Особливості кухні в Португалії

Португалія знаходиться на західному узбережжі Європи, що само по собі дає розуміти, що абсолютно все тут пов’язано з рибою і океаном. Навіть якщо мандрівка планується в центральній частині країни, в архітектурі якась окрема ділянка площі буде обов’язково прикрашена мозаїкою з рибками. У кожному місті ближньої океанської зони є рибний маркет, де завжди можна купити свіжу живу рибу якихось дивних розмірів, форм і кольорів, також різні види креветок, мідій і равликів, восьминогів і кальмарів.

ameijoas-on-a-cataplane

Мурени, акули і взагалі риби у формі червяка, домашнє прошутто і оливкове масло, овочі і фрукти – це далеко не повний перелік того, що можна не тільки побачити, а й вдосталь поїсти.

Вирізняється особливістю кухня Португалії. Серед м’ясних страв по всій країні відмінним вибором стане «козіди-а-Португеза» – особливістю цієї старви є додавання декількох сортів м’яса, овочів і копченостей, які готуються в загальній каструлі. Любителі сиру будуть в захваті від сиру «Серра-да-Ештрела», який полонить своїм смаком найвибагливішого гурмана, проте інші сири, вироблені в центральній Португалії або на Азорських островах також порадують відмінним смаком.

Кухня Лісабона настільки приваблива, як і саме місто та регіон в цілому. Відвідати гастрономічний тур в Лісабон є найбільш вдалим вибором при мандрівці.

sardinaportugal

У Лісабоні існує особлива традиція готувати сардини на грилі. Найчастіше цю їжу готують в червні під час проведення свят народних святих – Сантуш-популар. Влітку смажені на грилі сардини з солодким перцем і португальською оливковою олією є обов’язковою стравою в будь-якому ресторані.

grileofportugal

Гуляючи околицями міста, неможливо пройти повз безліч спокус у виді різноманітних солодощів таких, як: горіхові Тістечка «Нозеш» з Кашкайша, тістечка з сиру «кейжадаш», листкові трубочки з яєчним кремом «травесейруш» чи пончики «фофуш». У Лісабоні варто скуштувати смачні вершкові тістечка «Паштеіш-де-Белен», один із зразків монастирської кухні, символів португальської кулінарії.

cuisineofportugal

В регіональній кухні Порту і півночі Португалії використовуються більше місцеві природні ресурси, а особливого статусу здобув суп-пюре «калду-Верде». Свинина в місцевих стравах подається різними сортами, навіть в свинині з потрохами за рецептом з Порту – «тріпаш-а-мода-ду-Порту», яка вважається найкращим блюдом північної столиці.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

У Бразі особливим попитом користується яєчний пудинг «Абат Прішкуш», а по всьому регіону – молочний пудинг з скоринкою – «Лейте-кремі кеймаду», пиріг з мигдалем і солодким гарбузом «тоусінью- де-сеу », солодкий рис або вермішель -« аррозии-Досі » чи« алетрія-Досі ».

ameijoas-on-a-cataplane

«Амейжоаш-на-катаплана» з молюсками – вважається одним з найвідоміших традиційних страв, секрет якої полягає у використанні латунної сковорідки, яка дозволяє зберегти повністю смак і аромат продуктів. Щоб надати особливий смак страві, до неї додають трішки солі з місцевих соляних копалень.

fishportugal

У зоні «Баррокал», де гори плавно переходять в узбережжя, кухня повністю відрізняється. Тут віддають перевагу м’ясу, наприклад курка з беконом і сосисками – «Галина церезада», варене м’ясо з турецьким горохом або копченими м’ясними виробами, в честь яких у Сан-Браж-де-Алпортел і Куеренса проводяться ярмарки і свята.

marketcuisineofportugal

Вино Прото вважається найкращим червоним вином у світі і виготовляють його саме в Португалії в долині Дуоро.