Імператорський палац Хофбург – символ Відня

Мабуть, одним з головних символів Відня, поряд з собором Святого Штефана, є імператорський палац Хофбург. Він розташований в самому центрі міста і являє собою цілий комплекс споруд різних архітектурних стилів, що створювався в 13-19 століттях.

Тут розміщувалися Віденська резиденція і двір династії Габсбургів – кайзерів Священної Римської імперії німецької нації, пізніше правителів Австро-Угорської імперії. Документально підтверджено, що в якості зимової резиденції австрійських правителів Хофбург почав використовуватися вже з 1279 року.

rezydenthofburgimperialpalace

У стінах Хофбурга й досі зберігаються шедеври й безцінні скарби з усіх континентів: кайзерівська корона Священної Римської імперії, меч Карла Великого, “чаша Грааля”, “спис Долі”, пухові прикраси правителя ацтеків Монтесуми, привезені в 15 столітті з далекої Мексики, і багато іншого.

В даний час в деяких будівлях Хофбурга розміщуються урядові установи, в інших розташовуються музеї, де можна побачити багатющі колекції часів династії Габсбургів.

Найдавніша частина Хофбурга – Швейцарський двір, названий так на честь швейцарської гвардії, яка охороняла імператора. Постійною резиденцією кайзерів Хофбург стає в 1533 році при Фердінанді I, який з 1556 року став імператором Священної Римської імперії. У його покоях і до цього дня можна оглянути гігантські печі, якими опалювався в ту пору палац. Доступні для огляду також імператорський зал прийомів і спальня кайзера Франца Йосифа, який правив Австро-Угорщиною майже сім десятиліть і помер в 1916р.

Одне з найбільш чудових будівель Хофбурга – його Австрійська національна бібліотека, яка була збудована в двадцятих роках 18 століття.

hofburgimperialpalace

У бібліотеці зібрано понад два мільйони книг. Крім того, тут зберігаються ноти, рукописи, папіруси і багато інших раритетів. Архітектурною перлиною бібліотеки є її дивовижний Парадний зал, прикрашений колонами і фресками увінчані куполом. Його називають Собором книги.

До національної бібліотеки прилягає музей “Альбертіна” – будівля, безпосередньо до Хофбургу не відноситься. У стінах “Альбертіні” зберігаються найбільші на планеті збори графіки, яке налічують понад 1,5 мільйона примірників.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

До речі, пересуватися по Відні на транспорті і відвідувати музеї вигідно, використовуючи Віденську карту знижок. Недалеко від Хофбурга знаходиться Хельденплац (пл. Героїв), побудована за часів імператора Франца Йосипа (правив в 1848-1916 роках) і використовувалася для проведення військових парадів. На площі споруджені пам’ятники полководцям ерцгерцогу Карлу і принцу Євгенію Савойському. У північно-західній частині Хельденплац будівель немає. Завдяки цьому з неї відкривається чудовий вид на будівлю Австрійського парламенту, Ратушу і Бургтеатр.

Відвідування комплексу Хофбург дозволить отримати масу позитивних вражень і залишиться в пам’яті на все життя.