосунки поза шлюбом в ОАЕ є незаконними. Якщо владі стане відомо про відносини поза законом, це може викликати судове переслідування, тюремне ув’язнення і / або штраф чи депортацію. Жити в одному готельному номері з особою протилежної статі, не зареєстрованою в шлюбі, протизаконно. Якщо завагітніти поза шлюбом, то обом партнерам загрожує тюремне ув’язнення і / або депортація. Лікарі можуть попросити докази шлюбу під час дородових оглядів. Незаміжня жінка, яка народжує в ОАЕ, може також зіткнутися з проблемами при реєстрації народження дитини і може бути заарештована, ув’язнена або депортована. Щоб отримати свідоцтво про народження від влади ОАЕ, спершу потрібно надати свідоцтво про шлюб, і влада має повне право порівняти дату одруження з передбачуваною датою зачаття.

Також в ОАЕ вважаються незаконними гомосексуальні відносини, а одностатеві шлюби не визнаються. Це стосується як громадян країни, так і туристів. Можливо, поліція моралі і не увірветься в номер, але демонструвати свої відносини на публіці явно не варто.

Вживання їжі на вулиці під час Рамадану

eatingonthestreetduringramadan

У священний місяць Рамадан мусульманське населення ОАЕ щодня постить від сходу до заходу сонця. В знак поваги більшість ресторанів закривається. У ці години всім категорично заборонено їсти, пити, жувати жуйку і навіть курити в громадських місцях, оскільки це вважається вкрай зневажливим і може привести до неприємностей. Це правило не поширюється на маленьких дітей і вагітних жінок.

Купівля підроблених товарів

«Секс у великому місті-2» не брехав, коли попереджав не купувати підроблені товари в ОАЕ. Відвідувачі Золотого ринку та Ринку спецій в Дубаї, напевно, не раз переконувалися в тому, що фейкові товари вельми тут поширені, адже їх часто запитували, чи цікавляться вони сумкою Chanel або годинниками Cartier. Такі пропозиції потрібно просто ігнорувати, якою б привабливою не здавалася дешева дизайнерська сумка, вона не варта того, з чим можна зіткнутися, якщо зловлять за покупками в нелегальних магазинах.

Демонстрація своїх почуттів на публіці

feeling

Хоча ОАЕ можуть бути ідеальним місцем для медового місяця, публічний прояв любові в цій країні строго заборонено. Невинний поцілунок у громадському місці може загрожувати тюрмою. Така поведінка неприпустима навіть в клубах і барах, тому краще не вживати надміру алкоголь, щоб не наробити собі неприємностей. Обійми між друзями протилежної і не протилежної статі тут також засуджуються.

Дотримання дрес-коду

uaegirl

ОАЕ більш поблажливі до одягу, ніж думає більшість людей, і, хоча правила носіння одягу можуть варіюватися від емірату до емірату, більшість з них дозволяють носити західний одяг. Бікіні і шорти допустимі на пляжі, але при відвідинах мечеті туристи повинні бути одягнені відповідно до релігійних правил. Також рекомендується одягатися скромно і при відвідуванні торгових центрів. Одяг повинен покривати верхню частину рук і ніг, а нижню білизну не повинно бути видно.