Секретні деталі літака, які не відомі пасажирам

Гудок

Виявляється, літак може видавати звук, схожий на гудок потяга і пілоти використовують його, тільки коли лайнер знаходиться на землі. В повітрі система сигналізації автоматично відключається. Цей звуковий сигнал є засобом зв’язку, але сама машина може видавати його, щоб попередити інженерів про те, що одна з систем вийшла з ладу, або ж у випадку загоряння на борту.

Педалі

Повітряні лайнери управляються не тільки кнопками і важелями, а й за допомогою двох педалей, розташованих під ногами пілотів. Коли літак злітає, вони контролюють його ногами. У повітряного судна є навіть педаль гальма.

Секретна кнопка підлокітника

Підлокітник крісла біля проходу здається нерухомим, але якщо уважно придивитися, то можна знайти кнопку. При її натисканні підлокітник піднімається, що робить політ більш комфортним. І залишати крісло набагато простіше.

aeroportsnside

Чорний трикутник

На стіні салону літака знаходиться наклейка з маленьким чорним трикутником, яка позначає місце з найкращим видом на крило. Це крісло ще називають “сидіння Вільям Шетнер” за те, що в одному з фільмів персонаж цього актора з крісла під чорним трикутником дивився у вікно і бачив гремлінах, що сидить на крилі.

Чорний трикутник дозволяє екіпажу швидко знайти ілюмінатор з найкращим оглядом для спостереження за положенням закрилків в разі, якщо датчики вийдуть з ладу.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Аварійна туалетна засувка

В літаку також передбачено, у випадку надзвичайної ситуації бортпровідники можуть зайти в зайнятий туалет, відкривши його за допомогою маленької кнопки, яка найчастіше знаходиться на дверці за знаком заборони куріння.

Наручники

У випадку якщо пасажир поводиться неадекватно, агресивно, то бортпровідники вправі зафіксувати його наручниками, а після посадки передати поліції аеропорту. Але це не стандартні металеві наручники поліцейських, а звичайні кабельні стяжки.

Отвір в ілюмінаторі

В ілюмінаторі літака є маленька дірочка, яка призначена для зняття тиску з внутрішньої панелі скла. Оскільки лайнери знаходяться під тиском, вони потребують якогось запобіжного клапану, щоб мінімізувати величезне навантаження на вікна літака.

Секретні спальні

Мало хто замислюється, де бортпровідники сплять, передавши чергування колегам при тривалому перельоті. Тим часом більшість далекомагістральних літаків мають спеціальні відсіки з ліжками, щоб персонал міг відпочити. В “спальні” можна контролювати температуру і рівень освітлення.

Попільнички

Більшість пасажирів дивуються, навіщо в літаках є вбудовані попільнички, якщо курити на борту категорично заборонено. Але за правилами безпеки в літаку має бути місце, де можна загасити сигарету, саме у такій попільничці.

Жовті гачки

На крилах літака є маленькі жовті гачки. У разі приземлення на воду вони працюють як рудиментарні поручні, до гаків можна прикріпити мотузку, щоб пасажирам було легше вийти з салону через крило.