Збираємося в похід. Частина 1

ziraemosya_v_pohid_golovna_1

Коли ми збираємося у відпустку на море або просто на відпочинок за місто, ми складаємо речі в сумку, і заспокоюємо себе думкою, що їдемо не дуже далеко, а у разі чого, все необхідне та забуте вдома – купимо на місці.

Але як бути коли Вам потрібно відправитися в похід туди, де геть відсутні ознаки будь-якої цивілізації? Тут вже потрібно підготуватися ґрунтовно і постаратися заздалегідь продумати всі можливі ризики. Одяг, їжа, вода, ліки… Це далеко не повний список необхідних речей в поході.

Отже, так як майбутній захід в основному буде носити піший характер, список того що взяти в похід повинен бути максимально практичним і лаконічним. Давайте спробуємо розібратися, які речі повинні знаходитися з Вами в цей період обов’язково! Розпочнемо з того, яке спорядження та одяг варто брати в похід.

СПОРЯДЖЕННЯ

sporyadzhennya_v_pohid

Рюкзак

Цей предмет повинен бути максимально містким і зручним для перенесення. Маленький рюкзак – це не вирішення проблеми. Всі Ваші речі гарантовано повинні знаходитися всередині рюкзака, так Ви їх точно не втратите.

Ідеальним варіантом рюкзака є такий, обсяг якого дорівнює 50-70 літрів, зроблений з щільного матеріалу підвищеної міцності, з вшитим дном і надійно прикріпленими ручками.

Намет

Якщо у Вас є вже намет, то беріть його. Але якщо Ви тільки збираєтесь зробити покупку, перше на що слід звернути увагу – це те в яких умовах Ви збираєтеся його використовувати. Сучасні намети відрізняються не тільки своєю модифікацією, а й ціновою політикою. Якщо Ви, скажімо, збираєтеся провести пару літніх вечорів на лоні природи, зовсім необов’язково купувати намет для зимівлі. Пам’ятайте, чим легший намет – тим він кращий! Середня вага двомісного намету не повинен перевищувати 3-3,5 кг.

Спальний мішок

У кожної людини є свій комфортний температурний режим. Вибираючи спальний мішок, зверніть увагу на його «температуру комфорту». Літній спальник легший зимового на один кілограм.

sporyadzhennya_v_pohid1

Туристичний килимок (карімат)

Дешево і сердито. Самий практичний, на погляд багатьох туристів, варіант. З огляду на те, що вони бувають надувними, надзвичайно легкими і без перебільшення, з ефектом термоса, туристичні килимки давно отримали заслужене визнання серед любителів відпочинку на природі.

Трекінгові палиці

Дуже популярні останнім часом і призначені для того, щоб частково зняти навантаження з ніг. При бажанні можна обійтися і однією палицею. Ну, а якщо чесно – краще взагалі без них.

Ліхтарик і батарейки до нього

Беремо і не сумніваємося. Далеко від цивілізації цей промінь світла в прямому сенсі буде вести Вас вперед.

Карта місцевості

Похідну карту, краще взяти в декількох примірниках, так як вона може швидко прийти в непридатність, порватися, намокнути або загубитися.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ

odyag_v_pohid

Штормовий одяг

Якщо негода застала в дорозі, то як одягнутися для того, щоб зберегти тепло і не застудитися?

Стовідсотковий варіант це:

  • Куртка-вітровка, яка повинна бути виконана з мембранних тканин. Обов’язкова наявність капюшона;
  • Штани,які не промокають також повинні бути виконані з мембранних тканин.

Дощовик

Поліетиленовий плащ самий бюджетний варіант. Якщо Ви вирішили зупинитися на ньому, купуйте відразу кілька, так як вони дуже швидко рвуться. Дощовик-пончо дозволить Вам заощадити, так як він закриє від негоди не лише Вас, а й рюкзак. Під час дощу це важливо.

Взуття

Можна ночувати в наметі, який протікає, нести тяжкий рюкзак, але якщо Ваше взуття доводить ноги до стану кривавих мозолів, то краще взагалі не відправляти в похід. Для походу віддайте перевагу шкіряним трекінговим черевикам. Вони добре сидять на нозі, зручні, а їх підошва не ковзає. Порада: візьміть з собою легкі тапочки, після денного походу, так приємно перевзутися.

Штани

Синтетичні штани з підкладкою «сіточка» – дуже легкі та швидко сохнуть. Джинси – табу, адже вони непрактичні, а якщо намокають, стають важкими і довго сохнуть.

odyag_v_pohid_2

Футболка

Термофутболка – це та річ, в якій Ви будете почувати себе сухо і комфортно протягом усього походу. Кількість футболок має дорівнювати кількості днів в поході.

Теплі речі

Навіть якщо Ваш похід проходить у теплу пору року, не варто нехтувати теплими речами. Погода мінлива і вечорами або на світанку може бути прохолодно. Візьміть на всякий випадок кофту на флісовій підкладці або легкий светр.

Залежно від умов походу і висоти, обов’язково покладіть в рюкзак теплу шапку і рукавички. Багато місця вони не займуть, а якщо похолоднішає – дуже знадобляться.

Шкарпетки

Спеціальні похідні шкарпетки бувають двох видів:

  • звичайні – виготовлені з бавовняної тканини;
  • теплі – бавовна плюс шерсть.

Вони не мають швів і відштовхують вологу – це знижує ризик отримати мозолі. Коштують вони дорого, зате служити Вам будуть дуже довго.

Плавки, купальник, панамка

Який похід може обійтися без цих речей? Хіба що похід на північний полюс. Під впливом ультрафіолету вуха, ніс і, звичайно, голова потребують захисту. Панама або кепка відмінно впораються з цим завданням.

Рушник

Махрові та лазневі рушники залишаємо вдома. Вам буде досить одного компактного рушника по можливості з мікрофібри. Такі рушники швидко сохнуть і вбирають в 6 разів більше вологи ніж звичайні.

А вже у наступній частині статті ми поговоримо про те, яку їжу, ліки та засоби гігієни потрібно підготувати для походу.

Далі буде…