В Єгипті розпочала роботу система електронних віз

cairo

Послуга електронних віз відтепер діє і в Єгипті.

Президент Абдель Фаттах ас-Сісі урочисто запустив цю систему 3 грудня 2017 року на міжнародній конференції з інформаційних та комунікаційних технологій що відкрилася в Каїрі. “Цей проект дозволить полегшити роботу посольств та консульств Єгипту за кордоном, надавати візові послуги більш ефективно і швидко, а також забезпечить точне управління і контроль за обробкою інформаційних даних на всіх митних терміналах республіки”, – повідомив президент. Електронні візи є першим етапом реалізації національного комплексного проекту по інформатизації митних і міграційних управлінь і створення електронних баз даних.

Як зазначається у виданні Al-Watan, електронні візи будуть видаватися громадянам 43 держав протягом семи робочих днів. У міністерстві туризму в зв’язку з цим повідомили, що “електронні візи покликані полегшити процедуру в’їзду туристів до Єгипту, націлені на збільшення турпотоку і дозволять єгипетським компаніям взаємодіяти з 3000 компаній по всьому світу”. Влада Єгипту планувала запустити цю систему ще влітку цього року, але з технічних причин її впровадження було відкладено на певний час. За новою процедурою, туристам країн, які повинні заздалегідь отримувати право на в’їзд до Єгипту, достатньо заповнити в електронному вигляді форму, а після схвалення владою, копія візи буде направлена їм по електронній пошті.

Крім цього варто звернути увагу на те, що у лютому цього року було оголошено про підвищення з 1 липня вартості єгипетської одноразової в’їзної туристичної візи від $ 25 до $ 60 а багаторазової – до 70 $.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Відтепер при плануванні поїздки в Египет є два варіанти оформлення візи. При бажанні візу в Єгипет можна оформити заздалегідь у посольстві. Проте більшість туристів бажає отримувати її прямо на місці – в аеропорту або на прикордонному пункті. Такий метод є простішим і візу ставлять без особливих проблем, адже Єгипет живе за рахунок туризму. Перелік документів необхідних для оформлення візи в посольстві збирається в найкоротші терміни.

В аеропорту та на кордоні Єгипту можна отримати візу терміном дії в один місяць. Однак тут слід враховувати кілька моментів. Наприклад, якщо прибуття в країну буде відбуватись через порт Нувейби, то візу в Єгипет краще оформити заздалегідь, бо в акабському порту можуть відмовити садити на пором туристів без візи. Крім того на прикордонних пунктах з Ізраїлем – у Табі і Рафах ставлять тільки, так званий Синайський штамп, який дає право 15 днів перебувати на території Південного Синая, але для відвідування решти частини країни необхідна стандартна єгипетська віза.