Плати 7 євро. Треба спеціальний дозвіл для в’їзду в ЄС

frankfpanorama
Щоб потрапити до країн Євросоюзу одного “безвізу” тепер недостатньо. Треба буде ще оформити спеціальний дозвіл, і сплатити за нього 7 євро. Анкету можна буде заповнити самотужки через інтернет. Надана інформація буде автоматично проходити перевірку за базами даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови в дозволі на проїзд. За відсутності заборон чи зауважень, дозвіл на в’їзд будуть видавати автоматично. У разі виникнення підозри, або якщо інформація потребує додаткового аналізу, заявку відповідні органи оброблятимуть вручну. У будь-якому випадку термін розгляду інформації з винесенням відповідного рішення не буде перевищувати 96 годин.

Та попри це, наявність дозволу не означає автоматичне право на в’їзд до Євросоюзу, тому остаточне рішення залишається за прикордонними службами. Передбачається, ще першочергово таку систему впровадять в аеропортах і морських пунктах пропуску, а за три роки це зобов’язання також будуть застосовувати до міжнародних автобусних перевізників. Інформує видання Вголос.

Наразі Україна має безвізовий режим з 86 країнами і спрощений — з 54. Додамо, що Україна проведе перемовини з Великою Британією про двосторонній безвіз після Brexit.