Речі, які видають в вас туриста

Кількість мандрівників у всьому світі зростає в геометричній прогресії. Молоді і старі, заможні і не дуже, майже півтора мільярда чоловік в рік відправляється в різні поїздки. І на карті світу є місця, куди прагнуть потрапити абсолютно всі. Париж, Венеція, Барселона, Рим переповнені від великого напливу туристів. Місцеві жителі відчувають себе чужими у власних будинках і починають ненавидіти всіх приїжджих.

touristsity

В наслідок цього кількість туристів прямо пропорційна кількості правопорушень. Шахраїв і злодіїв завжди більше в тих місцях, де є легкі способи наживи. А недосвідчений мандрівник – це просто подарунок для різного роду аферистів. Тому краще не створювати собі зайвих неприємностей. Зараз не найкращий час, щоб бути туристом. Для початку можна спробувати просто не виділятися з натовпу, що не позиціонувати себе як очевидного візитера і бути трохи менш нав’язливим.

Неважливо, хто ці туристи за національністю, будь-яка велика група людей на вузьких вуличках старого європейського міста стане справжнім кошмаром. Вони заважають перехожим, вони скаржаться на незадоволених місцевих і один на одного. Одним словом, великі групи заважають всім. Тому краще відправитися оглядати околиці в поодинці, завантаживши в свій мобільний телефон аудіогід, так можна дізнатися набагато більше.

touristphoto

Палички для селфі є головним розпізнавальним предметом туриста. Жоден місцевий житель не стане розгулювати з палицею для Селфі по рідному місту. Ще гірше, коли це група туристів. Тоді будь-яка пам’ятка обростає величезною чергою, складається з моря горезвісних палиць, де всі натовпом чекають один одного заради ідеального знімка.

Найкращий спосіб сповістити оточуючих про те, що ви турист, це дістати величезну паперову карту посеред вулиці і почати вивчати її у всіх напрямках. Кращий вихід це завантажити в телефон Google maps або довіритися своїй інтуїції.

Розтягнута футболка, улюблені шорти, розтоптані кросівки і рюкзак з усім необхідним за плечима – так, в такому вигляді вам буде дуже комфортно оглядати нове місто. Правда, сумнівів в тому, що ви тут вперше, теж ні в кого не залишиться. Якщо хочете злитися з фоном, краще одягнутись як більшість оточуючих. Стильний непомітний міський одяг буде в самий раз.

Найпоширеніша скарга жителів Барселони про те, що натовпи туристів продовжують приходити на місцеві ринки, фотографувати прилавки, але при цьому ніхто нічого не купує. Якщо ви збираєтеся подивитися на місцевий колорит, то хоча б варто поговорити з продавцями і купити у них що-небудь. В іншому разі не потрібно заважати людям займатися своєю справою. Друга річ, яка видає в вас туриста – манера торгуватися. Перш ніж робити це, поцікавтеся, наскільки це доречно. В Італії, наприклад, торгуватися взагалі не прийнято.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Це спостереження стосується Франції, Іспанії, Італії, Португалії. Є тільки два типи людей, яких ви побачите в ресторані до 20:00 – це або туристи, або місцеві жителі, які все ще обідають. Вечеря тут починається пізно, часто близько 21:00 або 22:00 години. Іноді здається, що в багатьох ресторанах є два зали: один для туристів, який починає працювати близько 19:00, а другий для місцевих жителів. Якщо хочете вписатися в натовп, приходьте пізніше. І так, ніколи не заходьте в ресторани поруч з туристичними об’єктами, місцевих там не буває!

Мабуть, найголовніша умова це бути впевненим у собі щоб не виглядати в очах місцевих жителів розгубленим наївним туристом. Краще залишатися в будь-якій ситуації спокійним і доброзичливим. Іноді проста посмішка і неквапливість зроблять вас практично місцевим. Принаймні, саме так вас будуть сприймати оточуючі.