В Туреччині туристи будуть знати, що їдять

Причиною таких змін є прийняте урядом законодавство, яке вступило в дію з 1 січня 2020 року. А саме, в Туреччині почав діяти «Харчовий кодекс», який має на увазі новий регламент маркування харчових продуктів. Згідно з затвердженим документом, всі заклади, в яких пропонується харчування й напої, повинні обов’язково вказувати, з чого саме складається кожна страва. Дане правило поширюється на всі заклади харчування в тому числі на ресторани, розташовані на території готелів.

turkeycuisine

Асоціація готельєрів в Туреччині (TÜROB) дала повне роз’яснення відносно нововведення. Готельні ресторани повинні інформувати туристів не тільки про всі складові кожної страви, але і про їх калорійність, рекомендований термін споживання і термін до якого можна вживати. Ця інформація згідно з кодексом буде розміщена в меню або на спеціальних інформаційних носіях. Відносно алкогольних напоїв, ресторани зобов’язані інформувати споживачів про вміст алкоголю кожного з них, а також і про всі інгредієнти, які йдуть до коктейлів.

baklava

Алергенам необхідно приділити особливу увагу. Асоціація рекомендує в зоні буфету або на «шведському столі» встановлювати спеціальні плакати з вмістом у поданих стравах продуктів, що можуть викликати алергію чи непереносимість. Туристів обов’язково будуть інформувати про наявність у складі таких продуктів: яйце, арахіс, соя, молоко, гірчиця, молюски, ракоподібні, горіхи, риба і інші.

seafood

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Вся інформація про продукти повинна бути вказана на різних мовах. Незважаючи на ці вимоги і застереження, турецька кухня є в трійці кращих кухонь в світі. Досвід османських кухарів, який передавався віками, часто запозичували і адаптовували з рецептів перські, грецькі і арабські кухарі. Більшість страв в них перетинаються: долма, берек, кебаби, манти.

mese
Доступ до свіжих інгредієнтів завжди був легкий: дуже багато видів риби, птиці, фруктів, овочів і спецій. Особливістю турецької кулінарії є те, що завжди легко зрозуміти з чого страва, бо її компоненти не маскують.

dolma

Основними турецькими стравами є: долма, мезе, морепродукти, овочі, сухі боби, трави, сир, кебаб, спеції, десерти, а також знаменита пахлава.