Найкращий відпочинок в Чорногорії

Узбережжя Адріатичного моря в Чорногорії можна умовно розділити на три частини: Будванська Рів’єра, Ульцинська Рів’єра, Которська затока.

Будванськая Рів’єра

budvariviera

Курорт Будва на сьогоднішній день є найбільш популярним туристичним центром Чорногорії. Крім природних красот з незабутніми пляжами, островами і бухтами, курорт багатий своєю історичною спадщиною. Особливу цінність для міста представляє його Старе місто. Тут є багато стародавніх вуличок, фортеця з бастіоном, зручна пристань для яхт, безліч кафе і ресторанів. З Будви можна відправитися з екскурсією в будь-яку точку Чорногорії. Можна відвідати Скадарське і Півське озера, пройтися по мосту Джурджевича, а також відвідати парк Дурмітор. Крім цього звідси можна поїхати на острів Святого Миколи, де знаходяться три піщані пляжі. Зовсім поруч з Будвою є невелике курортне містечко Бечічі зі своїм знаменитим двокілометровим гальковим пляжем. Ще зовсім недавно це було невелике село, проте в даний час узбережжя курорту зайнято безліччю сучасних готелів. Особливо сподобається тут сімейним парам, які відпочивають з дітьми, адже морське дно біля пляжів досить пологе і неглибоке.

Курорт Пржно розташований поруч з містом Будва в затишній і тихій бухті. Вважається одним з найбільш тихих місць Будванской Рів’єри, біля якого знаходиться дивовижної краси парк Милочер. Від цього парку можна легко дістатися до острова Святого Стефана, де надзвичайно спокійно і можна побути на смоті. Пляжі на острові покриті дрібною галькою і забарвленим в рожевий колір піском.

Петровац є невеликим приморським містечком, оточеним численними бухтами і пляжами з червонуватим піском. Наявність оливкових і хвойних гаїв зробили навколишнє повітря чистим і ароматним. На території Будванской Рив’єри це місце вважається найспокійнішим і затишним.

Не можна залишити без уваги портове місто Чорногорії Бар. Місце не може похвалитися хорошими пляжами, проте тут надзвичайно низькі ціни. Головною визначною пам’яткою міста вважається палацовий комплекс короля Миколи. До складу комплексу входять – великий і малий палаци, ботанічний і зимовий сад, а також каплиця.

Ульцінска Рів’єра

ulcinjriviera

Ця курортна зона складається з двох окремих курортів – Ульцин і Ада-Бояна. Завдяки своєму піщаному пляжу, а також вітрам, курорт Ульцин користується особливою увагою серед любителів кайтинга і серфінгу. Ульцинські пляжі стали улюбленим місцем відпочинку жителів Чорногорії з внутрішніх районів країни, а також для численних туристів з Сербії. Ульцинський курорт знаходиться в найбільш південній частині Чорногорії. Берегова лінія курорту займає більше ніж тридцять кілометрів. Через відсутність в місті і його околицях заводів і фабрик, тут збережена унікальна екологічна зона. У місті Ульцин можна відвідати історичні пам’ятки давно минулих років: Палац Венеції, Вежу Балшича, будівля церкви-мечеті Святої Марії, де в даний час діє місцевий Археологічний музей і багато іншого.

Ада-Бояна – курорт, який особливо полюбляють нудисти. Щорічно велика кількість туристів з європейських країн відвідують його. Пляжі на курорті покриті дрібним кораловим піском і ракушками, які містять в своєму складі велику кількість мінеральних біологічно активних речовин.

Которська затока

bayofkotor

Герцег Нові – це найбільше курортне місто Которської затоки. У місті є старовинні замки з грізними бастіонами, а також велика кількість дерев, чагарників і квітів. На території міста розташований старовинний Ботанічний сад, де збереглося безліч реліктових рослин. Пляжі в Герцег Нові можна вважати найкращими, проте вони покриті бетонними плитами, що не дуже зручно. Гарні піщані пляжі знаходяться поруч. Майже поруч з Герцег Нові розташоване місто Ігало, яке завдяки лікувальним морським грязям і джерелами цілющої мінеральної води є бальнеологічним курортом.

Курорт Котор своїм зовнішнім виглядом нагадує невелике італійське містечко середньовіччя. Розташоване містечко в глибині Которської затоки. Головним надбанням містечка є розташована тут найдовша на території Європи кріпосна стіна. Також тут можна побачити велику кількість церков та інших історичних і архітектурних пам’яток. Відомий Котор і тим, що тут постійно проводяться театральні та музичні фестивалі.

Єдиним недоліком Котору є відсутність пляжів. Правда, тут є кілька міських пляжів, але вони покриті бетоном. Тому для бажаючих пляжного відпочинку краще обрати інший курорт. Незважаючи на це відвідати це містечко все-таки варто.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Курорт Тіват порадує мандрівників безліччю зелених насаджень, а також тут є добре обладнані піщані пляжі. Деякі пляжі оточені кипарисовими, оливковими і сосновими гаями, які несуть з собою аромат і дивовижну свіжість. У місті можна побачити безліч пам’яток, серед яких краєзнавчий музей, численні фортеці і церкви, ряд споруд відносяться до римського і візантійського періодів. Важливою обставиною є і те, що поруч з містом розташований міжнародний аеропорт.