Шпаргалка для туриста

В новій країні може бути безліч невідомого, про що важко здогадатися чи передбачити заздалегідь, наприклад: вірусні інфекції, небезпечні тварини, брудна вода, крадії чи масові заворушення. Така ситуація може статися як в високорозвинених країнах так і в далекій Африці і це не є причиною залишатись вдома у безпеці і при цьому без незабутніх вражень.

Для того щоб максимально комфортно і безпечно відпочити варто дотримуватись кількох основних правил, які дозволять здійснити мандрівку і вберегтись від неприємних несподіванок, які можуть очікувати в дорозі.

Кошти

Не варто зберігати гроші в одному місці, чи то кишеня, чи рюкзак. Варто розділити кошти на частини і тримати в різних місцях, частину фінансів можна залишити, наприклад, в сейфі готелю. Також, якщо поїздка в компанії кількох людей, можна розділити гроші з іншими супутниками.

Вода

Воду краще пити з пляшок, привезених з собою і не ризикувати в період адаптації до нових умов.

Їжа

Не варто пробувати все підряд в новій країні, адже травна система не завжди може бути готова до сприймання нової їжі і можуть виникнути проблеми з травленням. Краще все пробувати малими порціями.

Рекомендується оминати можливості куштувати вуличну їжу, а також краще вибирати місця де харчуються місцеві мешканці а не туристи.

Злодії

Дивно, але багато мандрівників не користуються сейфом в номері, не закривають вікна, коли йдуть, не користуються замком валізи, а дарма, адже все це безпека особистих речей.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Небезпечні райони

Заздалегідь необхідно вияснити, які місця в місті або на курорті вважаються неблагополучними і їх краще уникати. У випадку, якщо не вдалося оселитися в спокійному місці, то краще носити з собою менше цінностей і не повертатись в готель поодинці в темряві. Краще доїхати на таксі і обійти стороною гучні компанії.

Фотографування

Завжди потрібно питати дозволу сфотографувати місцевих жителів, хоча б жестами, щоб уникнути неприємних конфліктів. Не варто лишати камеру поруч, щоб не провокувати злодіїв.

Зовнішність

В мандрівках краще всього одягатись скромно: менше коштовностей, цінних речей, провокуючого одягу. Чим менше одяг видає туриста, тим спокійніше пройде відпочинок.

Навігація

Варто завжди мати можливість зорієнтуватися на місцевості. Заздалегідь можна завантажити навігатор чи електронні карти на смартфоні , проте для цього потрібна місцева сім-карта. Також можна мати під рукою запасну паперову карту на випадок, якщо телефон розрядиться.

Вуличні заворушення

Часто бувають вуличні заворушення: студенти влаштовують ходи, страйкують робітники і диспетчери, різні групи людей відстоюють свої права на демонстраціях. Варто триматися подалі від таких місць і залишати місця скупчення агресивно налаштованих людей якомога швидше. Проте, якщо небезпечна ситуація все ж сталася, варто згадати про медичну страховку, бажано мати фото поліса на телефоні чи з собою. Варто зателефонувати в страхову компанію, якщо виникли проблеми медичного характеру. Також при собі варто мати телефони рятувальних служб країни, номери та адреси консульства чи посольства.