Визначено найкрасивіші бібліотеки світу

Нижче подано перелік найкрасивіших бібліотек світу, які варто відвідати хоча б заради прекрасних знімків.

Португальська королівська бібліотека

portugueseroyallibrary

Королівський Португальський кабінет читання – бібліотечний та культовий заклад культури, розташований на вулиці Луїс де Каміс, номер 30, у центрі міста Ріо-де-Жанейро в Бразилії. Кабінет має найбільшу колекцію португальської літератури за межами Португалії.

Бібліотека парламенту

parliamentarylibrary

Будівля Парламентської бібліотеки Нової Зеландії була закінчена в 1899 році і є найстарішою з існуючих будівель у комплексі парламенту. Розміщена на північ від будинку парламенту.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Спочатку бібліотека була розроблена як триповерхова будівля Томаса Тернбулла у стилі готичного відродження. Будинок був вогнестійким, будувався з цегли, виготовленої в горі Кук Кук із залізним фредором, що відокремлював бібліотеку від головної вхідної частини. Третій поверх дизайну не був побудований для економії грошей, і його добудував урядовий архітектор Джон Кемпбелл. Він переробив парапети, фронтони та дах, щоб врахувати зменшену висоту будівлі. Тернбулл відмежувався від всього проекту і попросив його ім’я зняти з фундаментального каменю. Вогнестійкість врятувала бібліотеку від пожежі 1907 року, яка знищила решту будівель парламенту. Як і будинок парламенту, будівлю було зміцнено та оновлено у 90-х роках. У ньому досі розміщена бібліотека парламенту. Будівля зареєстрована у новозеландському тресті історичних місць як структура спадщини I категорії з реєстраційним номером 217.

Старовинна бібліотека Трініті-коледжу

trinitycollegeancientlibrary

Бібліотека Trinity College Dublin обслуговує Трініті-коледж та Дублінський університет. Це легальний депозит або “бібліотека авторських прав”, що означає, що видавці в Ірландії повинні безкоштовно депонувати копії всіх своїх публікацій там. Це також єдина ірландська бібліотека, яка має такі права для Сполученого Королівства. Бібліотека – постійний дім арфи Брайана Бору, який є національним символом Ірландії, копія Прокламації Ірландської Республіки 1916 р.

Бібліотека Джорджа Пібоді в Університеті Джона Хопкінса

georgepeabodylibraryatjohnshopkinsuniversity

Бібліотека Джорджа Пібоді, раніше відома як Бібліотека Інституту Пібоді міста Балтімора – цілеспрямована науково-дослідна бібліотека університету Джона Хопкінса 19 століття. Розташована на території містечка Пібоді в місті Вест-Маунт-Вернон, в історичному культурному мікрорайоні Маунт-Вернон-Бельведере на північ від центру Балтімору, штат Меріленд, навпроти пам’ятного пам’ятника Вашингтону. Колекції доступні для використання широкою громадськістю відповідно до мети відомого балтіморського купця / банкіра / фінансиста / благодійника Джорджа Пібоді, створити бібліотеку “для вільного користування всіх осіб, які бажають проконсультуватися з нею”.

Бібліотека Страгівського монастиря

libraryofthestrahovmonastery

Монастир Страхів – передмонстранське абатство, засноване в 1143 р. Індржихом Здіком, єпископом Іоанном Празьким та Владиславом II, герцогом Богемії. Розташована у м. Страхів, Прага, Чехія.

Бібліотека Starfield

starfieldlibrary

Розташована в центрі торгового центру COEX, Starfield Library – це відкритий громадський простір, куди кожен охочий може вільно сісти, відпочити та зануритися в книги разом з іншими бібліофілами.

Широкий вибір книг у різних жанрах, таких як гуманітарні науки, економіка, хобі тощо. Цілі розділи бібліотеки присвячені зарубіжним книгам та відомим авторам. iPad можна використовувати для читання електронних книг. Близько 600 журналів, вітчизняних та зарубіжних, доступні для перегляду. Усі ці якості відрізняють Starfield Library від інших звичайних бібліотек. Крім того, тут відбуваються безліч подій, таких як зустрічі з авторами, книжкові бесіди, читання віршів, лекції, книжкові концерти тощо.

Міська бібліотека Штутгарта

stuttgartcitylibrary

Державна бібліотека міста Штутгарта організована як відділення міського управління культури і включає центральну бібліотеку, 17 міських районних бібліотек та дві книгозбірні. У 2013 році вона отримала національну премію «Бібліотека року».