При плануванні поїздки в Сінгапур необхідно знати і дотримуватися місцевих законів, навіть якщо вони здаються занадто жорсткими. В цій країні до сих пір існують тілесні покарання, які застосовуються не тільки до злочинців, але і служать дисциплінарною мірою в школах, на військовій службі і в побуті. А за дотриманням правил в місті стежать спеціальні добровільні співробітники поліції, «переодягнені в цивільне». Ось лише кілька прикладів дивних особливостей Сінгапуру, які краще дотримуватися.
В країні не прийнято співати на вулиці чи читати вірші, особливо непристойного змісту. Спів в громадському місці карається тюремним ув’язненням терміном до 3 місяців або штрафом у $ 500, в окремих випадках можуть застосувати і штраф і увязнення. Також в Сінгапурі не варто скачувати піратську версію нового альбому улюбленого виконавця, бо за це можна отримати 5 років в’язниці і штраф в $ 10 000.
Не варто підключатися до незахищеної мережі wi-fi. Відповідно до сінгапурського Закону про кібербезпеку і неправомірне використання комп’ютерів, ця дія розцінюється як хакерство, за що може слідувати покарання в розмірі $ 5 000 доларів або 3 роки в’язниці. Іноді застосовують обидва варіанти.
Годування птахів мало кому може здатися кримінальним злочином, але тільки не в Сінгапурі. Якщо побачать вас коли ви кидаєте залишки їжі голубам, ця невинна дія може коштувати $ 500. Влада Сінгапуру вважає, що така благодійність завдає шкоди інстинктам птахів, і, отримуючи корм від людини, вони не зможуть добувати його самостійно.
Потрібно дотримуватись правил поведінки в туалеті. Це, мабуть, найбільш правильний закон, який говорить про те, що якщо не спускати воду після користування громадським туалетом, можуть оштрафувати на $ 150. Справедливо!
Не варто навіть думати використовувати ліфт як туалет. Всі ліфти в Сінгапурі оснащені UDD (пристроями для виявлення сечі), які реагують на запах, включають сигналізацію і блокують двері до прибуття поліції і за таке порушення поліцейські випишуть штраф в $ 500.
У Сінгапурі є закон, який забороняє куріння в громадських місцях і в транспортних засобах. Він був прийнятий для забезпечення чистого і здорового навколишнього середовища для населення і захисту людей від пасивного куріння. Штраф – $ 150-750.
Причому, якщо перші три рази ви можете відбутися штрафом, який буде, відповідно, вищим, то потім можуть ув’язнити. Сигарети не можна і ввозити в країну.
Заборонено ходити нагим вдома чи в готельному номері. Якщо хоча б на секунду хтось побачить в такому вигляді, варто чекати візиту поліції. А заодно готуватися до тюремного ув’язнення або штрафу в $ 1 000. Розгулювання в оголеному вигляді, хоч і у себе вдома, в Сінгапурі прирівнюється до порнографії.
Якщо випадково упустити фантик на вулиці, можна отримати штраф в $ 300, а якщо це зробити кілька разів, можуть відправлять прибирати вулиці раз у тиждень. Заодно на груди повісять відповідну табличку. Такий захід направлений на публічне засудження правопорушників. Також можуть оштрафувати за плювки в громадському місці на суму вище – $ 1 000.
Продавати жуйку в Сінгапурі заборонено ще з 90-х років минулого століття. В жаркому і вологому кліматі відчистити її з вулиць практично неможливо. Більш того, наклеєна на сенсорні двері в метро, часто жуйка була причиною збою в роботі всієї системи. Тому ввезення її в країну під забороною. Покарання за контрабанду жувальної гумки становить до 2 років в’язниці або величезний штраф. Купити її можна тільки за медичними показаннями в аптеці, наприклад, яка містить нікотин для тих що кидають палити.
Дуже строго в країні відносяться до обіймів. Перед тим, як укласти кого-небудь в обійми, треба запитати у нього дозволу. Адже не всім до вподоби, коли так панібратськи порушують його особистий простір. Образливий громадянин може і в поліцію заявити, і це буде аж ніяк не хибним викликом. До речі, всіляко тут заборонено демонструвати і гомосексуальні стосунки за що можна потрапити на 2 роки до в’язниці.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
Зібратися групою з трьох або більше осіб після десятої вечора в Сінгапурі вважається злочином. Так що варто уважно стежити за часом, коли хочеться прогулятися по вечірньому місту.
У таксі, ресторанах і готелях не потрібно давати чайові. І мова зовсім не про приниження людської гідності службовців. Так уряд вирішив боротися з корупцією.