На відпочинок з дітьми – як організувати?

vidpochinok_z_ditmi1

Сімейний відпочинок – це те, чого з таким нетерпінням чекають і батьки, і діти. Але часом райдужні очікування змінюються розчаруванням. Щоб цього не сталося, варто спланувати відпустку так, щоб уникнути хоча б найпоширеніших помилок. Отож, поговоримо з Вами про те, як і що потрібно підготувати до відпочинку з дітьми.

z_ditmi4

1. Плануючи відпустку, подбайте про те, щоб усім членам сім’ї було зручно, цікаво і весело. Зрозуміло, що багатогодинне перебування на пляжі або огляд історичних пам’яток здасться нудним Вашим маленьким, активним дітям. Вони набагато охочіше відвідають парк атракціонів або ігровий майданчик. Але і про інтереси дорослих членів сім’ї забувати не слід. Плануйте «культурну програму» таким чином, щоб кожному учаснику знайшлася розвага до душі. Якщо дитина вже досить доросла, то обов’язково узгодьте з нею маршрут майбутньої поїздки і можливі варіанти проведення часу.

2. Обговоріть з дітьми умови, яких необхідно буде дотримуватися під час відпочинку. Переконайтеся, що дитина засвоїла правила безпеки, знає, як діяти, якщо раптом загубиться, має уявлення про те, як треба поводитися в транспорті, в готелі, в громадських місцях, з незнайомими людьми і т.д.

3. Поставтеся відповідально до зборів. Для дитини необхідно взяти не тільки запасний одяг, а й медикаменти, засоби гігієни, і інші предмети догляду, які можуть знадобитися в найнесподіваніший момент. Якщо дитина маленька, то не забутьде взяти з собою іграшки і обов’язково, ту найулюбленішу, з якою малюк любить засинати.

4. Не намагайтеся поєднати відпочинок з роботою: батьки, які будуть постійно відволікатися на телефонні дзвінки або сидіти за планшетом чи ноутбуком – не найкраща компанія для дітей, які сподівалися добре провести час разом з ними. Постарайтеся скорегувати свій робочий графік таким чином, щоб на пару тижнів безболісно відволіктися від робочих справ.

z_ditmi2

5. Вирушаючи в поїздку, складіть приблизний кошторис витрат. Не забувайте, що витратитися Вам доведеться не тільки на дорогу, харчування та проживання. Виділіть деяку суму на дитячі розваги, непередбачені покупки, а також придбання сувенірів. Намагайтеся витрачати гроші економно, щоб до кінця відпочинку не довелося відмовляти собі у всьому.

6. Пам’ятайте, що дитячий організм адаптується до нових погодних умов набагато складніше, ніж дорослий, тому їхати в інший кліматичний пояс на 5-7 днів з маленькою дитиною не має сенсу. Більш того, це може спровокувати різного роду захворювання. В середньому адаптація дитини становить 7-10 днів. Тому, якщо у Вас є лише пара вільних тижнів, щоб відпочити, не міняйте кліматичну зону, а вирушайте в найближчий пансіонат або на базу відпочинку. А можна провести кілька днів і на березі мальовничого озера, урізноманітнивши міські будні “пішою екзотикою». Якщо ж Вас ваблять далекі країни, відведіть на відпочинок не менше 3-4 тижнів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

7. Постарайтеся навіть під час відпустки враховувати фізичні і психічні можливості Вашої дитини і дотримуватися хоча б приблизного розпорядку дня. Не варто брати з собою зовсім маленьку дитину на автобусні екскурсії, якщо вона погано переносить транспорт, та й тривалі піші прогулянки здатний витримати далеко не кожен дошкільник. Подбайте про те, щоб під час відпустки дитина повноцінно відпочивала вночі, а при необхідності – і вдень.

z_ditmi3

8. Контролюйте, як харчується Ваша дитина. Незнайомі екзотичні страви можуть викликати алергічну реакцію або розлади травлення. Віддайте перевагу звичному раціону, наскільки це можливо. Приділяйте увагу гігієні: стежте, щоб малюк не забував мити руки, не пив воду в незнайомих місцях, не зривав і не їв незнайомі ягоди та фрукти.

9. Вибираючи місце для проживання, подбайте про те, щоб всім учасникам поїздки був забезпечений максимальний комфорт. Причому, це стосується не тільки готелю або приватного будинку, але і турбази і навіть місця для стоянки в лісі. Подумайте, як в наявних умовах зробити життя кожного члена сім’ї максимально зручним.

10. Дотримуйтесь елементарних правил безпеки: не купайтеся в незнайомих місцях, не перебувайте довго на сонці, коли воно найбільш активно (з 11 до 16 годин), користуючись кондиціонером, стежте, щоб перепад між температурою на вулиці і в приміщенні становив не більше 6-7 градусів. Покладіть в дорожню аптечку універсальні засоби від алергії, діареї, шкірних проблем, головного болю, нудоти – і Вам не доведеться в екстреній ситуації витрачати час і сили на пошуки потрібних ліків.

Ось такі прості поради допоможуть Вам підготувати і організувати свій відпочинок з дітками на найвищому рівні.