Празький зоопарк запрошує дітей

giraffe

Празький зоологічний сад – це зоопарк у Празі, який був відкритий в 1931 році з метою “просунути вивчення зоології, захистити дику природу та просвіщати громадськість” у районі Троя на півночі Праги. У 2013 році зоопарк зайняв 58 га (140 акрів) з 45 га (110 акрів) використовувався для експонатів, і містив близько 4200 тварин з трохи менше 650 видів, у тому числі 132 види, що перебувають під загрозою.

Празький зоопарк визнаний сьомим найкращим зоопарком світу у 2007 році і оцінений як п’ятий кращий у світі за версією TripAdvisor.

Зоопарк зробив значний внесок у збереженні коня Пржевальського, протягом багатьох років він був провідним підтримувачем виду.

Ідея створення зоопарку в Празі була вперше запропонована в 1881 році в газетній статті графа Свєрц-Спорка з нагоди вступу в шлюб королівського князя Рудольфа Австрії та принцеси Стефані Бельгії.

У 1919 році на засіданні консультативної ради з математики та природничих наук при Міністерстві освіти та національного просвітництва був створений комітет для започаткування підготовчої роботи з створення зоопарку. Зоопарк був відкритий для публіки 28 вересня 1931 року.

У 1938 році перший штучно виведений андський кондор у світі був вилуплений і вирощений, і перший штучно виведений білий ведмідь, жіночого роду ім’я Ілун з’явилась у 1942 році. У 1959 р. Д-р Зденек Веселовський був призначений директором зоопарку. Під його керівництвом зоопарк домігся успіхів у світовому класі в області селекції та наукових досліджень.

У 1971 році відкрився новий павільйон для великих ссавців, у тому числі слонів, бегемотів та носорогів, після чого в 1991 році відкрився великий павільйон для кішок.

Празький зоопарк є провідним розмножником комодо-драконів у полоні.

У 2002 році в своїй історії Прага зазнала найгірших повеней. Значна частина зоопарку була затоплена і загинуло 134 тварини. Відома історія Гастона, морського лева, на якій входять річки Влтава та Ельби до Німеччини, де Гастон помер від повного виснаження. Проте, завдяки великій хвилі солідарності та пожертвувань, Празький зоопарк дуже процвітав у наступному десятилітті.

У 2004 році був відкритий найбільший і найдорожчий павільйон з тварин, названий “Індонезійські джунглі”, і перша західна горилла народилася в Чехії, названа Моха. В 2007 році вперше вивели дракона Комодо в зоопарку. У 2009 році була відкрита нова експозиція для коричневих морських котиків з розширеним басейном та трибуною. У наступному році вперше в Європі вирощується черепаха з Техасу.

monkey

У 2011 році Муха, західна горила, відома з мультимедійного проекту The Revealed, була перенесена в природний парк Кабарцено в Іспанії. Чотири конячки Пржевальського були доставлені в Монголію, щоб випустити їх в дику природу.

У 2012 році зоопарк побачив найбільшу кількість новонароджених, кількість яких налічувала 1 557 з 211 виду, включаючи перше вирощування коронованої річкової черепахи в світі, а також перше виведення червоної панди. У 2013 році був створений великий новий павільйон долини слонів, і перший слоник народився в Празькому зоопарку під назвою “Сіта”.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Зоопарк був затоплений в червні того ж року вдруге, але більшість тварин були евакуйовані вчасно. У 2014 році було відкрито павільйон для 33 критично зникаючих китайських гігантських саламандрів, у тому числі трьох дорослих. Колекція має найбільшу кількість таких саламандрів у Європі.