В Мадриді нові правила оренди житла для туристів

Згідно з новими правилами, прийнятим столичним парламентом, ліцензії на здачу житла туристам будуть видаватися власникам тільки тих квартир, які забезпечені окремим входом. На практиці це означає, що 95% власників житла, які здають його туристам, не зможуть більше цього робити.

madrid_sity

Туристичними вважаються квартири, які здаються в короткострокову оренду більше 90 днів на рік.

Мадридська влада вже кілька років розробляла план вирішення питання масового напливу туристів в місто, в результаті якого власники житла, особливо в центрі, які здають житло туристам для проживання на кілька днів. Це призвело до різкого зростання цін на довгострокову оренду і скорочення варіантів для такої здачі.

У січні 2018 року міська влада наклала мораторій на видачу нових ліцензій на оренду. Тепер же всім власникам, хто хоче здавати квартири туристам, необхідно отримувати новий тип ліцензії.

Напередодні прийняття закону влада перевірила близько 12 тисяч житлових приміщень в 502 будівлях і з’ясувала, що в оренду здаються 1729 з них, тобто майже 15%.

За словами радника з питань сталого міського розвитку Хосе Мануеля Кальво, нові правила необхідні, оскільки “масовий туризм не приносить містам прибутку, а навпаки, знижує його”. На засіданні в міській мерії він розповів, що в районі Сіль (центр столиці) на кожного жителя припадає по два туриста.

За оцінками експертів, в столиці Іспанії незаконно здається від 10,5 до 15 тисяч житлових приміщень.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Незважаючи на те, що Мадрид має сучасну інфраструктуру, він зберіг зовнішній вигляд багатьох історичних кварталів і вулиць. Його визначні пам’ятки включають Королівський палац Мадрида; Королівський театр з відновленим оперним театром 1850 року; парк Буена Ретіро, заснований у 1631 році; будівля Національної бібліотеки 19-го століття (заснована в 1712 році), яка містить деякі історичні архіви Іспанії; велика кількість національних музеїв Золотого трикутника мистецтва, розташованих уздовж Пасео дель Прадо і складається з трьох музеїв мистецтва: музею Прадо, музею Рейна Софія, музею сучасного мистецтва і музею Тіссен-Борнеміса, що доповнює запаси двох інших музеїв. Палац і фонтан Cibeles стали одним із символів пам’ятки міста.