Фото на пам’ять

foto_golovna

Щоб зберегти враження від відпочинку, ми обов’язково беремо з собою фотоапарат. Однак результат після фотосесій часто розчаровує – отримані фото не зовсім вдалі.

Для багатьох з нас відпочинок – це спекотні країни, яскраве сонце, синє море і золотистий пісок. Тож, щоб зафіксувати усю цю красу, ми беремо фотоапарат і, як тільки бачимо щось гарне – «клац» і фіксуємо її. Однак результат часто розчаровує. У житті все було так казково, а фото чомусь вийшли нудні. Даремно переживаєте! Запам’ятавши всього кілька простих правил, Ви зможете уникнути більшої частини невдалих знімків.

Сонячне світло

foto_sonce

Ви грали в дитинстві з ліхтариком? Підносили його близько-близько до підборіддя і світили собі в обличчя? Світло від ліхтарика відкидало моторошні довгі тіні і Ви гарчали, зображуючи монстра.

Так ось, щось подібне відбувається з нашим обличчям в полуденний час на відкритому південному сонці. Тільки «ліхтарик» знаходиться чітко над Вашою головою і кидає довгі чорні тіні. За таким же принципом це світло підкреслює всі вади Вашої фігури.

Порада

Ніколи не фотографуйтеся вдень на відкритому сонці. На сонці можна фотографуватися або в ранкові години, або на заході. Якщо хочете фотографуватися в полудень, зайдіть в тінь, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на Вас.

Втім, є спосіб отримати непоганий знімок і на відкритому сонці, якщо використовувати спалах. Увімкніть його примусово, не зважаючи на те, що світла для фото й так досить. Спалах допоможе пом’якшити різкі тіні на обличчі і на тілі.

А якщо Ви все ж дочекаєтеся, коли сонце опуститься нижче, можна буде зробити шикарний знімок в контровому світлі. Для цього сонце повинно бути позаду моделі і дещо трохи збоку. Воно підсвітить волосся і сукню так, що буде видно обриси постаті. Але, якщо знімати без додаткового підсвічування спалахом, обличчя на знімку вийде дуже темним.

У тіні дерев

pid_palmoyu

Приємно жарким сонячним днем погуляти в тіні дерев. Там прохолодно, і сонце не так сліпить. Хочеться сфотографуватися біля “тієї пальмочки і поруч ось з цією квіточкою…” Але чому ж і ці знімки в результаті виглядають так похмуро?

Сонце, падаючи через листя дерев, створює світловий візерунок. Яскраві плями різної величини, навколо них тінь… Приблизно таким візерунком військові розмальовують танки для маскування. Візерунок, безумовно, цікавий, але лише до тих пір, поки він не ліг на Ваше обличчя у вигляді хаотичних світлих і темних плям, повністю зіпсувавши фотографію.

Порада

Не варто фотографуватися в тіні дерев в денні години при яскравому сонці. Для зйомки в ботанічному саду краще вибрати похмурий день, коли світло м’яке і не таке сліпуче.

Вечірня зйомка

vechir_foto

Вечір, кафе, напівтемрява, романтична атмосфера… Ви сидите за столиком впівоберта, а ззаду видніється розкішний зал, так красиво підсвічений червоними і жовтими вогнями. Трохи в глибині на сцені – гітарист і співак. Ви дістаєте з сумочки фотоапарат і просите подругу або ж коханого Вас сфотографувати в святковій та розкішній атмосфері.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Фотограф тисне на кнопку, а фотоапарат видає потужний спалах і … в результаті Ви відображені з червоними очима і блискучим обличчям, а розкішний зал з вогнями і гітаристом можна ледь-ледь розглянути в темряві фону.

Чому? Тому, що поки Ви летіли в літаку чи їхали в потязі, треба було хоч трішки вивчити інструкцію до фотоапарата. Тоді б Ви точно знали, де перемикається такий параметр як “iso”, що означає світлочутливість. Чим вище значення “iso”, тим краще камера «бачить в темряві».

Порада

При зйомці в темряві підійміть світлочутливість настільки, наскільки дозволяє Ваша камера. На хорошому фотоапараті можна підняти значення до 1000 одиниць і більше. На мильниці спробуйте підняти до 400 одиниць.

Ще порада – для того, щоб уникнути ефекту «червоних очей». Необхідно безпосередньо перед зйомкою подивитися на світло. Зіниці стануть вужчими, і спалах не зможе так явно висвітлити очне дно. У багатьох фотоапаратах є спеціальна функція «від червоних очей».

Звичайно, в ідеалі такі кадри краще робити взагалі без спалаху. Спалах, що б’є прямо в лоб – саме некрасиве світло. Якщо при зйомці зі спалахом передній план виходить занадто світлим, спалах можна трішки «стримати», прикривши його шаром білої серветки.

Увечері, під час зйомки в темряві, звичайно, краще використовувати штатив. Але навряд чи Ви підете в бар зі штативом, а після декількох коктейлів (це вже ж таки відпустка) і рука вже не так твердо різкість наводить. Щоб уникнути розфокусування, можна застосувати “Автофокус”. Для того ж, щоб руки з камерою не тремтіли, потрібно спертись на стіл або притиснути їх до якої-небудь опори – це допоможе краще зафіксуватися, щоб уникнути розмитого кадру.

Людина і будівля

lyudina_budivlya

На відпочинку досить часто організовуються екскурсії. Ви прокидаєтесь рано-вранці і кудись довго їдете на екскурсійному автобусі, ризикуючи життям на гірських серпантинах… І ось – Ви дісталися нарешті до заповітної пам’ятки. Перша думка – треба б сфотографуватися на її фоні. Не дарма ж стільки мучилися в дорозі!

Звичайно ж, Ви підходите до об’єкта ближче. Ваш фотограф говорить Вам: «Відійди від мене подалі і не загороджуй вид (пам’ятник)». Тепер Ваш друг ловить в об’єктив Вас і бажаний об’єкт, потім тиснете на кнопку… А Ваша «розумна» мильниця наводить різкість по центру. Об’єкт виходить прекрасно, якщо вліз цілком, а ось Ви вийшли розмито, або ж, як варіант, в фокусі, якщо Вас знімають ширококутним об’єктивом, але маленькі-маленькі.

Порада

Не слухайте пораду: «Відійди подалі». Стійте на передньому плані так, щоб Вас було добре видно, а ось відстань між Вами і пам’яткою нехай краще буде більшою. Тоді і Вас буде видно, і об’єкт цілком влізе. Нехай Ваш фотограф спробує з камерою присісти. Якщо Вас фотографують на фоні вежі, цей ракурс хоч трохи зрівняє Вас по висоті.

Ще один важливий момент – різкість. Щоб різновіддалені об’єкти виявилися в різкості, діафрагма повинна бути закрита. Значення 11 або 16 буде цілком достатньо. Але при зйомці в автоматичному режимі з включеним автофокусом не забудьте, що камера не бачить, де стоїте Ви. Камера наведе різкість по центру.

Тому, нехай фотограф спершу намітить майбутній кадр, наприклад, Ви будете стояти справа, а вежа зліва. Потім варто навести центр видошукача на Вас, пальцем злегка натиснути кнопку “спуск” і, не відпускаючи кнопки, перекадрувати так, як задумали спочатку – Ви справа, вежа зліва. Тепер можна сміливо фотографувати і дотискати кнопку. Різкість буде зосереджена на Вас, а вежу також буде добре видно, навіть якщо освітленість не дозволить сильно прикрити діафрагму.

Гарного відпочинку і вдалих Вам знімків!