В Єгипті торговцям заборонять надокучати туристам

egyptian_market

Єгипетських продавців, в тому числі і вуличних, які ведуть свій промисел на території туристичних об’єктів, почнуть штрафувати.

Парламент Єгипту прийняв поправки до Закону про захист старожитностей, вони стосуються всіх осіб, які ведуть торгівлю, перебуваючи всередині туристичних об’єктів або музеїв, а також тих, хто має намір “пропонувати товар або послугу на користь інших”.

Під забороною є будь-які домагання до туристів з нав’язливим проханням щось придбати або зазирнути в магазин, щоб купити там “у хорошого знайомого” що-небудь, або “он там, за рогом, сісти на білого верблюда”.

Штраф для єгипетських торговців і їх “посильних” складе 10 000 єгипетських фунтів. За нинішнім курсом це приблизно 565 доларів США.

egypt_arhitect

Про необхідність навести порядок на території історичних пам’яток в Єгипті говорять давно. Це стосується всього комплексу нелегальної торгівлі та іншого сервісу, в тому числі, прокату верблюдів і коней, а також випадків шахрайства, жертвами яких стають довірливі іноземні туристи.

Прагнучи надати єгипетському туризму “цивілізований імідж” і в зв’язку з відкриттям нового Великого Єгипетського музею, влада країни поступово посилює правила поведінки представників приватного бізнесу. Раніше було прийнято рішення про очищення території комплексу навколо Пірамід Гіза, в результаті чого з цього майданчика будуть забрані верблюди, віслюки та послуги їх оренди.

Правда, спікер парламенту Єгипту Алі Абдул Ааль підкреслив, що подібної статті не існує ні в одній країні світу. Він упевнений, що така торгівля – частина “єгипетського життя”, і “посилення покарання не усуне це явище».

Туризм є одним з найважливіших галузей економіки Єгипту. Більше 12,8 мільйона туристів відвідали Єгипет у 2008 році, забезпечивши дохід майже 11 мільярдів доларів. У секторі туризму працює близько 12% робочої сили Єгипту. Міністр туризму Хішам Заазу розповів професіоналам галузі та журналістам, що в 2012 році туризм сягнув 9,4 млрд.доларів, що трохи перевищило 9 млрд.доларів у 2011 році.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Некрополь “Гіза” – одна з найбільш відомих туристичних визначних пам’яток Єгипту; це єдине з Сім чудес Давнього Світу, яка ще існує.

egypt_piramide

Єгипетські пляжі на Середземному й Червоному морях, які досягають більше 3000 кілометрів (1900 миль), також є популярними серед туристів. Найпопулярніші з них: пляжі Акабської затоки, Сафага, Шарм-Ель-Шейх, Хургада, Луксор, Дахаб, Рас-Сидр і Марса-Алам.