В Іспанії відкрився парк для спостереження за зірками

albanya

Таку назву парк отримав завдяки вкрай низькому рівню світлового забруднення. У зоні площею 90 квадратних кілометрів зоряне небо видно найвиразніше.

Це місце було вибрано для будівництва обсерваторії, яка відкрилася в липні минулого року.

Назва парку “Темне небо” в Альбані отримала від організації International Dark Sky Association (IDA) кілька місяців тому. В цей час тут вже велася робота над проектом, покликаним поєднати астрономію з музикою і влаштувати з цього масштабне шоу. На думку організаторів, це приверне увагу і дітей, і дорослих.

Раніше уявлення обмежувалося трансляцією з гігантського екрану ділянок зоряного неба, які показував телескоп “в прямому ефірі”, з наданням інформації про них.

Тепер невід’ємною частиною астрономічної вистави стала музика, яку склав один засновник обсерваторії Пере Герри, композитор Пеп Сала.

Крім цього в парку була зведена трибуна місткістю 150 чоловік, організоване підсвічування і влаштований підігрів сидінь в холодні вечори.

dark_sky

З липня 2017 року обсерваторію відвідало понад п’ять тисяч туристів, які переважно проживають на території Каталонії. Організатори шоу розраховують на збільшення аудиторії за рахунок іноземців та гостей з інших регіонів Іспанії.

Албань́я розташована у Автономній області Каталонія, в Іспанії. Знаходиться у районі Ал Ампурда провінції Жирона, згідно з новою адміністративною реформою перебуватиме у складі баґарії Жирона.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

albanya_

Каталонія є автономним співтовариством в Іспанії на північно-східному кінці Піренейського півострова. Каталонія складається з чотирьох провінцій: Барселона, Жирона, Леріда і Таррагона. Столицею та найбільшим містом є Барселона, друга за кількістю муніципалітету в Іспанії та ядро сьомої густонаселеної міської території в Європейському Союзі. Вона охоплює більшу частину території колишнього князівства Каталонія (з рештою Русильон тепер частина Франції Піренеї-Орієнталі). Вона межує з Францією та Андоррою на півночі, Середземним морем на схід та Іспанськими автономними округами Арагону на захід та Валенсією на південь.