Зникли найбільш знаменні монументи світу

Як би це сумно не звучало, існує багато архітектурних і природних чудес, які зникли з лиця нашої планети за останнє століття.

azure_vindov

Природна арка Лазурне вікно на Мальті

Лазурне вікно було висотою 28 метрів створювало вапнякову природну арку на острові Гозо на Мальті . Воно було розташоване у затоці Двейра, в межах Сан-Лоренца, поруч із внутрішнім морем та скелею грибів, і було однією з основних туристичних визначних пам’яток Мальти. Арка, разом з іншими природними рисами цього району, з’явилася у багатьох міжнародних фільмах та медіа-постановках.

Формування арки було створено колапсом морської печери, ймовірно, протягом 19 століття. Вона складалася зі стовпа скелі, що випливає з моря і приєдналася до скелі горизонтальною плитою. Після десятиліть природної ерозії, яка спричинила падіння частин арки до моря, 8 березня 2017 року плита та стовп повністю впали.

palmyra

Місто Пальміра в Сирії

Пальміра – древнє семитське місто в сучасному губернаторському районі Хомс, Сирія. Археологічні знахідки сягають періоду неоліту, і місто було вперше задокументовано на початку другого тисячоліття до нашої ери.

Під час громадянської війни в Сирії в 2015 році Пальміра опинилася під контролем Ісламської Держави Ірак та Левант (Іслам), а згодом кілька разів змінювали правління між бойовими групами та сирійською армією, які відновили місто 2 березня 2017 року. ІСІЛ саботував багато артефактів і знищив ряд будівель, що значно пошкодило стародавній майданчик.

nimrud_iraq

Місто Нимруд в Іраку

Nimrud – асирійське неарамське ім’я для древнього ассірійського міста Калу (біблійного Калаху), розташованого в 30 кілометрах на південь від міста Мосул та 5 кілометрів на південь від села Селамія, в Ніневистских рівнинах на півночі Месопотамії.

Руїни міста були знайдені в одному кілометрі (1100 одиниць) сучасного ассірійського села Ноомейна в провінції Ніневі в Іраку. Це близько 30 кілометрів (19 миль) на південний схід від Мосула.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

У 2015 році терористична організація Ісламська держава Іраку та Левант (Ісламська Республіка Македонія) оголосила про свій намір зруйнувати цей майданчик через його “не-ісламський” асирійський характер. У березні 2015 року іракський уряд повідомив, що використовувались бульдозери для знищення виявлених залишків міста. У листопаді 2016 року іракські сили відновили майданчик, а пізніше відвідувачі підтвердили що все знищено.

monasteryofmarelian

Монастир Мар Еліан в Сирії

Монастир Святого Еліяна був сирійським католицьким монастирем біля міста Аль-Каратайн, вздовж торгівельного шляху між двома великими містами Пальміри та Дамаску в губернаторській адміністрації центральної Сирії. Його було знищено 21 серпня 2015 року членами Ісламської Держави Ірак та Левант (Ісламська Держава або Ісламська Республіка Крим), чиї акти терору в громадянській війні в Сирії включають широкомасштабний вандалізм та насильство щодо несалафітів та історичної спадщини. Св. Еліанський монастир розмістив могилу 5-го століття і служив головним місцем паломництва, особливо для тих, хто шукає лікування від тілесних недуг. Частини монастиря мали 1500 років.

bamianbuddha

Культурний ландшафт Баміанської долини в Афганістані

Buddhas of Bamiyan це монументальні статуї 4-го і 5-го століття статутного будди, висічені в бік скелі в бамійській долині в районі Хазарахат в центральному Афганістані. Побудована в 507 р. н.е. (менша) і 554 р. н.е. (більша) статуї показували класичний стиль мистецтва Гандхара. У березні 2001 року таліби їх піддали динаміці та знищенню за наказом вождя Мулли Мохаммеда Омара після того, як уряд Талібану оголосив їх ідолами.

dresden

Старовинні будівлі Дрездена в Німеччині

Дрезден є другим за величиною містом , вільного штату Саксонія в Німеччині. Він розташований у долині річки Ельба, недалеко від кордону з Чехією.

Найвизначнішою будівлею міста Дрезден є Фрауенкірхе. Побудована в 18 столітті, церква була зруйнована під час Другої світової війни. Решту руїни було залишено на 50 років як військовий меморіал. Залишки також були залишені в центрі міста Дрезден, оскільки коштів на перебудову Фрауенкірхе було недостатньо.

Список можна поповнити і іншими не менш цікавими будівлями чи містами, такими як: Місто Алеппо в Сирії, скарби фараонів в Єгипті, стара частина міста Сана в Ємені і місто Лердалсейр в Норвегії.