В Нідерландах можна відвідати музеї безкоштовно

groningen_art_museum

У числі учасників акції – Гронінгенський художній музей, музей Врейтхоф в Маастріхті, художній музей Креллер-Мюллер, науковий музей Nemo, дендрологічний сад Тромпенбург, ботанічний сад Де Круідхоф і інші.

Музей Гронінгера – музей мистецтва в місті Гронінген в Нідерландах. У музеї виставлено сучасне мистецтво місцевих, національних та міжнародних художників.

Музей відкрився в 1874 році. Нинішнє постмодерністське будівництво складається з трьох головних павільйонів, розроблених індивідуально архітекторами Філіпом Старком, Алессандро Мендіні, Коопом Хіммельбау, і було завершено в 1994 році. Музей Врейтхоф – це приватний музей, розташований у самому серці Маастрихта в одному з найстаріших будівель міста, колишньої резиденції Карла V. Після масштабної реконструкції в 2012 році музей побачив світло дня. Музей частково розташований у історичному іспанському уряді на Врейтхоф.

Основу постійної колекції іспанського уряду було створено в минулому колекцією Вагнера-Де Віт. Колекція творів мистецтва та антикваріату була згрупована в першій половині 20 століття Гаазькою парою Фредеріком Вагнером (1870-1958) та Амброзіною де Віт (1876-1956 рр.). Акцент було зроблено на голландських та фламандських майстрів з 16, 17 і 18 століть, у тому числі Дірк ван Бабурен, Адріан ван де Венн, Корнеліс ван Поленбург, Йоганнес Лінгелбах, Егбер Лівенц, ван дер Поель, Ніколас Мойяерт, Ніколас Берхем, Лодевік де Вейдер, Жак д’Артойс і Пітер Кастель III. Гаазька школа представлена роботами Джозефа Ісраельса, Йохана Хендріка Вайсенбруха, Джорджа Хендріка Брейтнера та братів Яків, Маттія та Віллема Мариса. Арт-любляча пара також зібрала зображення середньовіччя та епохи Відродження, килими та меблі з XVII-XVIII століть, скляні та кришталеві предмети, античні монети та східні предмети мистецтва.

Музей Креллер-Мюллер – це національний художній музей та сад скульптур, розташований у Національному парку Хог Велуве в Оттерло в Нідерландах. Музей був заснований художником-колекціонером Хелене Кьоллером-Мюллером і відкритий у 1938 році. Він має друге місце в колекції картин Вінсента ван Гога, після Музею Ван Гога. У 2015 році музей мав 380 000 відвідувачів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Науковий музей NEMO є науковим центром в Амстердамі. Він розташований у районі Остед-Доксеіленд в районі Амстердам-Сентрам, розташований між Остербергесілендом та Каттенбург. Музей походить з 1923 року і розміщений у будівлі, розробленій Ренцо Піано з 1997 року. Він містить п’ять поверхів практичних наукових виставок і є найбільшим науковим центром у Нідерландах. Він щорічно приваблює понад 500 000 відвідувачів, що робить його п’ятим найбільш відвідуваним музеєм у Нідерландах.

Дендрарій Тромпенбург – це ботанічний сад в Роттердамі, де розміщується велика колекція деревних та трав’янистих рослин. Він займає площу 7 га і знаходиться на 4 м нижче рівня моря, тому система каналів використовується для осушення землі. Історія саду сягає XIX століття. З 1958 року вона була відкрита для громадськості щоденно за невелику плату. Дендрарій Тромпенбург зберігає національні рослинні колекції хвойних дерев, Quercus, Fagus, Rhododendron, Ligustrum, Rodgersia і Hosta.

Також заплановані спеціальні заходи для дітей у Фрізійскому музеї природознавства, в Музеї залізниці, в інституті кіно EYE.

З повним переліком музеїв, які беруть участь в акції, можна ознайомитися на офіційному сайті.